szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - przepajanie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
joaska
2005-09-13
Email
moja cOrka jest na sztucznym i wiem,że powinna być przepajana, tylko nie wiem ile jakie są granice normy , bo czasem myslę,że ona myli mleko z herbatką i nie wie ile wypic Moj skarb ma skonczony miesiac.daję jej plantex albo herbatkę hipp.a wy?pozdrawiam wszystkie mamy i dziękuje za podpowiedzi i rady
punta
2005-09-13
21:40:47
Email
Trudno powiedzieć. Synkowi mimo iż karmiłam go wyłącznie piersią trzeba było herbatki i soczki wlewać litrami, bo wiecznie chciało mu się pić. Córcia karmiona obecnie pół piersią (chodzę do pracy), a pół sztucznym jakoś wcale nie ma ochoty na dopajanie. Łyknie zaledwie 10ml i koniec. Nie wiem może to zależy od dziecka?
amelia
2005-09-13
22:05:25
Email
Cześć Ja karmiłam sztucznym też prawie od samego początku i moje dziecko za nic nie chciało pić. Dopiero jak przyszły ciepłe wiosenne dni pokapowała,że picie jest dobre (jest z sierpnia). Wcześniej nic żadnych soczków, koperków, herbatek nawet odrobiny. Więc poprostu odpuściłyśmy picie teraz ma skończony rok i już niema tego problemu. Pomimo braku płynów w jej wczesniejszej diecie jest zdrowym i pogodnym dzieckiem. Moja rada nie przymuszać. Pozdrawiam
NIECHA
2005-09-13
23:02:05
Email
Właśnie, apropos dopajania. Czy dopajacie niemowlaka który jest karmiony wyłącznie piersią? W każdej ksążce pisza ,że nie trzeba. Z kolei moje koleżanki dają dzieciom herbatkę. Ja mojemu Adaśkowi nie dawałam pić zgodnie z tym co piszą i nie zauważyłam, że ma taka potrzebę, ale po radach koleżanek zaczęłam mu dawać to nawet wypijał z pół butelki. Więc trazx to już nie wiem czy trzeba czy nie?
andzia
2005-09-14
11:34:45
Email
Joaska ja karmie moja mala tez sztucznym mlekiem i daje jej pic po kazdym posilku (chyba ze zasnie) i miedzy jedzieniem pije ile chce ale PAMIETAJ NIE DAWAJ PIC PRZED PODANIEM MIESZANKI BO DZIECKO NIE ZJE TYLE ILE POWINNO Mleko sztuczne zatyka strasznie wiec dlatego warto dziecku dac choc troszke. Aha i jesli sie obudzi a do karmieia jeszcze troszke czasu to daje jej herbatke jak nie pije to nie wmuszam
Agata
2005-09-14
16:11:53
Email
Ja karmiłam piersią i od początku też dopajałam. Sara nie piła dużo - kilka łyczków jej wystarczało. Myślę, że każdy zrobi tak jak sam uważa - ale też myślę, że nie ma co się sztywno trzymać książkowych reguł. Pozdrawiam serdecznie
joaska
2005-09-14
20:50:53
Email
dzięki wszystkim za rady i pozdrawiam serdecznie.
Nusia
2005-09-18
22:47:02
Email
Dzieci karmionych piersią nie należy dopajać. Jak dziecko wypije to mniej zje - mniej przybiera na wadze i spada laktacja, poza tym można mieć szybszy powrót płodności. Pozdrawiam.
joaska
2005-09-22
11:12:20
Email
Podczas ostatniej wizyty pediatra poleciła mi przepajać moją córkę zwykłą herbatką, tylko oczywiście bardzo, bardzo słabiutką z odrobiną glukozy.do tej pory dawałam plantex albo hippa. Czy wy też podajecie zwykła herbatkę swoim maluchom?
Agata
2005-09-22
21:14:48
Email
Moja córcia ma 9 m-cy i nigdy nie podałam jej zwykłej herbaty. Mała od samego początku pije tylko herbatki Hippa - o różnych smakach - rumianke, koper włoski, malina itp. Uważam, że zwykła herbata nie jest odpowiednim napojem dla tak małego dziecka - nawet słaba. Pozdrawiam
Kamila
2005-09-23
17:48:19
Email
Kinia pije herbatki zwykłe, oczywiście nie za mocne, z cytrynką i cukrem. Lubi miętę, majeranek, rumianek. Nic jej nie jest. Rośnie jak na drożdżach. Z HIPPA też jej podaję. Smakuje. Pozdrawiam :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum