szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - CZym karmimy dzieci?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, 3, następna
Napisano: Treść:
Aśka
2005-11-16
Email
napiszcie mi co dajecie do zjedzenia swoim dzieciakom. Mam na myśli te dzieci, które nie dostają już piersi i które mogą sporo jeść. Mnie brakuje już pomysłów a mam wrażenie, że bardzo monotonnie karmię Olę. Podzielcie się moze jakimiś przepisami na zupy, deserki itp. Jakie owoce podajecie bo ja na dzień dzisiejszy już tylko banany i jabłka. A najlepiej jak podam co daje może wtedy bedzie Wam łatwiej napisać czego brakuje w mojej "karcie dań"
śniadanko - paróweczki, jajecznica lub kanapki z wędliną
drugie śniadnko - danio, banan, deserek ze słoiczka lub drożdżóweczka obiadek - zupka jarzynowa na mięsku zasypana makaronem, kaszą lub ryżem,ziemniakami, zabielana śmietanką lub nie, czasami pomidorowa,
po południu - banan, drożdżówka lub jabłko
czasami je jeszcze z nami drugie danie - ziemniczki, mięsko (surówek jeszcze nie daję bo nie zgryzie) kolacja - kanapki z wędlinką lub zupka z obiadu
pewnie o czymś zapomniałam bo piszę w pośpiechu ale to nic, ogólny zarys macie
proszę podajcie mi kilka propozycji a jeszcze lepiej napiszcie co wy podajecie
Aśka
2005-11-16
12:52:09
Email
nie napisałam - danonków, monte, jogurty. Gdy były brzoskwinki podawałam jej z twarożkiem ale teraz kiedy ich nie ma... czy teraz juz wszystko? uhm... nie wiem
amelia
2005-11-16
14:36:29
Email
Asiu ja moją córcie karmie podobnie zdaje się,że są nawet w tym samym wieki (moja ma 15 miesięcy) ostatnio polubiła grejfruty i pomarańcze. Daje jej też mleko 210 ml do snu przed południem i na noc. Najlepiej wtedy zasypia.Zastanawiam się nad zupą ogórkową czy można jej dać? Bardzo ładnie je każdą nowość i świetnie jej organizm wszystko toleruje ale jakoś niemam przekonania.
Aśka
2005-11-16
14:53:54
Email
a jakie ogórki masz na myśli, kiszone czy świeże? bo ze świeżych myślę ze mogłybyśmy podać tylko ja poprosiłabym o przepis.(faktycznie są w podobnym wieku Ola ma 20 listopada skończy 14 mcy)
Anna
2005-11-16
14:55:15
Email
U nas podobnie. Jeszcze raz dziennie mały zajada, kaszkę mleczno-ryżową z owocami. Poza tym co napisałaś, jak juz gdzieś wspominałam często gotuję mu sam makaron. Na śniadanie czasem lane kluseczki na mleku (ale Miłosz ma już prawie 15 m-cy). Oprócz tego czasem dostaje kisiel, taki robiony przeze mnie, budyń też próbowałam , ale mu nie smakował. Ach i jeszcze jego ulubione naleśniki z serem. Generalnie niewiele rzeczy lubi. Czasami więc ratuję się daniami ze słoiczków np. spaghetti, lub leczo.
Anna
2005-11-16
14:59:17
Email
Z ogórkową próbowałam, ale podobnie jak pomodorowa nie smakuje Miłoszowi. Robi przy tym taką minę jakby zjadał cytrynę. Z naszych zup lubi tylko krupnik i rosołek. Gdy mamy na obiad coś innego muszę dla niego gotować oddzielnie.
kyja
2005-11-16
19:40:42
Email
Mój Micho rano wcina chlebek z szybkąnie chce rano kaszy oraz deser Bobovity, potem obiadek-lubi pomidorową, ogórkową 9 z kiszonych ogórków), krupnik, rosłół, lubi mamarony w zupie, czasem je na drugie danie klopsiki w sosie z ziemniaczkami ( obiadki zazwyczaj jada w żłobku), po południu lubi zjeśc babana lub deser Bobovity ( te w czteropakach w plastikowych kubeczkach),ostanio zażera się chlebem-lubi jeść suchy, bez niczego, lubi kisielki domowej roboty, nie znosi soczków, lubi pić herbatki Bobovity, hmmm, co jeszcze?aa, bardzo lubi moją pierś na kolacjo-spanie;-))bardzo lubi kabanosy-czasem daję mu chude, bez skórki, pokrojone na małe kawałki.Jest alergikiem, więc odpadają serki, danonki, itp.Ostanio razem ze mną jadł spaghetti:-))mąż kiedyś dał mu troszkę grepfruta-ponoc jadł aż się uszy trzęsły;-))za jakiś czas dam mu pomarańczę.Jeszcze do niedawna bardzo zajadał się daniami ze słoiczków w formie papki, ostanio jakoś stracił nimi zainteresowanie;-)))czasem uda mi się wcisnąc mu kaszkę na kolację-lubi ryżową malinową Bobovity;-)))więcej nic mi nie przychodzi do głowy-Micho ma 15 m-cy
amelia
2005-11-16
21:45:50
Email
Dziewczyny jak tak czytam co te dzieciaczki wasze jedzą to stwierdzam, że moja córcia to mały odkurzacz je wszystko. Ona zjada wszyskto co jej dam kaszki, mleczka, deserki zupki,ze słoiczka czy gotowane przezenmie. Ostatnio jadła nasze kotlety sojowe. Znacznie rzadziej gotuje tylko dla niej. Zawsze zaczynamy od kaszki ok 200 ml póżniej serek bakuś cały,jakaś kanapeczka jak idziemy na spacer musimy wejść do sklepu i kupić "bułe" bo jest krzyk. Wracany ze spaceru, butla mleka i spanie. Później obiad zupy zjada też ok 200 ml.Oczywiście deser bez ciastka się nie obejdzie nieraz zjada drugi serek na kolacje jakąś kanapeczke a przed snem znowu mleczko 210 ml. Czy to nie za dużo? Nie jest gruba, choć dzieci moich znajomych są drobniejsze ale jakieś chorowite. Napiszcie czy wasze dzieci jedza podobne porcje.
aśka
2005-12-07
14:34:32
Email
dodam szybki przepis na kluseczki, które mojej Oli bardzo smakują. Może skorzystacie...
jeden bieluch
4 łyżki mąki
jajko
wszystko razem wymieszać
nakladać łyżką/łyżeczką na gotującą się osoloną wodę, gotować aż kluseczki wypłyną na wierzch
posypać cukrem i polać roztopionym masełkiem
Smaczego !
Agata
2005-12-07
20:47:36
Email
Asiu...a co to jest bieluch???
Anna
2005-12-07
21:38:12
Email
Chyba chodzi o serek? Dobrze myślę? My często jemy serek o tej nazwie. Miłosz na niego mówi "duch", bo duszek jest na opakowaniu. Jeśli tak to chyba spróbuję, bo chyba są to takie expresowe leniwe.
anika
2005-12-07
23:26:33
Email
Moja Mała jest w podobmym wieku (16miesięcy). Je właściwie wszystko co my, no oprócz jajek i miesa ktorego nie lubi, dlatego staram sie jej zawsze te produkty "ukryć" w czyms innym :-) Rano na sniadanko zjada parówke, kanapke z szynka i danonka. Potem po spaniu je miskę kaszki mleczno ryzowej z owocami. Czestko polewam ja jakims sokiem. Po spacerze zazwyczaj jemy slodka bulke z rodzynkami lub cos podobnego. Znowu spanko i na obiadek jakas zupka (najlepsze sa zupki kwasne) i potem albo nasz obiadek jesli nie jest smazony albo ze sloiczka. Na kolacje zjada znowu miske kszki ale ryzowej na mleku modyfikowanym, lub manne na zwyklym mleku krowim. Oczywiście w ciagu dnia musza byc jakies owoce. Obojetnie jakie....wszystkie sa ulubione :-) Do picia soczek malinowy(domowy) lub kubusie. Lubi tez herbatke z cytrynką. To chyba wszystko. Wlasciwie dzieci w tym wieku moga jejsc wszystko, chciaz lekarz malej zalecil picie mleka do 3 roku zycia.
aśka
2005-12-08
19:00:39
Email
tak, tak nie napisałam, chodzi o serek bieluch
anika
2005-12-08
20:31:15
Email
Asiu zrobiłam dzis małej twoje kuseczki i sa rewelacja. Polałam je sokiem malinowym i mała zajadała sie na całego. Ponieważ bielucha nie było w sklepie dodałam zwykłego twarożku. Pozdrawiam
aśka
2005-12-09
13:59:57
Email
to fajnie, cieszę się. Nie pomyślalam o soku,ale z pewnością wypróbuję.
Anna
2005-12-09
14:57:41
Email
Anika, czy Twoja córcia śpi dwa razy dziennie? A jak potem ze spaniem w nocy? Miłosz gdzieś od 11 m-ca sypia raz dziennie, a czasami zdarza mu się że w ogóle w dzień nie śpi (wtedy ja nic nie moge w domu zrobić), ale wtedy idzie spać o jakąś godzinę wcześniej. A tak normalnie śpi mniej więcej od 21.00 do 7.00.
Strona 1 - 1, 2, 3, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum