Happy mum - odzież ciążowa, odzież dla dzieci, moda ciążowa. Sklep, forum, porady ciążowe.
[Rozmiar: 18178 bajtów]
szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - Pierwsze buciki

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2005-10-17
Email
?ukasz ju? od 2 tygodni sam staje w ?ó?eczku, przy sofie, fotelach, moich nogach i wsz?dzie gdzie si? da. Ortopeda oznajmi?, ?e gdy Ma?y zacznie stawi? pierwsze kroki mamy zakupi? buciki z usztywnian? pi?t?. Kupi?am wi?c buciki zalecane przez ortopedów, chirurgów i wszystkich ?wietych. Zap?aci?am za to brzydactwo (buciki nie s? naj?adniejsze- wygl?daj?, jak ortopedyczno-lecznicze) 74 z? (buciki na lato lub tylko do chodzenia po domu przy obecnej pogodzie). Na?ozy?am Ma?emu a on nie potrafi? w nich nawet raczkowa?. Zastanawiam si? czy katowa? dziecko bucikami czy poczeka? a? bardziej stabilnie zacznie stawi? pierwsze kroki? Kiedy kupi?y?cie swoim dzieciom pierwsze prawdziwe buciki i jak dzieciaczki dawa?y sobie w nich rad?? Pozdrawiam
kyja
2005-10-17
16:27:21
Email
Michalina! jaki? czas temu mia?am podobny dylemat.Michu od lipca staje w ?ó??czku i chodzi przy meblach,my?l??e juz ca?kiem nied?ugo zacznie sam chodzi?.Neurolog, pod którego opiek? jest Micho i pediatra zalecaj? kupno lepszych, dro?szych bucików ( najlepiej Bartka), jak ma?y zacznie samodzielnie chodzi?, na razie przemieszcza si? g?ównie raczkuj?c.Wydaje mi sir ot rozs?dnym podej?ciem, zw?aszcza,?e stopy szybko rosn? maluchom i nie ma sensu kupowa? bucików ju? teraz tak dobrych=drogich.Kupi?am Michowi buciki w CCC-za 49 z?,odpowiednie do pory roku-w typie adidasków, fajne, sztywne i o nr za du?e.W domu Micho 'chodzi' w skarpetkach antypo?lizgowych, butki zak?adam mu, jak z nim wychodz?-czasem ma ochot? pobawi? si? na placu zabaw, poza tym, ciep?o jest mu w nó?ki.My?l?,?e na razie, dopóki nasze smerfy nie chodza samodzielnie, mo?na im jeszcze odpu?ci? sta?e chodzenie w bucikach, zw?aszcza,?e buciki utrudniaj? raczkowanie.Pozdrawiam:-))
Agata
2005-10-17
18:34:08
Email
Ja w?a?nie 3 tygodnie temu kupi?am sarze pierwsze buty. D?ugo przebiera?am i w ko?cu zdecydowa?am si? na buty z Bartka (cena - horror 99 z?). W innych sklepach zach?cali mnie do kupna innych butów niz z Bartka - ale cena by?a o 10-20 z?. taniej, wi?c stwierdzi?am, ?e lepiej ju? do?o?? te kilkana?cie z?otych i kupi? jej porz?dne buty. Tym bardziej, ?e codziennie rano wo?? j? do mamy, wi?c musi mie? solidne obuwie, a i Saru?ka zasuwa, prowadzana za r?czk? ?e hej.
Te buty które jej kupi?am to takie typu traperki, a ?e zima ju? póka do drzwi, to niestety znów czeka mnie wydatek, bo musz? Sarze kupi? butki cieplejsze z ociepleniem w ?rodku. Bartek ma fajne kozaczki dla takich maluchów...ale znów przera?a mnie cena bo kosztuja ok.100-110 z?. No ale niestety cos za co?. Wol?, ?eby chocia? te pierwsze buty mia?a solidne i dobrze wyprofilowane,a wierz?, ?e bartek takie w?a?nie ma.
Michalina
2005-10-17
22:27:33
Email
Ceny butów to istny ob??d. Nam pani w sklepie zaproponowa?a pi?kne kozaczki Bartka za 160 z?!! i szczerze mówi?c nie widzia?am tam ta?szych butów na zim?. A w sklepie Ecco dosta?am nerwowego ?miechu na widok trzewików zimowych za 320 z?, w których mój syn "przechodzi" moze pó? sezonu. Nie, nie mo?na da? si? zwariowa?.
kyja
2005-10-18
07:42:32
Email
dziewczyny, jaki rozmiar nosza Wasze maluchy?Misio ma 19, pono? Bartek ma buciki od rozm. 21.Misio chyba ma ma?e stopy, chocia? trudno jest mi to oceni?, jedna z jego rówie?nic w "realu" te? ma 19, druga 21.
Michalina
2005-10-18
11:25:16
Email
Kupi?am buciki rozmiar 19, ale s? za du?e na ?ukasza (9,5 miesiaca).
Anna
2005-10-18
12:12:54
Email
Du?o zale?y od producenta jak? ma rozmiarówk?. Mi?oszkowi kupi?am trzewiczki Bartka nr 21 i s? dobre, ocieplane na zim? z grubym ko?uchem w ?rodku te? 21, ale chyba wymieni? na 22, boj? si? ?e do ko?ca zimy b?d? za ma?e.
kyja
2005-10-18
14:12:35
Email
na temat bucików znalaz?am artyku? http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54935,2919290.html
Julia
2005-10-18
15:27:50
Email
Hej dziewczyny! Zgadzam si? z pierwsz? wypowiedzi? Kyji, ?e najlepiej i najzdrowiej jest, jak dziecko chodzi po domu bez bucików, bo one troch? jednak kr?puj? stop?. Podobno stópki dziecka lepiej si? rozwijaj?, jak nic ich nie ogranicza. Bartek chodzi po domu w skarpetkach antypo?lizgowych. W lecie na dwór kupi?am mu buciki- tenisówki za 20 z? (nie pami?tam ju? nazwy firmy, ale cos tam w nazwie by?o o zdrowych butach). Mia? sztywny zapi?tek i gumowy przód. Wprawdzie nie mia?y wyprofilowanej wk?adki, ale Bartek w lecie jeszcze bardzo ma?o chodzi?. Teraz na jesie? kupi?am mu buciki do kostki, zapinane na rzepy, z wyprofilowan? wk?adk? itp. Da?am za nie 50 z?, a kupi?am je w sklepie w stylu ccc. Zreszt? w ccc te? sa fajne buciki i niedrogie. Co do rozmiaru- Bartek ma 21, ale te na jesie? kupi?am 22, ?eby wesz?a cieplejsza skarpetka.
Agata
2005-10-18
15:36:02
Email
Traperki które kupi?am Sarze z Bartka maj? rozmiar 19, ale ma?a ma jeszcze troch? luzu, tak ?eby zmie?ci?a si? nózka w rajstopce i skarpetce jak b?dzie zimno.
A?ka
2005-10-19
19:38:08
Email
My z Ol? lubimy butki z Barta, jednak z zakupem zimowych ju? si? spó?ni?y?my. Ogólnie jestem w szoku bo dopiero po?owa pa?dziernika a we wszystkich sklepach s? tak poprzebierane buciki, ?e szok (przynajmniej w mojej okolicy). A panie na pytanie czy b?dzie jeszcze dostawa nie s? pewne, czy takich ma?ych. Owszem co?by si? jeszcze znalaz?o ale tak na si?? typowo ch?opi?ce. Mam ma?y dylemacik bo kupi?y?my dzisiaj butki (?a?ujemy bardzo, ?e nie by?o nic w bartku) i nie wiem czy nie b?d? za chwilk? ma?e. Teraz Ola nosi 20 (z bartka i jeste?my bardzo, ale to bardzo zadowolone, ?adne dziewcz?ce, z kwiatuszkami, ?liczne) wi?c na zim? kupi?y?my 21. Wydaj? mi si? jednak za ma?e jak na ca?? zim?, mierzy?y?my te? dla pewno?ci 22 ale by?o sporo za duze, kurcze szkoda, ?e nie robi? "po?ówek". chyba w w okolicach stycznia/lutego b?d? zmuszona do zakupu kolejnej- wi?kszej pary, ale czy co? jeszcze b?dzie? z zakupem wiosennych wybior? si? chyba ju? w styczniu ;-)
A?ka
2005-10-25
15:39:48
Email
kupi?am te buciki i nadal mam dylemat czy dobry rozmiar. Prosz? napiszcie jaki rozmiar nogi maj? dzisiaj Wasze dzieci a jaki rozmiar butków kupi?y?cie na zim?. Ola ma 20 - kupione butki 21
emka
2005-10-26
23:52:24
Email
My te? rozmy??amy o butkach, Ania jeszcze co prawda nie chodzi ale zaraz zacznie. Ju? staje, a przy meblach to nawet bym powiedzia?, ze bardzo szybko si? porusza :) Na razie ma buciki firmy Lemigo, sznurowane, wysokie, z twarda podeszw?. Rozmiar 18/19. Ale ju? si? robi? przy ma?e. Na zim? kupimy pewnie 20/21. Tzreba b?dzie przymierzy?, bo za pewne wszsytko zale?y od firmy.
Na prawd? nie robi? po?ówek??? Dziwne. chocia? z drugiej strony wtedy to ju? w ogóle ilo?? tych bucików na rok by?aby ogromna, wi?c mo?e jest w tym jaki? sens. W zim? wk?adamy grubsz? skarpetke wi?c pewnie kupimy troch? lu?niejsze, ale wa?ne by by?y wysokie i mia?y szerokie noski, i przy kostce by?y sztywne, by nó?ka si? nie chwia?a. my?l? ?e wtedy te pó? centymetra nie jest tak istotne.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum