szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - koszmary


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Gosia
2005-09-07
Email
Czesc dziewczyny! Mam dosc dziwne pytanie, czy 7 tyg. malenstwo moze miec koszmary? Wiem ze to brzmi moze smiesznie ale razem z mezem zaobserwowalismy ze Mati w czasnie snu strasznie duzo steka,jeczy, zdarzylo sie nawet pare razy ze plakal i krzyczal a napewno spal! Pare razy sie zdarzylo ze sie wybudzil ale go poglaskalam i spal dalej. Mial slucha pieluszke wiec to napewno nie to. Troszke sie martwie:(
nina
2005-09-07
10:33:27
Email
Lepiej powiedz o tym lekarzowi,czytalam gdzies taki artykul i tam napisane bylo o koszmarach i lunatykowaniu i jeszcze o czyms...i bylo tez o takich objawach jak ty opisujesz i to moga byc objawy padaczki.
Kate
2005-09-07
13:18:02
Email
Nino, nie strasz od razu padaczką. Ja czytałam wielokrotnie, że maleńkie dzidzie przeżywają we śnie wszystkie te bodźce, które docierają do nich w czasie czuwania. Nawet w życiu płodowym maleństwa maja marzenia senne, pozytywne lub nie (śnią im się odgłosy, światło, kształty). Mój Jaśko też miewał takie niespokojne sny. Dzis ma już 6 miesięcy i zdaża mu się płakać przez sen, reaguje podobnie do dzidzi Gosi. Gosiu, jeśli masz watpliwości, powiedz o tym lekarzowi, ja bym się jednak tym nie martwiła.
Julia
2005-09-07
14:26:38
Email
Zgadzam się z Kate w zupełności! Nino nie wypisuj tu takich rzeczy, bo tylko Gosię nastraszysz, a po co? Nie można stawiać takich diagnoz bez konsultacji z lekarzem. Gosiu, mi też się wydaje, że nie powinnaś się tym martwić. Zapytaj o to lekarza dla własnego spokoju, ale to chyba normalne, że ludziom czasem śnią się przykre rzeczy. Mój Bartek też czasem zapłacze przez sen, jak był całkiem malutki, to często przez sen tak huczał jak sówka ;o) Jak pisze Kate, dzieci we snie odreagowują bodźce z otoczenia, a przecież taki maluszek tych bodźców ma ogromną ilość! Podobno malutkim dzieciom też czasem się śnia przeżycia z porodu, a to na pewno nie są dla nich mile wspomnienia. Więc nie martw się, na pewno wszystko jest ok. Pozdrowienia dla Ciebie i Mateuszka!
Gosia
2005-09-08
07:19:03
Email
Dzieki Kate i Julio i Tobie Nino tez dziekuje za dobre checi:) Troszke sie uspokoilam,we wtorek mamy z Mateuszkiem wizyte u pediatry wiec napewno o tym wspomne. Jeszcze raz slicznie dziekujemy:)

NIECHA
2005-09-13
23:24:28
Email
Ja tylko moge potwierdzić. Mojemu Adasiowi (3 ms.)też czasami śnią sie koszmary. Skawuli wtedy jak mały piesek. Raz nawet to krzyczał przez sen.Obracam go wtedy na boczek, głaszczę po główce i AdaS śpi dalej słodko.
GoSiaK
2005-09-26
16:14:26
Email
Mój Patryś (ma 2miesiące)chyba też ma koszmary. Przez sen wzdycha, ma odruch moro(wyrzucenie rączek do przodu jak sie dziecko czegoś przestraszy), czasem krzyczy lub zaczyna płakać. czasami budzi sie tez nagle z krzykiem i płaczem.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum