szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Krostki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Justa
2005-08-29
Email
Wokół ust, tj. na brodzie,i na policzkach koło ust moja Martynka ma krostki i jednocześnie suchą skórkę. Czasami mniej czasami więcej. Myślałam że to od jakiegoś jedzonka,ale lekarka twierdzi że to od śliny a dokładniej od smoczka. czy któraś z was walczyła z czymś takim? To nie chce zginąc. Smaruję sudokremem(tak radziła lekarka), ale nadal sa krostki.Pomóżcie!
emka
2005-08-29
21:04:58
Email
Justa przemywaj buzię Martynki solą fizjologiczną. I staraj się ciągle wycierać ją ze śliny. Możesz nawilżonym solą fizjolog. płatkiem higienbicznym lub po prostu czymś do sucha. Ślina rzeczywiście podrażnia skórę, plus upały i krosteczki gotowe :)
U nas to rozwiązało problem :)
Anula
2005-08-29
22:32:39
Email
Mój Rafał jak był mały to miał jedną dużą krostkę tuż pod ustami, z boku. Lekarz powiedział że to od smoczka. Przepisał mu maść BACTRIM , ale wiem, że te maści mają różne kolory. Zniknęła. Wyglądała okropnie-jak pryszcz.
Agata
2005-08-29
22:47:04
Email
Moja Sara też tak ma często wokół usteczek - i też od śliny i smoczka.
Justa
2005-08-31
18:06:14
Email
juz sama nie wiem, czy to są krostki...zrobily się takie przebarwienia na bużce(w okolicach ust, na policzkach)-koloru jasnego brązu i skóra w tych miejscach gdzie były "krostki" jest caly czas sucha(złuszcza sie.)Nie wiem co robic. Soli fizjologicznej jeszcze nie kupiłam wiec nie wiem czy za działa-ale watpie..
emka
2005-09-01
13:33:09
Email
Justa sprobuj może czymś natłuścić (krem bambino etc) jeśli jest wysuszona skóra, ale najlepiej idź do lekarza, może to jakaś reakcja alergiczna (oby nie).
emka
2005-09-01
13:34:40
Email
A przemywać możesz także zwykła przegotowaną wodą. Na pewno nie zaszkodzi :)
Justa
2005-09-03
10:12:27
Email
dzięki Emka!wodą zwykła caly czas przemywam.lekarka powiedziala ze to od śliny(alergiczne zmiany by były nie tylko na buzi).natłuszczam jej kremem...Zależy od dnia ,raz ma mniej tych zmian raz wiecej...

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum