szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - skaza biłkowa


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kluska
2005-08-30
Email
helo dzis bylam u pediatry bo moja 6 tygodniowa coreczka miala zaczerwienione policzka troche przypominalo to potowki tylko bardzej zlane w plamy ...pani doktor powiedziala ze byc moze to jest skaza bialkowa ale nie stwierdzila tego na 100 % tylko przepisala jakos masc sterydowa ...hmmm kiedy w koncu bede mogla stwierdzic co to jest ? jak dokladnie objawia sie ta skaza i co robic??czy trzeba po prostu czekac ..pediatra kazal mi wyeliminowac z diety mleko krowie czyli wszystko co zawiera mleko czy samo mleko?? juz sie w tym wszystkim pogubilam ...doradzcie co mam robic??
kyja
2005-08-30
17:58:04
Email
hej, u mojego synka było podobnie-gdy był w wieku Twojego maluszka też miał zaczerwienione policzki, przeszło mu to, ale za to pojawiła się ciemieniucha na głowie, po paru m-cach zaczęło się azs...Ja na Twoim miejscu zastosowałabym dietę-zero białka krowiego, w tym wołowiny i cielęciny,oczywiście staraj się , aby Twoja dieta nie była uboga.Co do maści sterydowej-rób jak uważasz, to jest Twój wybór, gdybyś się zdecydowała jej użyc, to stosuj b. małe iliści i tylko wtedy, gdy jest to niezbędne.Pozdrawiam
ila
2005-08-30
18:44:01
Email
ja tez dzis byłam, moja ola ma prawie 7 tygodni i wysypke na twarzy i na dekolcie, ale dostałam maść natłuszczającą, robioną i to samo powiedziała co do mleka, ale teraz u oli jest lepiej niz kilka dni temu a ja mleka nie odstawiłam, ale chyba juz teraz to zrobię
emka
2005-08-31
11:42:15
Email
My tez tylko stosujemy maść robiną w aptece na zamówienie (na receptę). Nasza dermatolog powiedziałą, że jeśli nie ma konieczności to lepiej sterydów nie stosować u takich maluchów. Tylko jeśli nic nie pomaga (tzn. natłuszczanie i dieta bezmleczna koniecznie!) to wtedy maksymalnie przez 3 dni, ale nigdy na twarzy. My najpierw stosowalismy maść na lipobazie, ale tylko łagodziła a zmiany były nadal (plus oczywiście zero mleka w jakiejkolwiek postaci: czyli masło, wszelkie sery, ciasta, lody, czekolada, no wszystko co mogłoby zawierać choć odrobinę mleka krowiego, cielęcina i wołowina też odpada). Potem po kolejnej wizycie przez 3 dni stosowaliśmy maść sterydową Hydrocortisonum i plamy (szorstkie place, Ania ma stwierdzone AZS) zeszły. pOtem znowu coś zjadłam, gdzie była serwatka :( Nie wiem jak tego nie zauważyłam i znowu miała wysypkę, ale drugi raz już nie stosowaliśmy sterydów tylko lekarka przepisała nam inna maść, też robioną na receptę ale nie na lipobazie tylko cholesterolu (skład to woda, wit A i cholesterol). Stosujemy ją już parę miesięcy + dieta i wszystko jest dobrze. Jakiś czas temu coś pojawiło się na policzakch, ale nie zidentyfikowałam od czego to. PO tygodniu zeszło. A ja tęsknię za mlekiem. Ale juz nie jest tak źle bo jem kozi ser i nic się nie dzieje :)) A mleko piję sojowe - alpro soja, waniliowe, smakuje jak budyń waniliowy i traktuję je jak deser. Zawsze coś :))
Pozdrowionka i oby jak najszybciej przeszło życzę Wszystkim.
emka
2005-08-31
11:44:50
Email
Czyli Kluseczko, jeszcze raz. Wyeliminuj wszystko co może zawierać choćby śładowe ilości mleka. Ja najpierw odstawiłam mleko, sery ale zapomniałam o maśle. Potem okazało się, że w chrupkim pieczywie Wasa jest mleko w proszku. Teraz czytam wszystko, a jak nie znam skąłdu to nie jem. Męczące to, ale efekty widać. Powodzenia :)
emka
2005-08-31
11:45:36
Email
składu - to dziwne słowo ;)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum