szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Debridat - ponownie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kate
2005-09-08
Email
Tym razem ja potrzebuję rady. Wiem, że o Debridacie było tu dużo wypowiedzi ale na moje pytanie nie znalazłam nic konkretnego. Mój Jaś z powodu uporczywych ulewań (stwierdzona niedojrzałość ukladu pokarmowego) od 2 miesiaca życia przyjmuje Debridat (3x2,5ml). Razem z mlekiem AR dział to dobrze - tz. ulewania są sporadyczne. Parę razy próbowałam już odstawić syrop, ale zaczynał znów hlustać. Od paru dni zmniejszyłam dawkę leku do 2 x 2,5ml. i znosi to nieźle - ulewa ale nie często. Proszę poradźcie, może coś wiecie - jak długo można stosować Debridat. Boję sie, że może mieć to skutki uboczne. Lekarz zapewnia, że nic nie powinno się dziać, i że w jego przypadku jest to zło koniczne, ale ja ciągle mam obawy.
aga
2005-09-08
21:03:34
Email
właśnie wyczytałam na tym forum, że może powodować zatrzymanie rozwoju umysłowego dziecka!odstawiam zatem i konsultuje z pediatrą..nic mi nie wspomniał cholera o tym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kate
2005-09-09
09:31:30
Email
Mój pediatra powiedział, że to bzdura, że lek ten działa na receptory, nie mające nic wspólnego z rozwojem umysłowym. Ale dalej się niepokoję. Może Jagoda poradzi fachowo??
aga
2005-09-09
12:34:59
Email
oj to dobrze bo sie martwilam..ale moja maja nie miala jakos apetytu ostatnio nie wiem czy to przez debridat czy od upalow..jak odstawilam zaczela znow wiecej jejsc...Jagoda czekamy na opinie..papa
Jagoda
2005-09-10
13:01:49
Email
Trimebutyna czyli Debridat przenika do mózgu u zwierząt, ale słabo oddziaływuje na znajdujące się tam receptory. Nie ma dowodów na to, że powoduje zaburzenia w rozwoju mózgu u ludzi.
Kate
2005-09-12
10:03:14
Email
Zaniepokoiłaś mnie Jagodo! I to bardzo !!! Dzisiaj odstawiam Młodemu syropek. Zastanawiam sie jak sobie bez niego poradzi... Mam tylko nadzieję, że nie zaszkodziło mu... Dziękuję za informację.
Jagoda
2005-09-12
13:37:58
Email
Nie odstawiaj nic bez porozumienia z lekarzem. Nie napisałam, że Debridat uszkadza mózg, ale, że do niego przenika, zresztą jak większość leków. Nie ma badań na ludziach, są tylko na zwierzętach. Jeżeli mały dostaje syropek, to znaczy, że lekarz dobrze rozważył wszystkie za i przeciw. Bardzo silne ulewania mogą doprowadzić do niedożywienia, a to zdecydowanie nie sprzyja rozwojowi mózgu. Odstawienie może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Mój bratanek dostawał Debridat od trzeciego tygodnia życia - teraz ma trzy lata i jest bardzo inteligentnym chłopcem.
NB. Zawsze powtarzam Wam, że moja opinia może być co najwyżej wskazówką do rozmowy z lekarzem. To nie ja się opiekuję Waszymi dziećmi i nie wolno Wam zmieniać nic w leczeniu pod wpływem tego, co piszę!
kyja
2005-09-12
15:50:52
Email
dziewczyny! nie panikujcie!Jagoda służy nam radą-całe szczęscie,że z nami jest;-)Nie zapominajcie,że Waszymi dziećmi opiekują sie pediatrzy, którzy je znają,badają i są w stanie podać pełną diagnozę i wskazać odpowiednią terapię.Spłoszycie Jagodę z forum;-)!!Początkowo chodziłam z Misiem do pediatry, która ,gdy Misio zaczął chorować, wymyślała coraz ciekawsze rzeczy.Szczytem była porada tejże lekarki, gdy Misio miał biegunki-infekcja wirusowa, i nie chciała mi przepisać Smecty( stwierdziła,że jest niesmaczna i on tego nie będzie chciał), abym szukała w parkach miejskich szyszek czarnej olchy i robiła mu napary!!pomijam juz to,że był to środek zimy.Zmieniłam pediatrę, nie mam już potrzeby ciągłej weryfikacji diagnozy i zaleconego leczenia-uff!najwazniejsze jest zaufanie do lekarza.Pozdrawiam
bławatek
2005-09-12
18:58:08
Email
witam wszystkie mamy!moja córka też ma brać Debridat i zauważyłam,ze jest bardziej senna niż do tej pory-zdecydowanie dłużej i częsciej śpi w ciagu dnia, co jej się nie zdażało, pomimo fakty,że ma dopiero 5tyg.czy zaobserwowałyście coś podobnego u swoich pociech?odpiszcie bo sama nie wiem co mam myśleć, bardzo się martwię.
aga
2005-09-12
20:04:14
Email
moja 3mczna Maja tez bardziej senna i do tego mało jada..może przez debridat?ale nie wpadajmy w panike,pytałam swojej położnej(świetna babka i fachowiec) i mówiła,że nic dziecku nie bedzie po debridacie..a moja mała nie robiła kupki już 9 dni i nie wiem co robić:(..termometr i czopki nie pomogły-kupki ani śladu..wchłania cały pokarm czy jak?
Kate
2005-09-13
08:40:51
Email
Witajcie! Jadgodo, próbuję odstawić Debridat, ponieważ nasza pani doktor zaleciła próby odstawienia już miesiac temu - Jaś bierze go od 2 msc życia , a ma już 6 msc. Próbowałam w 4 msc odstwiać kilka razy ale ulewania wracały. Od trzech juz tygodni, za namową lekarza, zmniejszyłam mu dawkę z trzech do dwóch, i jest o. K. Od wczoraj Jaś nie dostaje już syropku i ...też jest O.k. Prawdopodobnie jego układ pokarmowy już dojrzał i Maleńki radzi sobie już sam. Jagodo, nie chciałam Cię poirytować, zdaję sobie sprawę w jakiej jesteś sytuacji i, że radzisz nam jako mama mająca większą wiedzą fachową. Pozdrawiam mamy i dzieciaczki. O dalszej kondycji Jaśka po odstawieniu Debri doniosę wkrótce.
Lidia
2006-05-21
21:56:33
Email
Czesć wszystkim. Moja Nadia ma kolki juz 3 tygodnie. Dawałam Esputicon, Bobotic. Nic ni pomaga. Terazmam debridat zapisany 2x 2,5 ml i dodatkowosprowadziłam krople sab simplex słyszałam ze pomagają po 3 dniach. Daje 10 kropli co 2 karmienia. Prosiłabym o e-mail z książką :] lidjanicka@poczta.onet.pl

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum