szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kiedy jajko na miękko?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Aśka
2005-08-11
Email
Orientujecie się kiedy można podawać maluszkowi jajko na miękko, kiedy może je zjadać całe? Za kilka dni będę u lekarki więc spytam, ale pomyślałam, ze dobrze byłoby też Was się doradzić.
Anula
2005-08-11
23:12:36
Email
Ja jestem na etapie studiowania literatury odnosnie żywienia niemowląt. Żółtko podaje się szybciej -od 6 m-ca (zaczynamy od połówki żółtka co drugi dzień do zupki, a w dni bez żótka-do zupki dodajemy mięsko). Natomiast całe jajko (z białkiem) podajemy od 11-12 m-ca. Białko jest silnym alergenem, więc trzeba uważać. Najlepiej jajko ugotowac na miękko lub zrobić jajecznice na parze.
Anula
2005-08-12
12:32:24
Email
Sory ale się pomyliłam. Pół żółtka podaje się nie od 6 tylko od 7 m-ca.Reszta jest już tak jak napisałam. Wrzuca się je do wrzącej wody i gotuje nie dłużej niż 10 minut.Potem przetarte dodaje się do zupy jarzynowej (200 ml), ale tylko co drugi dzień (bezmięsny). Żółtko zamiast do zupki możemy dodać do kisielu mlecznego na mleku modyfikowanym np. z dodatkiem soku lub deserku (ale pamiętajmy aby nie dublować z żółtkiem podanym w zupce. Niemowle ma dostać pół żółtka co drugi dzień, wszystko jedno czy w zupie czy kisielu). Od 9 m-ca podajemy już całe żółtko, ale również co drugi dzień (np. dodajemy do kisielu mlecznego). Całe jaja wprowadzamy najwczesniej od 11 m-ca i tylko 3-4 sztuki tygodniowo (na miękko gotujemy we wrzącej wodzie 3,5 min., na twardo gotujemy nie dłużej niż 10 min.-bo inaczej będzie zbyt suche i twarde, natomiast jajecznicę najlepiej przygotować na parze.) Unikamy podawania do jajek soli i majonezu. Od 2 roku zycia możemy przygotować omlet (białko ubić na sztywno,dodać żółtko, łyżeczkę mąki i smażyć na oliwie lub maśle na złoty kolor).

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum