szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Za mały przyrost wagi


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Anula
2005-09-18
Email
Trochę mam doła:-( Nikola pod koniec 5 miesiąca podwoiła swoją wagę urodzeniową 3250 g. i ważyła 6500 g.- więc jest chyba prawidłowo. Ponieważ wracałam do pracy - w połowie 5 miesiąca (a więc od miesiąca, bo teraz ma 6,5 miesiąca) oprócz cyca zaczęłam wprowadzać jej stopniowo nowe pokarmy (na początku w małych ilościach ale później dziennie zjadała słoiczek zupy jarzynowej, słoiczek deserku wymieszany z dodatkiem ok. 50 ml. kaszki ryżowej na wodzie, 1/3 butelki soczku i pierś przed pracą, po pracy wieczorem i w nocy). Wydaje mi się że to nie mało, ale ona w tym czasie, w ciągu 2 tygodni przybrała na wadze tylko 100 g. (z tego co czytałam w ciągu 4 tygodni powinna ok. 500 g.) Ma jeszcze czas-2 tygodnie ale boję się że nie nadrobi tych 400 g. Dlatego wprowadziłam jej już zupki lub obiadki w słoiczkach mięsne i dodatkowy posiłek-kaszkę ryżową na moim odmrożonym mleku, bo za Chiny ludowe nie chce pić mojego mleka z butelki, choć próbowałam juz kilku smoczków-ryczy i koniec. Teraz ma 5,5 miesiąca i waży 6600 g. (niby też norma, tylko czemu w ciągu 2 tyg. tylko 100 g.-chociaż była już na słoiczkach?) Nie daję jej mleka modyfikowanego, mam zamrożone zapasy mojego mleka i karmię ją piersią przed i po pracy, przed snem i w nocy kilka razy. Może to dlatego? Z sokami miałam podobny problem, bo przważnie też nie chciała ich pić, gryzła i bawiła się smoczkami, ale teraz jakoś już pije (choc połowe rozlewa) ze smoczka NUK do papek silikonowym z dużym otworem (a nie krzyżykiem) lub kubeczka-wypycha językiem i niestety czesto się zakrztusza, choć daję jej po łyczku. Zastanawiam się nad kubeczkiem-niekapkiem AVENTU ale nie wiem czy nie jest jeszcze na niego za mała (on działa chyba na zasadzie wyssania ale może przynajmniej się nie zakrztusi i nie bedzie jej połowa wylatywała przez brodę.) Co o tym wszystkim myślicie?
Michalina
2005-09-19
09:25:04
Email
Anula, jeżli Maluch nie wykazuje oznak głodu to pewnie wszystko jest ok. Mój synek przez pierwsze miesiące tył w zatrważającym tempie, aż bałam się, że wyrosnie z niego grubasek. Gdy przeszedł na słoiczkowe jedzenie (jest też jeszcze na piersi) zaczął przybierać na wadze znacznie wolniej. Przez ostatnie 1,5 miesiaca przybrał tylko 400 g. Pediatrzyca nie mówiła, ze to za mało. Wspomnij o tym swojemu pediatrze przy okazji szczepień czy rutynowej kontroli, ale nie zamartwiej się za bardzo. Na pewno wszystko jest w porzadku. Pozdrawiam
aga
2005-09-19
19:38:13
Email
Moja Maja 3,5 miesieczna,tez przez 2 tygodnie ostatnie przytyla tylko 150g..do tego grymasy przy cycku..okazało się,że ma bakterie w moczu i teraz biseptolem ją leczą..a wogóle nie pomyślałabym,że chora,bo pogodna i wesoła,czasem brzusio tylko bolał ...
Julia
2005-09-23
19:58:02
Email
Anula nie martw się, niektóre dzieci nie przybierają na wadze równomiernie, tylko mają takie skoki wagowe. Mój Bartek też tak miał. Jak miał 2-4 miesiące, to przybierał 1,3 kg na mies, a później zdarzało sie, że właśnie tylko 100 g w dwa tygodnie. Jeśli Twoja córeczka jest pogodna, dobrze się rozwija, i do tego jeszcze lekarz powiedział, że jest ok, to nie masz się czym martwić.
Anula
2005-09-28
22:59:11
Email
Jest OK. Przez 2 tygodnie nadrobiła i przybrała 300 g. (a więc łącznie 400 g. w ciągu miesiąca). Uspokoiłam się.
kyja
2005-10-03
07:34:18
Email
mam pytanie do mam rocznych maluchów:ile ważą Wasze pociechy?Misiut ma 14 miesięcy i waży tylko 9 kg-niby potroił swoja wagę urodzeniową, ale i tak chyba troszkę mało waży.Takie odnoszę wrażenie gdy porównuję go z rówieśnikami-jest mały i drobny.Pediatra też mówi,że Misut jest drobniutki.
kyja
2005-10-03
07:36:06
Email
aa, zapomiałabym-w od marca przybrał tylko 1300g-chyba mało?
Michalina
2005-10-03
09:11:50
Email
Mój Łukasz wazył 8800 g w wieku 8 miesięcy. Waga urodzenniowa 3900g.
Julia
2005-10-03
12:20:49
Email
Bartek waży teraz ok 11,5 kg. Po ur ważył 3570. Kyja, nie martw się. Misio rzeczywiście jest drobny, ale to przecież nic złego. Pewnie ma to po Tobie, wydaje mi się, że Ty też jesteś drobna? Mój Bartek znowu wdał się we mnie i moją rodzinę. Ja mam 172 cm wzrostu i ważę 72- 3 kg, moi rodzice i dziadkowie też są wysokimi ludźmi. Myślę, że najważniejsze są przyrosty wagi zaraz po urodzeniu, wtedy można dzieciaki porównywać, ale potem już każde idzie "swoją drogą". Może Misiutek teraz jest malutki, a potem zacznie nadrabiać zaległości. Dzieci sa różne. Pozdrów Misia. Jak tam w żłobku??
Aśka
2005-10-06
13:50:39
Email
Kyja, kurcze ja mam podobny problem (?). Moja Olka ma rok i waży 8700. Moja pediatra radzi siętym specjalnie nie przejmować jeśi tylko nie ma klopotow zdrowotnych z tego powodu. Uważa też, że w tej chwili odzywa się genetyka i po mnie będzie chudziutka. Watpliwości zasiala we mnie inna lekarka u której bylyśmy w sobotę na dyżurze (Ola zlapala zapalenie gardla). zdziwila się, że Ola tak malo waży, Wypytywala mnie czy może mala nie ma apetytu. Kurcze nie wiem, może ja coś źle robię, może ją za malo karmie, ale dostosowuję się raczej do niej, do jej apetytu i do tej pory nie uważalam, że jest za maly.
Hanusia
2005-10-21
18:55:35
Email
cześć dziewczyny, ja mam problem bo mój 10 miesięczny synek w przeciągu 5 miesiecy przytył tylko 500 gr. i teraz waży 8800, co prawda jest bardzo ruchliwy. ciągle karmię piersią ale od paru dni wprowadziłam mleko modyfikowane firmy hipp

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum