szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kąpiel i spacery w czasie goraczki? Można czy nie?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Anula
2005-09-01
Email
Wczoraj moja 5-miesięczna Nikola dostała trzecią dawkę szczepionki na HIB+błonica,tężec,krztusiec,polio (Infarix).Nigdy wczesniej nic jej nie było po szczepieniach,poza tym, że była trochę marudna. A teraz w nocy obudziła się z płaczem, nie mogłam jej uspokoić. Nad ranem miała 37,5 (dałam jej czopek Paracetamol 50 mg, bo waży 6,5 kg). Gorączka spadła ale potem znów wzrosła do 37,1-37,3 i tak jest już cały czas. Na razie jej nie zbijam, bo boję się, że jak dostanie wyższej, to nie będę mogła podać jej znów czopka (można 3x dziennie, czyli co 8 godz. A co jeżeli w ciągu tych 8 godz. mimo czopka wciąż będzie miała gorączkę, to można podać więcej niż 3 czopki czy nie?) Nie ma żadnych innych objawów (katar, kaszel), je tylko cyca, mam nadzieję, że to nic groźnego (może zęby lub 3-dniówka?) Powiedzcie mi dziewczyny czy wasi lekarze podczas gorączki pozwalają na kąpiele i spacery? Pediatra przy starszym synku zawsze mówił, że w czasie grypy i anginy o ile nie ma gorączki to można kąpać i wychodzić na dwór. Ciekawa jestem jak inni lekarze, czy wszyscy są tak jednomyślni? Jest upał więc podejrzewam, że świeże powietrze nic by jej nie zaszkodziło, mimo że gorączkuje. Umyć ostatecznie mogę ją dzień czy dwa "na sucho".
Agata
2005-09-01
16:52:45
Email
Anula moja pediatryca mówi mi, że goraczkę należy zbijać od 38,5. jak mała oststnio gorączkowała to ja jej juz zbijałam od 38 stopni - nie czekalam aż wzrośnie, ale myślę, że przy 37,1-37,5 możesz byc spokojna i nie musisz jej zbijać. Musisz dać szansę organizmowi aby sam walczył z temperaturą.
Na spacer spokojnie możesz wyjsc bylebyś nie przebywała za dużo na słońcu - lepiej w cieniu. A co do kapieli to ja przy temperaturze nie kąpię małej tylko rozbieram ją, kładę na ręczniku i obmywam mokrą myjka bądź ręką.
emka
2005-09-01
16:56:15
Email
Jak nasza Ania miała goraczke to nam lekarka zabroniła wychodzić. To było w lipcu i też było cieplutko. Tylko, że Ania miała ok 38 stopni. A potem się okazało, że to trzydniówka.
Twoja niunia nie ma takiej wysokiej tej gorączki, ale sama nie wiem.. Nie za wiele Ci doradziłam. Może inne kobitki napiszą coś mądrzejszego :)
emka
2005-09-01
17:02:46
Email
O już Agatka napisała! :))
Julia
2005-09-01
19:18:40
Email
Zgadzam się z Agatą co do zbijania gorączki. 37,5 to jeszcze nie jest wysoka gorączka i nie trzeba od razu podawać lekarstw. I organizm też musi sam nauczyć się walczyć z chorobą. Przecież gorączka właśnie oznacza, że przeciwciała ruszają do ataku. Jeśli chodzi o kąpanie i wychodzenie na dwór... ja bym umyła dziecko np. chusteczką nawilżaną, w końcu małe dzieci tak szybko się nie brudzą i jeden dzień czy dwa można zrezygnować z kąpieli w wannie. A na spacer też bym chyba nie wychodziła za bardzo. U takiego dziecka przy chorobie organizm jest trochę słabszy i łatwiej mogłoby złapać jakąś inną infekcję. To tak na zdrowy rozsądek, jak ja myślę. Dużo zdrówka dla Twojej córeczki :o)
Anula
2005-09-02
16:26:51
Email
Na szczęście to nie było chyba nic groźnego, bo już gorączki nie ma. Obejrzał ją pediatra i osłuchowo było ok. Ale sam nie wiedział co jej może być (może po szczepieniu, może zęby, może początek infekcji?) Powiedział że u małego dziecka powinno się zbijać przy 38, a przy mniejszej to jak uważam (gdyby była marudnia itp.) A Paracetamol mogę dawac co 5 godz. Zapomniałam oczywiście zapytać o kąpiele i spacery.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum