szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - co mówią nasze dzieci?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
sylwetka
2005-11-17
Email
Ostatnio zastanawiałam się jak to jest z rozwojem mowy u naszych maluchów? kiedy zaczynają gaworzyć i jak to wygląda a potem pierwsze słowa, pierwsze zdania i jest pełno śmiechu. Moja Agatka choć już pół roku ma za sobą, to wydaje mi się, żez gadaniem u niej kiepsko.
Goga66
2005-11-18
10:19:26
Email
Zuzia ma 5 miesięcy z kawałkiem. Początkowo ładnie gugała ale od 3-4 tygodni prawie nie chce mówić, tylko krzyczy w rozmaity sposób. I to bardzo głośno. Raz radośnie raz wzywając mnie. Uwielbia jak jej podobnie odkrzykuję :) Jak tak dalej pójdzie, to moje dziecko nie będzie do mnie mówłio tylko wykrzykiwało, hehe. Tak poważnie - mam nadzieję, że za jakiś czas znowu jej się zachce mówić. Czasem tak ładnie słodko szeptała :) A teraz mam krzykacza. Może rozwinie przy okazji płuca :))
Michalina
2005-11-18
10:58:27
Email
Mój Łukasz 10,5 miesiąca mówi "mama", "tata", "baba", "da" gdy chce żeby coś mu dać. Ostatnio byliśmy u dziadków. Teść siedział na kanapie z pilotem od TV w ręku. Mały przypełzał do kanapy, wspiął się na nią i zaczął wyrywać teściowi pilota i krzyczeć "da, da". A mówi jeszcze "ne" (nie) i rozumie znaczenie słowa, tylko co z tego skoro i tak robi na przekór.
Kornela
2005-11-18
20:39:48
Email
Moja Mała (5 mies.) gaworzy sobie ale jakies 3 tyg. temu odkryła, że może piszczeć, teraz to jej ulubione zajęcie, prawie cały czas piszczy a jak jej odpowiadam piskiem to ona jeszcze glosniej. Goga ma w domu krzykacza a ja piskacza :-))
sylwetka
2005-11-18
23:55:28
Email
Hmm więc z moją jest wszystko w pożadku, bo i piszczy i krzyczy i mruczy i jakieś buu jej wychodzi a istnieje teżkomunikacja pozawerbalna: kręcenie głową w zawrtnym tępie na nie nie nie. Radości nasza
renya
2005-11-20
11:10:18
Email
Hehehe! Nasza Malutka też właśnie odkryła, że poza "a guuu" można jeszcze piszczeć i pokrzykiwać - w dodatku strasznie jej się to podoba (szczególnie kiedy "słuchacz" żywo reaguje na te nowe dźwięki). Pozdrawiam serdecznie i życzę miłych "rozmówek" ;P

MoNiSiA
2005-11-21
11:16:27
Email
To chyba widzę jakiś strasznyyyy wiek! ;)))Właśnie od wczoraj słyszę te wrzaski o których piszecie. Dzisiaj właśnie miałam z rana takie powitanie :) Ach jak wtedy mi się chciało wstać! Rozkosz dla uszu :D Szkoda, że ja jej się nie mogę tak powydzierać. Jeeejku jak przypomnę sobię, gdy Julka była taka maaaalutka i nie wiedziała, że żyje więc siedziała cichutko...A teraz?! Nie dość że się drze potwornie, to załapała skakanie na kolankach i ciągle chce robić : Hopa Hopa! Tylko problem w jej trzymaniu, bo ta moja brzdącowa waży ponad 6,5 kg. Ostatnio próbuje się bawić "językiem" słyszę od "baba", "nie", po coś w rodzaju "abi", itd. :)
Goga66
2005-11-21
13:13:55
Email
Monisiu, ja właśnie odpowiadam mojej takim wrzasko-piskiem. Strasznie się z tego cieszy i odkrzykuje mi. Trzeba tylko zapanować nad przesadną głośnością, żeby nie wystraszyć ale zabawa jest super! Swoje możliwości Zuza pokazała u lekarki. Pediatra chciała obejrzeć jej gardło i moja spokojna zazwyczaj u lekarzy, córeczka wydarła się. Pierwszy i ostatni raz słyszałam jej taki wrzask! Wysokość grubo ponad górne C, decybeli nie wiem ile ale szyby w gabinecie zadrżały. A jeżeli chodzi o hopa hopa i podnoszenie do sufitu, to moja to też uwielbia a ma już 7,5 kg. Jak ciągnę ją przez 3 piętra w gondolce do wózkarni po wózek to ręce mi odpadają. Niedługo będę musiała ją chyba znosić jakoś inaczej :(
Eryka
2005-11-21
18:20:47
Email
Mój Kacperek dzisiaj skończył 7 tygodni i zaczyna powolutku gaworzyć, puszcza banieczki. est cudowny. To już duży mężczyzna. Nie ma jeszcze dwóch miesięcy, ale waży już 5,5 kg. W dodatku lubi spędzać czas u mamy na rączkach. Chyba udam się na siłownię:)
MoNiSiA
2005-11-21
20:26:33
Email
Eryko, jeszcze kilka miesięcy i siłownia stanie się zbędna przy noszeniu malucha ;))) A swoją drogą to trochę waży Twój malutki Kacperek :)
MoNiSiA
2005-11-21
20:29:02
Email
Goga66, kochana ja też miałam z tym problem i go rozwiązałam - otóż gondolkę zostawiam już w wózku i na rączkach znoszę samą Julkę...Na pewno mniej się nie nadzwigam, ale chociaż jest wygodniej :) Pozdrawiam :*

Goga66
2005-11-21
22:20:34
Email
Wiesz Monisiu, też o tym myślałam. Wtedy w wózkarni przekładałabym ją do gondolki i potem te kilka schodków po wyciągnięciu wózka już ją wniosę. :))) Natomiast kombinuję, jak to zrobić potem, kiedy już nie będzie gondolki :) W jaki sposób ją na chwilę unieruchomić w tej wózkarni na czas, kiedy wyciągam bądź staczam po schodach wózek. Nie bardzo chcę ją samą zostawiać w mieszkaniu w łóżeczku ale może tak będzie trzeba. No nic, :)) jeszcze chwilę mam na te rozważania - w końcu to dopiero 5-miesięczne dziecko :) ciepluchno pozdrawiam
Goga66
2005-11-21
22:25:26
Email
To Twoja córeczka w tym świątecznym stroju? Ale duża :))!!! Prześliczna dziewczynka - prześliczna!!!!
MoNiSiA
2005-11-23
23:35:37
Email
Goga, taaak to moja wielkoludka ;) Hihihi :*
roma
2005-11-25
18:18:09
Email
Patryczek od około dwóch miesięcy opanowuje słowo jejkujejku..najczęściej ma wtedy smoczka w buzi:))i opanował juz perfecto. A kiedyś wymsknęło mu się wyrazne "okey' i "oui"!!! - po francusku:)) Teraz gaworzy na całego, zaczyna piszczeć jak na 4 miesięczniaka przystało i ma bardziej zróżnicowane słownictwo bo wcześniej oprócz wspomnianych słów najczęściej możnabyło usłyszeć aguu i agiii. A na mnie mówi chyba aguaguaguaaaaagrryyy:)));)
sylwetka
2005-11-26
09:47:39
Email
hi hi hi he he he no nie mogę, tydzień temu nasza Mała szubrowała od 5:30 a o 8 tatuś przeprowadził z nią poranną rozmowę: -czemu to tacie nie dasz się wyspać z rana,co? Mała zbyła go pięknym uśmiechem. Po chwili, kiedy to tatuś się od niuni odwrócił Mała zagruchała z buzią pełną śliny i wyszło jej coś co przypominało: -Ty dupku... He he he pierwsze słowa córki do ojca, niezłe, co? Uśmieliśmy siez tego do bólu. Pozdrawiam
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum