szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - czkawka po jedzeniu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
blawatek
2005-09-12
Email
moje maleństwo prawie po kazdym karmieniu ma czkawkę.czy powodem jest połykanie powietrza?moja koleżanka wyczytała gdzieś, że jest to reakcja obronna organizmu przeciw ulewaniu.faktycznie po czkawce prawie nigdy nie ulewa.co wy na to ? napiszcie proszę. mam również problem z tym ,że moja córka jakieś 20 min po karmieniu ma niesmak w buzi, tak to przynajmniej wygląda-wystawia języczek, krzywi się, tak jakby miała zgagę.Dostałam od lekarza Debridat, po którym to ustępuje ale po tym co wyczytałam na forum mam stracha.Co robić? czy ten niesmak w buzi może mieć jakieś konsekwencje dla zdrowia? dodam,że jest wtedy niespokojna i nie może zasnąć, mimo że oczka same się zamykają.nie wiem co mam robić?!
punta
2005-09-13
11:15:47
Email
Moja Ola dostawała debridat na kolkę do skończenia przez nią 4,5 miesiąca. Rozwija się stosownie do wieku. Decyzja należy do ciebie.
bławatek
2005-09-13
12:40:53
Email
dziękuję punta,że odpisałaś.wczoraj nie podałam małej debridatu i noc była ciężka przede wszystkim dla niej,wierciła się, wyginała,czerwieniała,żal było patrzeć.więc zdecydowałam-wracam do syropku bo nie mogę patrzeć jak cierpi.
Agata
2005-09-14
16:20:45
Email
ja małej też podawałam Debridat. Teraz ma 9 miesięcy i nie widzę, żeby były jakieś skutki uboczne. A co do czkawki to mojej Sarze pomagało jak ją cieplutko otuliliśmy i przykrylismy rączki - wtedy czkawka szybko przechodziła.
Nusia
2005-09-14
17:33:04
Email
Czkawka występuje po jedzeniu przez to, że treść żołądkowa cofa się do przełyku i podrażnia nerw przeponowy. W wyniku tego następują skurcze przepony - czyli czkawka. Mojemu synkowi bardzo często ulewa się w czasie czkawki. Pomaga porządne odbicie. Pozdrawiam.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum