szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Dzidzia na starcie :)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
kajka
2005-12-29
Email
mam pytanie co jest potrzebne dla dzidziusia na poczatek? -lozeczko, wozeczek oczywista sprawa :) ubranka :) ale jakie i ile? ile par skarpeteczek i wogole takie drobiazgi o ktorych sie wie ale i czesto zapomina... jakie kosmetyki dla dzidzi sa dobre i potrzebne na poczatek i jakie polecily byscie ? :)
Goga66
2005-12-29
12:06:45
Email
tu masz link, gdzie wiele jest napisane na ten temat : http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=1&id_tem=782&str_nr=1
MoNiSiA
2005-12-29
12:07:13
Email
Postaram się odpowiedzieć i pomóc :) Więc tak na pewno potrzebne jest łóżeczko i wózeczek - jak już wspomniałaś Kajko :) Do łóżeczka na pewno - pościel, najlepiej z ochraniaczem. Dobrze zainwestować też w dobry materacyk. Ja mam gryczany i jestem zadowolona :) Do wózka na pewno kocyk, choć i nie tylko w nim będzie on używany, ja mam 2 kocyki, dobrze się sprawdzają. Jeśli chcesz i stać Was możecie dzidziusiowi kupić tzw. nianię - w tym czasie będziesz mogła być spokojniejsza o dzidziusia, bo będziesz słyszała czy się czasem nie obudził, czy płacze, itd. Ja niestety nie miałam niani i żałowałam :( Z potrzebnych i niezbędnych rzeczy jest również wanienka. Ja mam dwie wanienki - jedna zwykła, druga 2-pozycyjna i jestem zdecydowanie bardziej zadowolona z tej pierwszej - zwykłej. Na pewno ubranka, ale nie w przesadzonej ilości ponieważ maluchy bardzo szybko rosną. Myślę, że z 5 kaftaników, 5 śpioszków (najlepiej rozpinanych w kroczku), 4 pajacyki, jakieś jedno, bądz 2 wyjściowe ubranka, kombinezonik, ciepła czapeczka, rękawiczki, można szaliczek - myślę, że to na pierwszy okres będzie bardzo dobre. Warto też zakupić małemu brzdącowi własny ręczniczek. Z zabawek polecam na pierwszy okres karuzelkę :) No i jesze jdeno - dużooooo, dużoooooooo miłości :))) Pozdrawiam
Goga66
2005-12-29
12:10:36
Email
http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=4&id_tem=1386&str_nr=1
Goga66
2005-12-29
12:19:43
Email
i jeszcze jeden link dotyczący kosmetyków :) ciepłe pozdrowienia dla przyszłej mamusi http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=1&id_tem=1480&str_nr=1
Goga66
2005-12-29
12:22:44
Email
skarpeteczki są potrzebne tylko wtedy, kiedy masz śpiochy czy pajacyki bez stópek. Na spacer zimą dobrze mieć takie puchate ortalionowe buciki, często są dołączone do kombinezonów. Ewentualnie ciepluchne skarpetki ale na początek nie więcej niż dwie pary. Pamiętaj o bawełnianych rękawiczkach. Wkłada się maluszkowi już po porodzie, bo noworodki potrafią się podrapać do krwi
Kajka
2005-12-29
12:22:54
Email
dziekuje :) z rzeczy typu nozyczki i grzebyczek....
Goga66
2005-12-29
12:39:03
Email
nożyczki tak, chociaz pierwsze paznokietki są malusińkie i same się odłamują. Grzebyczek, to zależy, raczej miękka szczotka do włosków. No chyba,że dziecko będzie mieć dużo włosków ale to rzadkość
MoNiSiA
2005-12-29
18:34:45
Email
O właśnie jaka gapa ze mnie zapomniałam o kosmetykach :) Ja kupiłam Julci mięciutką szczoteczkę z włosia i od razu był w opakowaniu grzebyczek. Miałam nadzieję, że coś poczeszę ;) A tu po urodzeniu patrzę - minimalnie krótkie włoski, które mogłam tylko głaskać :( Robię to do tej pory bo łudzę się że może jej pobudzę cebulki ;))) Hihi... A tak wracając do tematu, to na pewno nożyczki można kupić. Także polecam gruszeczkę do noska, ale taką najzwyklejszą nie kolorową, bo taką niestety kupiłam i leży :( Więc najlepsza jest prosta, zwykła z apteki. Co do smarowideł ;) to jest naprawdę dość indywidualna sprawa. Ja na przykład używałam kremiku zwykłego najpierw, a potem parafinkę przepisaną od lekarza i muszę stwierdzić, że jest najlepsza. Początkowo Julci schodziła skórka, smarowałam ją różnymi specyfikami, ale tylko dzięki parafince przestała schodzić. Świetnie wsiąka. Za duże pudełko płacę tylko 5 zł! Starcza to na ok. 3 tygodnie. Dupcię smarowałam i linomagiem, i sudocremem, i termentiolem (?), i zwykłym pudrem i wciąż odparzenia były :( Jednak przypadkiem wypróbowałam kremu Nivea na odparzenia i rewelacja! Jak ręką odjął! Zero podrażnień, pupcia w super stanie :) Tak jest do dzisiaj... Na pewno Goga66 ma rację - takie łapki rękawiczki są super chociaż ja ich nie kupiłam, nie wiem czemu... Rzeczywiście moja córcia się drapała, tak więc polecam, na pewno będą pomocne... Pieluszki na początek powinny być lepiej chłonne, polecam Pampersy New Baby. Chociaż na pierwsze dni. Potem można zwykłych tańszych. Jak coś przypomnę sobie jeszcze to napiszę, uciekam do córci :)
Agata
2005-12-30
12:48:22
Email
Siadłam aby coś nie coś napisać...a tu patrzę i dziewczyny a zwłaszcza Monisia napisały już wszystko:)
Agata
2005-12-30
12:49:00
Email
Siadłam aby coś nie coś napisać...a tu patrzę i dziewczyny a zwłaszcza Monisia napisały już wszystko:)
. Ja mogę dodać, że mimo iż używałam pampersów to i tak miałam ok. 20 szt. pieluch tetrowych - bardzo się przydadzą np. do podkładania przy przebieraniu, czy do wycierania ślinki. Z początku jak Sara była malusieńka to podczas kąpieli wkładałam pieluszkę na dno wanienki.
Goga66
2005-12-31
13:30:55
Email
tetrowe są niezbędne - nawet do lekarza do ważenia. Teraz służą mi jako śliniaczek przy jedzeniu, latem do przykrywania na spacerze. Ja mam też dwie flanelkowe, kolorowe - "robią" za lekki kocyk. A ja miałam pieluchy haggisa new born na początku. Były ok.
Goga66
2005-12-31
13:35:13
Email
jeszcze jedno, można kupić takie kocyki podkładowe. Takie chłonne jak pieluszka tylko wielkości kocyka. Jednorazowe. Ja je kładę na przewijak. Zmieniam jak już się zabrudzą. Składam na pół więc trochę mi służą. Wykorzystuję je też do wietrzenia pupki. Kładę golą Zuzę na łóżku. To niezbędne, kiedy mała się nieco odparzy. Fika sobie po tym golutka. Ubieram, jak już zasika podkład.
Kajka
2005-12-31
13:47:36
Email
dziekuje bardzo :) i zycze wszystkiego najlepszego w nowym roku, oraz aby wasze pocirvhy sprawowaly sie dobrze ;) i nie chorowaly :)
MoNiSiA
2006-01-01
14:21:26
Email
Kajka i my życzymy wszystkiego dobrego :) ------------------------------------------------------------ www.jula.dzidzi.pl
Kajka
2006-01-13
15:24:31
Email
co nalezy przygotowac sobie do szpitala ?? znaczy sie dla dzidzi to juz wiem... ale dla siebie... pizamke, reczniczek , podpaseczki... i co dalej??
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum