szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Ssanie kciuka.....POMOCY!!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Argiro
2005-08-15
Email
Pomocy!!! Moja córka ssie kciuka...może nie ciągle ,ale kiedy jest śpiąca, głodna lub zmęczona...Daję jej smoka,ale go wypluwa....Jestem bezradna...i nie wiem co mam zrobić..Zawsze byłam przeciwniczką smoka a tu na złość...kciuk...Może ktoś ma jakiś pomysł, radę.....
emka
2005-08-15
23:33:01
Email
Próbuj ze smokiem, może w końcu załapie. Możesz też jej dawać gryzaczki lub jakieś zabawki nadające się do ślinienia i ssania, czyli prawie każde nadające się dla niemowlaka :). Wtedy nie będzie brała paluszka. Nasza Ania dopiero ok 3 miesiąca zaczęła ssać smoka ale tylko przed pósciem spać. Czasem też dawaliśmy go jej jak była niespokojna a my bylismy np na spacerze.Poza tym do tej pory uwielbia wszystko pakowac do buzi, ale teraz to już sobie drażni dziąsełka bo ząbki idą :)
Argiro
2005-08-18
00:49:14
Email
Niesamowite. Na stronie babyboom.pl wyczytałam,że świetnym sposobem na ssanie kciuka, może byc,ale tylko u dzieci starszych- założenie gipsu na kciuka................... Co wy na to?? Pozdrawiam cieplutko
Agata
2005-08-18
12:12:19
Email
Nie wydaje mi się aby zakładanie gipsu było dobrym pomysłem....ciekawe kto to wymyslił??
Myślę, że każde dziecko ma jakieś swoje przyzwyczajenia i w miarę upłwu czasu z tego wyrośnie.
Marysia
2005-08-31
22:15:17
Email
Moja kolezanka powiedziala mi, ze ssala kciuka do 11 roku zycia. Odzwyczaila sie w koncu gdy zaczela zakladac sobie rekawiczki na noc. Takie cieniutkie, zrobione szydelkiem. Podobno po tygodniu wszystko bylo w porzadku.
sylwia
2005-09-01
12:39:59
Email
Taaaak! A co w takim razie "te mądre książki" piszą na temat obgryzania paznokci przez dzieci? :))) Pozdrawiam cieplutko!
karolina
2005-09-16
17:27:27
Email
ja mam dokładnie ten sam problem, moja córka ma 18 miesięcy i ciągle trzyma palucha w buzi, coś okrponego. Nie mam już na nią siły. Smoczek owszem na chwilę a potem znów paluszek... Już straciłam nadzieję, że będzie mieć ładny palec nie wspomnę o zębach z którymi trzeba biec do ortodonty. Ja próbowałam wiele różnych rzeczy: plaster, posmarowałam musztardą, sokiem z cytryny i NIC. Palec nadal w buzi...
kasiarys7
2007-05-07
08:25:54
Email
No i co macie coś skutecznego na ssanie kciuka?Mój synek ma 3 m-ce i od jakiegoś tyg."jedzie na kciuku".W dzień jeszcze go upilnuje ale w nocy...z łóżeczka słychać odgłosy ssania i co smoka nie chce a ja stoje przy nim jak na warcie chwile jest dobrze a póżniej....aż paluszek jest cały czerwony.Co to za odruch?A może go dziąsełka swędzą-możliwe żeby tak wcześnie?
dodka591983
2007-05-07
14:49:03
Email
Moj 3miesiaczny synek od paru dni wpycha do buzki nie kciuka a cala piastke.Staram sie go pilnowac i od razu wyciagam podajac smoczek ale smoka szybko wypluwa i znow wpycha raczke do buzi.sama nie mam pojecia jak inaczej z tym walczyc.
ania23
2007-05-09
08:21:08
Email
Hej! Moja Amelka to sobie ssie ciągle palec wskazujący:-) To troche smieszne no nie :-) ale ona sobie upodobała własnie ten palec i wkłada go całego do buzi, nie nauczyło ja nawet to ze czasem ma od tego wkładania odruchy "wymiotne" jak go sobie za daleko włoży. Czasem ssie tez piąstke ale rzadko. Smoczka to wogóle nie uważa, jak jej próbuje wepchnąć to robi zniesmaczoną minę i wypycha go językiem :-)
kasiarys7
2007-05-09
08:49:21
Email
Mój Hubi ciągnie smoka jak idzie spać-może to go uspokaja ale jak już uśnie na dobre to go wypluwa.A dzisiaj rano budze się zaglądam do łóżeczka małego a on całą piąche wepchnął do buzi....śmiesznie to wyglądało...no i jak go teraz nie upilnuje to ma paluszki w buzi i bawi się językiem i tak na zmianę raz lewa raz prawa.A do tego ślini się na potege,cała buzia i rączki mokre.Ja się tylko pocieszam ,że to ślinienie to dopiero początek a ile jeszcze przede mną....
kasiarys7
2007-05-14
08:42:49
Email
Mineło pare dni a ja cały czas obserwowałam synka dlaczego on tego kciuka tak intensywnie ssie....i okazało się ,że Hubert jest najzwyczajniej w świecie głodny.Tylko wtedy wkłada do buzi paluszki i ciągnie kciuka hehe nie to żebym go głodziła bo jedzonko dostaje regularnie tylko czasami zje mniej i w taki sposób się dopomina pominąwszy oczywiście płacz-wtedy włancza mu się syrena.Najczęsciej jest tak właśnie w nocy kiedy śpi ja już mam tak wyczulony słuch na te jego cmoki i od razu lece po butle.Jak się naje to kciuk go nie interesuje a paluszki lubi sobie wkladać do buzi bo to taki obruch dziecka w tym wieku( 3 m-ce) -przynajmniej tak mi się wydaje.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum