Happy mum - odzież ciążowa, odzież dla dzieci, moda ciążowa. Sklep, forum, porady ciążowe.
[Rozmiar: 18178 bajtów]
szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Dziecko (wychowanie, zabawy, rozwój, dieta, przedszkola, itp)
temat - mama-sama

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mija
2005-09-23
Email
hmm.. tak sobie czytam dziewczyny Wasze wypowiedzi, i widz?, ?e mimo czasami wydawa?oby si? "wielkich problemów" jeste?cie szcz??liwymi mamami. Ja na szcz??cie równie? zaliczam si? do tej "grupy" :) Nie zrozumcie mnie ?le - nie chc? sm?ci?, ani u?alac sie nad sob?. Pisz? to, ?eby podzieli? si? z kim? tak po prostu moim szcz?sciem w nieszcz??ciu. Moja córcia ma juz 7 lat, i chodzi do pierwszej klasy. Z ?ezk? w oku czytam to, o czym piszecie, bo przypominaj? mi si? czasy sprzed paru lat, kiedy Majuchna by?a male?ka, i ja te? przechodzi?am przez te wszystkie rozwojowe etapy. Czasami by?o naprawd? ci??ko, i wiele razy my?la?am, ?e ju? nie dam rady, ale teraz z perspektywy czasu widz?, ?e by?o warto, i ?e jestem z siebie dumna ( tu przemawia moja wrodzona skromno?? hihihi ). Wychowuj? Maj? sama. Rozstali?my si? z m??em po 6 miesi?cach ma??e?stwa. On ma ju? now? rodzin? i kilkuletni? córk?. Ale nie to mnie boli. Najgorzej czuj? sie z tym, ?e on praktycznie wypiera si? swojego dziecka, i poza p?aconymi co miesi?c alimentami, nic go z Majk? nie ??czy. Ona nawet dobrze nie wie, jak jej ojciec wygl?da, bo nigdy go nie spotka?a mimo, ze mieszka kilkaset metrów dalej... Na szcz??cie dla niej ( a mo?e niestety), ona nie wie co to znaczy mie? ojca. Wiem, ?e w pewien sposób jej go brakuje, ale wiem, ?e wi?kszy dramat prze?ywaja dzieci, których rodzice rozwodz? si? na ich oczach. Wtedy dopiero jest tragedia. U nas tego nie by?o, bo ja by?am w 3 miesi?cu ci??y kiedy wyprowadzi?am si? z domu te?ciów. Ró?nie to bywa?o przez te 7 lat. Teraz wiem, ?e mimo, i? jestem "samotn? matk?" ( tak to si? nazywa, ale ja sie tak nie czuj? ), to dam sobie w ?yciu rad?, a Maja jest i b?dzie szcz??liw? dziewczynk?, a w przysz?o?ci (mam nadziej? :) ) dobr? i m?dr? kobiet?. Bo?e, ale wybiegam w przysz?o?c :) Ale ona jest w ko?cu nieunikniona, no nie ? Nigdy nie stara?am si? zast?pi? mojej córce ojca, bo nie by?abym w stanie temu sprosta?, ale my?l?, ?e nie odczuwa zbyt drastycznie jego braku. Ojej. Nie chcia?am sie tu wym?drza?, ale tak jako? wysz?o... No. To wyrzuci?am z siebie kilka kropli wspomnie?, goryczy i mi?o?ci. Co wysz?o z tej wybuchowej mieszanki ? Same ocenicie. Pozdrawiam wszystkie przysz?e i obecne Mamunie :):)
Kamila
2005-09-23
22:04:33
Email
Nie jeste? sama na forum... Ja w?a?nie jestem w trakcie rozwodu. Byli?my razem 7. lat, w ma??e?stwie 4. lata. Urodzi?a si? Kinia i BUM... m?? nie wytrzyma? ci?nienia... znalaz? sobie kole?ank? i tak od maja nie mieszka ju? z nami. Olewa nas totalnie, nie odwiedza Kini, cho? jeszcze bodaj?e w styczniu by?a jego oczkiem w g?owie... Nie potrafi? zrozumie? jak tak mo?na ola? w?asne dziecko. I co najstraszniejsze, mam przeczucie, ?e tak ju? zostanie. Z drugiej strony my?l? sobie, ?e mo?e to i lepiej, ?e to si? sta?o w?a?nie teraz a nie za par? lat dok?adnie tak jak piszesz... nie wiem jak dam rad? wychowa? sama Kini?... ale mam wspania?? rodzin?, przyjació?... mam nadziej?... kiedy? jej to wszystko opowiem, mam nadziej?, ?e zrozumie...
mija
2005-09-24
16:14:51
Email
Smutne to niestety... Ale nie martw si?, masz przecie? swój najwi?kszy skarb, i to w?a?nie dla niej dasz rad?. Kiedy ja przechodzi?am te najtrudniejsze chwile w moim ?yciu, to najbardziej potrzebowa?am kogo? do rozmowy, a jeszcze bardziej kogo?, kto by mnie s?ucha?... Ci??ko rozmawia si? z kim?, kto tak naprawd? nie wiem, o czym mówisz, bo sam jest np. szcz??liwym ma??onkiem... Wi?c je?li b?dzie Ci ci??ko, je?li b?dziesz mia?a ochot? pogada?, to nie kr?puj si? i pisz, albo pogadamy na gg (3305327). I pami?taj - dasz rad? !! A Twój m?? jeszcze przejrzy na oczy, zobaczysz :) Uszka do góry Kamilko ! Pozdrawiam serdecznie :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum