szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - wystawianie języczka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
NIECHA
2006-02-09
Email
Hej dziewczyny! Mam do was pytanie. Czy któreś z waszych dzieci ma taki nawyk wystawiania jezyczka. Mój Adaś ma 8 miesięcy i w niektórych sytuacjach wystawia na wierz języczek. Najczęściej jak się na czyms skupia np. ogląda zabawkę albo przypatruje się nowej osobie itd. Ja na to nie zwracałam do tej pory uwagi, bo dla mnie to on wygląda słodko. Jest bardzo aktywny w domu: raczkuje, podnosi się do stawania o wszystko co spotak na drodze, gaworzy, śmieje sie. Tak jest w domu. Natomiast jak pójde z nim do lekarza to siedzi mi grzecznie na kolanach, nie spuszcza wzroku z Pani doktor i oczywiście ma języczek na wierzchu ( nie cały tylko końcówkę. Ostatnio byłam z nim u trzech lekarzy i było tak samo. Reakcja lekarzy była taka: że jedna chciała mnie wysłać do neurologa a druga zrobić badania na tarczyce. Sama nie wiem co mam o tym mysleć. Przecież moje dziecko rozwija się prawidłowo a ze sobie czasami języczek wysunie to już powód żeby go badać u specjalistów? Co o tym sądzicie?
Goga66
2006-02-09
22:54:35
Email
Dla spokoju ducha bym poszła do neurologa i zbadała też tarczycę - Zuzia 8 mies. nie wystawia języczka. Ale nawet duże dzieci, kiedy się koncentrują na czymś wywalają jęzorek na wierzch.Więc pewnie nic złego się nie dzieje ale jak sprawdzisz, będziesz spokojniejsza
andzia
2006-02-10
12:54:12
Email
Witajcie Ja tez zauwazylam u mojej wiki ze czesto wystawia konciec jezyczka jakos nie zwrocilam na to uwagi lekarzowi.Robi to tez jak sie na czyms skupia.Rozwija sie super.Siedzi raczkuje juz od dawna teraz zaczela juz stac przy meblach i stawiac pierwsze kroczki przy chodziku-jezdziku gaworzy nawet mowi konkretne slowa.Mnie jezyczek nie zaniepokoil ale moze zwroce na to uwage lekarza.Nie sadze zeby to trzeba bylo badac u specjalisty.Ale przemysl to jeszcze
NIECHA
2006-02-10
13:57:41
Email
Dzięki za porady dziewczyny. Ja dzis zrobiłam wywiad w rodzinie i moja kuzynka jak była dzieckiem ( całkiem niedawno)tez tak wystawiała języczek i zniknęło to jej gdzieś ok. roku jak się pojawiło więcej ząbków. Adaś na razie nie ma żadnego i nic mu nie blokuje tego języczka. Dla świętego spokoju skonsultuję się ze specjalistą.
NIECHA
2006-02-10
14:03:04
Email
A oto Adaś, oczywiście z języczkiem ;-)

Michalina
2006-02-10
14:21:16
Email
Mój Łukasz też wywalał język :)

Goga66
2006-02-10
14:59:37
Email
ja tak myślę, że nie ma sensu się martwić tym języczkiem. Wasze słodkie dzieciaczki uroczo zresztą z języczkami na wierzchu wyglądają. Ale osobiście lubię mieć pewność i jak nawet niesłusznie coś lekarz sygnalizuje, na wszelki wypadek, sprawdzam, żeby niepotrzebnie się nie zamartwiać
IGA
2006-02-11
09:22:39
Email
ja wam powiem ze nawet nie powinniscie sie martwic, bo wystawianie języczka to nie tylko problem dzieci, moj mąż dorosły juz chłop to gdy tylko coś robi to tez wywala jęzor, i nie sadze zeby to w jakis sposób wpłynęło na jego rozwój,chyba tylko tyle ze czasami jest strasznie upirdliwy;)
NIECHA
2006-02-11
15:15:47
Email
Macie rację. Teraz języczek to juz nie jest problem , bo do wczoraj walczymy z katarem. Także teraz się matwię, żeby nie było infekcji w gardle.I niestety tak to juz jest ,ze te mamy cały czas o coś się martwią a jak są takie co sie nie zamartwiają to życze im żeby nie miały żadnych powodów do zmartwień. Pozdrawiam was gorąco. NIecha

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum