szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - jak dziecko zachecic do samodzielnej nauki?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
olufal
2005-10-16
Email
Jestem dopiero w 22 tygodniu ciazy lecz maz z pierwszego malzenstwa ma 2 corki -11 letnia zamieszkala z nami w lipcu tego roku. Niestety od poczatku roku szkolnego nie potrafi/nie chce sama sie uczyc...Potrafi godzinami siedziec nad ksiazka i nic sie nie nauczyc...Ostatnio miala do nauczenie 20 nowych slowek z angielskiego i po 3 godzinach umiala 4...Ze mna nauczyla sie ich w godzine... Czy ktoras z Was ma podobne doswiadczenie i wie jak powinnam ja zmotywowac? Pozdrawiam Ola
emka
2005-10-16
21:34:26
Email
Hym a wspólna nauka to zły pomysł? Może mała potrzebuje teraz więcej waszej uwagi. Nowa mama, drugie dziecko w drodze - może mała czuje się zazdrosna i obawia się, że dla niej nie starczy już Waszej uwagi, miłości. Myślę, że jak przez jakiś czas będziecie się uczyć z nią razem i więcej czasu jej poświęcać (zwłaszcza teraz zanim przyjdzie na świat maluszek - bo wtedy za wiele czasu wolnego już nie będzie) to powinno jej przejść. Ale gdy maleństwo się urodzi nadal poświęcajcie Waszej 11-letniej pociesze dużo uwagi. Wtedy będzie jej jeszcze trudniej. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum