Happy mum - odzież ciążowa, odzież dla dzieci, moda ciążowa. Sklep, forum, porady ciążowe.
[Rozmiar: 18178 bajtów]
szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - dieta ma?ego dziecka

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kyja
2005-10-15
Email
dziewczyny! wiem ,?e podobny temat juz by?-dotyczy? przepisów.Znacie mo?e adresy na dobre strony z omówieniem diety ma?ego dziecka?chodzi mi,zarówno o przepisy, jak i szczeg?o?owe informacje co kiedy wprowadza? do diety,jakie sk?adniki powinna zawiera? codzienna dieta ma?ego dziecka.Pyta?am pediatr?-zby?a mnie, zach?caj?c do szukania po ksi?zkach ( nie mia?a czasu),Szuka?am w Empik-u takiego poradnika, ale nie znalaz?am:-(martwi? si?,?e mo?e czego? brakuje Misiowi, jest ma?y i drobny, a zapowiada?o si?,?e b?dzie rozwija? si? jak jego tata.A tymczasem jest drobny jak ja.Zastanawia si? czy mog? Misiowi poda? np. gotowan? w?tróbke drobiow?.Dajecie swoim maluszkom w?tróbk??
Julia
2005-10-15
21:19:10
Email
Kyja, dziecko w wieku Misiutka mo?e ju? je?? wszystko to, co doro?li, oczywi?cie w umiarkowanych ilo?ciach. Wiem, ?e Misio jest alergikiem, wi?c oczywi?cie nie mo?esz mu dawac tego, co go uczula. A co do w?tróbki- ju? dok?adnie nie pami?tam, ale pierwszy raz da?am j? Bartkowi jak mia? ok 9 miesi?cy. Nic si? nie sta?o i bardzo mu smakowa?o :o) Mo?e za bardzo si? martwisz budow? i wag? Misia? Skoro wda? si? w Ciebie, to nic z?ego, widocznie tak ma by?. Nie zmienisz tego. Najwa?niejsze, ?eby by? zdrowy i zadowolony :o) Buziaki :o*
Agata
2005-10-15
21:31:57
Email
No w?a?nie ... ja te? chyba troch? panikuj? je?li chodzi o jedzenie dla Sary. Moja mama ci?gle mnie "ochrzania" ?e dziecko w wieku Sary powinno ju? dostawa? prawie wszystko...a ja ci?gle si? czego? boj? jej poda?, bo mo?e za wcze?nie?
W ka?dym b?d? razie od oko?o tygodnia zacz??am Saruni podawa? wi?cej takiego domowego jedzonka, a dzi? to nawet pierwszy raz dosta?a kawa?ek skórki od chlebka. Za dwa dni Sara ko?czy 10 miesi?cy a ja zastanawiam si? czy mog? jej poda? ju? inne kaszki. Kupi?am teraz pierwsz? bezmleczn? - ale jeszcze jej nie da?am. Ojej taki cz?owiek dziwny - pewnie troch? mi odwagi brakuje w urozmaicaniu diety Saru?ki.
kyja
2005-10-16
08:32:42
Email
dzi?i dziewczyny za odzew.Julia ,korzystasz z jakiego? poradnika ?ywieniowego?brakuje mi bardzo wiedzy na ten temat.
Julia
2005-10-16
10:03:28
Email
Kyja, nie korzystam z ?adnego poradnika! Po prostu kieruj? si? intuicj? i próbuj?. I chyba jestem bardziej odwa?na od Was dziewczyny ;o) Pomy?lcie logicznie dziewczyny, przecie? jedzenie to nie trucizna. Nawet jak Waszym dzieciom co? nie spasuje, to si? od tego nie rozchoruj?, zw?aszcza, jak za pierwszym razem zaserwujecie im ma?? porcyjk?. Wi?cej odwagi!!
kyja
2005-10-16
11:45:32
Email
wiem,Julia,?e jestem mo?e zbyt ostro?na.W?asnie przez to,?e Misio jest alergikiem-pami?tam jak fatalnie wygl?da? zim?, gdy azs obj??o ca?e jego cia?ko:-((boje si?,?e to mo?e wróci?:-((Niedawno , pierwszy raz od 10 miesiecy jad?am zup? na wo?owinie,Misio by? wielce zainteresowany mi?sem-wo?owin?-troch? zjad?, zjad? te? zup? i nic mu nie by?o;-)))rano podjadam ?ó?ty ser-Misio jest karmiony piersi? dopiero o 20-stej- i nie ma wysypki;-)!!!pi?am te? sok z cytrusów i by?o ok;-))mam nadziej?,?e do uko?czenia 2 roku ?ycia alergia na nabia? mu minie;-)))jednym z przykrych skutów diety, jak? trzymam ze wzgl?gu na alergi? Misia, jest du?y problem z moimi z?bami:-((Ale si? rozpisa?am, i chyba za bardzo nie na temat;-))jeszcze raz, dzi?ki Julia za dodanie ?mia?o?ci;-)!
Agata
2005-10-16
12:45:34
Email
No w?a?nie - Julia podziwiam Ci? za odwag? - mnie jej troche brakuje....
Ale masz racje mówi?c, ?e jedzenie to nie trucizna i trzeba w tej sferze korzysta? z w?asnego wyczucia i intuicji. Pozdrawiam Was cieplutko dziewczyny:)
emka
2005-10-16
22:11:41
Email
Oj, ja doskonale znam ten problem. Zw?aszcza, ?e Ania jest alergikiem. St?d moje próby z mlekiem modyfikowanym, chcia?am urozmaici? diet? Ani i wzbogaci? j? w witaminy. Mleka modyfikkowanego nie chce. Ale jak rozmawia?am z lekark? to powiedzia?a, ?e je??i niunia jest jeszcze na piersi (je w nocy i raz w ci?gu dnia) to nie potrzebuje modyfikowanego mleka. Wa?ne by jad?a mi?sko, kaszki, warzywa. ?ó?tka Ania je?? nie chce, ale je??i je mi?sko to pono? ok.
To mnie troch? uspokoi?o, lecz Ania generalnie nie jad?a zbyt urozmaiconych posi?ków. Aktualnie jada to co wcze?niej (czyli kaszki kukurydziane i ry?ówe, piure z indykiem, owoce i warzywa) + nasze dania. Jad?a ju? wi?kszo?? naszych zup, wszelakie mi?ska, makaron, szynk?, bu?k?. Oczywi?cie bez mleka ?mietany mase?ka wo?owiny etc. Ja te? nie jem takich rzeczy wi?c nasze obiadki s? pozbawione bia?ek mleka krowiego. Z zup np. smakuje Ani bardzo ogórkowa :) Nigdy bym nie pomy?la?a. Tylko jest pewien problem ostatnio wyskoczy?o jej par? krosteczek i zupe?nie nie wiem od czego :(((
Poza tym zaobserwowalismy, ?e je?li je ?wie?e owoce to ma gorsze kupki. A lubi je niesamowicie i teraz gdy jej ni edajemy nic surowego (tzn. winogron, bananów etc) to jak tylko gdzie? zobaczy te owocki to zaraz si? do nich wyrywa.
Ja jednak nadal mam problem jak j? karmi?, bo g?ówne posi?ki je wcia? te same a pomi?dzy nimi podjada nasze dania.
Kyja a jadasz serki kozie? spróbuj mi bardzo smakuja a Ani nic po nich nie jest. No i oczywi?cie witaminy bior?. Jest nawet mleko kozie - ca?kiem podobne do krowiego :)
Poszukam w necie mo?e znajd? co? coekawego to wklej?. Papatki Kochane Mamusie.
Acha. Jeszcze jedno. Nam odwagi doda?a nasza chrze?nica - Basia (ma aktualnie rok i 3 miesi?ce) i w wieku Ani jad?a ju? to co rodzice. Oczywi?cie bez ostrych potraw etc. Takie normalne domowe obiadki. Uwielbia np. mizeri? :))
Troch? to wszystko chaotycznie spisa?am ale mam nadziej?, ?e da si? to przeczyta? ;)
Anna
2005-10-16
22:36:29
Email
Kyja, nie chc? Ci? zniech?ca?, ale ja te? od jakiego? czasu szukam jakich? przepisów dla maluchów takich jak nasze. Ale to co najcz?ciej znajduj? to takie cuda których nawet my nie jadamy. Chcia?abym jako? urozmaicic diet? Mi?oszka, bo on jest dosy? wybredny i chocia? chcia?abym mu podawa? ju? wiele rzeczy takich które my jemy, ale on ich poprostu nie lubi i w ogóle niejadek si? zrobi?. Musz? wi?c uzbroi? si? w cierpliwo?? i co jaki? czas próbowa? mo?e w ko?cu którego? dnia zaskoczy. Niedawno próbowa?am da? mu winogrona nie chcia? nawet na nie patrze?, a wczoraj sam pokaza?, ?e to w?a?nie chce i wcina? ze smakiem.
emka
2005-10-16
23:11:39
Email
To o diecie dzieci karmionych piersi? i sztucznie oraz po 1 r.?.
http://www.mediweb.pl/children/vad01.php
A ten jest bardzo ciekawy :)
http://www.kulinaria.pl/artykuly.asp?id=18
A tu przepisy, ale co w nich? sprawd?cie:
http://www.bajbus.pl/index.phtml?ids=niezbednik&kat=przepisy
A to przepisy dla alergików:
http://www.wyprawka.pl/alergie/
To papatki.
kyja
2005-10-17
07:26:56
Email
Emka, super ,?e wklei?a? linki-pó?niej poczytam;-))Wiecie, dziewczyny? wczoraj Misio po?ar? gotowana watróbk? z ziemniaczkami puree ( z dod. bebilonu), wcina?,az uszy mu sie trzes?y;-]]]bardzo lubi jesc banany, winogrona mu nie smakuja,najbardziej lubi chyba pomidorowaa zupe, krupnik i ogórkowa tez bardzo lubi.Chyb dzis ugotuje mu kawa?ek piersi indyczej;-]]]]]mam w domu mleko kozie w proszku-spróbuje;-]]

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum