szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Chora mama - SOS!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2005-08-14
Email
Dziewczyny, jakie lekarstwa, tabletki mogę wziąć na grypę i dalej karmić Małego? Kiedyś już chyba były poruszane takie tematy, ale nie mam siły nawet poszukać w archiwum. Na razie mam tylko stan podgorączkowy, ale czuję, że będzie gorzej. Do jakiej temperatury można karmić dziecko? Dzięki
Jagoda
2005-08-14
22:18:35
Email
Karm go i już, nie martw się, z mlekiem od razu dostaje przeciwciała. Na gorączkę możesz brać Apap i inne preparaty paracetamolu (nie złożone, np. Saridonu nie wolno), możesz też wziąć ibuprofen (Ibuprom, Ibufen itp).
Anula
2005-08-15
19:56:18
Email
Mam pytanie: czy opryszczka na wargach jest zaraźliwa (mam na myśli kontakt z powietrza)?
sylwia
2005-08-15
21:17:04
Email
Jagodo dlaczego nie wolno saridonu? Ja jeszcze karmię małego, ale na moje bóle głowy pomaga właśnie tylko sarodon.
emka
2005-08-15
23:25:50
Email
Michalinko. ja jak Zenuś był chory na grypę to korzystałam z tej strony, polecam: http://www.grypa.pl/. Generalnie trzeba dużo pić, obniżać goraczkę i leżeć w łóżku. karmić piersią można nawet z bardzo wysoką gorączką, więc się nie martw i karm Łukaszka spokojnie. staraj sie tylko nie kichać na niego - to sama wiesz :)
Brać możesz panadol, appap czyli paracetamol i ibuprom (ibuprofen).
Sylwus Saridon zawiera kofeinę i na ulotce jest napisane by nie brać leku w ciąży i podczas karmienia piersią. Może przez tą kofeinę, ale ten lek zawiera też szereg innych składników, więc może chodzi o cos innego. Skład to: Jedna tabletka zawiera substancje czynne: paracetamol 250 mg propyfenazon 150 mg kofeina 50 mg oraz substancje pomocnicze: hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, Esma-spreng (kazeina), skrobia kukurydziana, talk, stearynian magnezu, koloidalny dwutlenek krzemu.
Michalina
2005-08-16
11:55:23
Email
Dzięki dziewczyny. Jest dużo lepiej. Spanikowałam z tą grypą bo ostatnio teść na nią chorował i bratowa męża więc bałam się że od nich podłpałam jakiegoś wstrętnego wirusa. No, ale nic się nie wykluło bardzo groźnego. Zdusiłam w zarodku :) Pozdrawiam.
Jagoda
2005-08-16
14:34:43
Email
1)Opryszczka wargowa przenosi się przez bezpośreni kontakt.
2)Saridon zawiera propyfenazon, lek który pokutuje w mieszankach przeciwbólowych - został wycofany jako lek samodzielny. Pochodzi z tej samej grupy co piramidon i może wywoływać ciężkie zaburzenia w układzie krwiotwórczym (u dorosłych nie występowały, ale dzieci mają zupełnie inny metabolizm i może się takie powikłanie pojawić). Prenatalnie podany propyfenazon powoduje opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego płodu, jego wpływ na rozwój niektórych wad wrodzonych jest nadal dyskutowany.
Anula
2005-08-17
23:04:03
Email
Jagódko, z tą opryszczką to nie wiem czy sie precyzyjnie określiłam: mam na myśli sytuację, że przychodzi do nas do domu osoba z ustami całymi w opryszczce. Czy przebywając w jednym pokoju (nie dotykając ani całując) może zarazić mi niemowlaka? Bo opryszczkę ponoć wywołuje jakiś wirus (jak grypę czy ospę-a tymi chorobami mozna się przecież zarazić przez przebywanie w jednym pomieszczeniu).

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum