szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - goraczka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
samalandra
2005-09-04
Email
Witam drogie mamy!!Kolejny raz muszę zasięgnąć pomocy u was. Otóż moja Martynka ma 39,2 stopnie gorączki i zastanawia mnie czy to infekcja czy może ząbki w drodze. Nie wiem kiedy mogą pojawić się pierwsze ząbki. Córka za 2 tygodnie skończy 6 miesięcy. Zachowuje się normalnie jedynie w ostatnich dniach miała rankami delikatny katar którego w dzień w ogóle nie było. Podałam jej lek na zbicie gorączki i musimy przetrwać do jutra rana bo pójdziemy do lekarza. Acha zrobiła dziś prócz normalnej kupki jedną luźniejszą. Na dziąsełkach nic nowego nie widze. Pytam może kóraś z was miała podobny problem bo ja zgłupiałam w tym wszystkim.Na koniec pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Michalina
2005-09-05
11:40:45
Email
Ja jestem właśnie na etapie gorączki trzydniowej. Choroba objawia się temperaturą, po 3 dniach gorączka spada a pojawia się różowa wysypka, która też po kilku dniach znika. 3-dniówka najczęściej atakuje dzieci pomiędzy ich 6 a 18 miesiacem życia. Nie ma na nią lekarstwa, dziecku podaje się tylko leki na zbicie gorączki jeżeli jest za wysoka. Mój Mały miał stosunkowo niską temperaturę (37,8)i dodatkowo jeszcze biegunkę. Moze Twoja Niunia przechodzi 3-dniówkę? Pomimo tego, że choroba jest niegroźna i w zasadzienie nie pozostawia po sobie powikłań, dziecko powinno byc osłuchane przez lekarza, który wykluczy inne choroby. Pozdrawiam
samalandra
2005-09-05
12:58:28
Email
Byłyśmy u lekarza. Lekarka zbadała zapisała leki bo Martynka miała wielkie migdały, ale nie wykluczyła trzydniówki. Stwierdziła że dziąsełka nie wyglądają jeszcze na wybijające się ząbki. Zapisała czopki na zbicie temperatury, wlepiła antybiotyk na te migdałki i clemastin. Pozostało nam tylko czekać i zażywać chemię by wszystko wróciło do normy. Pozdrowionka.
samalandra
2005-09-07
21:59:31
Email
Dzisiaj ustała gorączka ale jest wysypka :-))
Agata
2005-09-07
22:21:20
Email
No to kolejna forumowa trzydniówka - jakis wysyp ostatnio mamy no nie?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum