szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jabłko+banan


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kate
2005-08-02
Email
Witam wszystkie Mamusie! Jak to jest z tymi bananami? Podaję mojemu 5-mies synkowi Misiowy Sad Nestle (banany + jabłuszko)od 5 mies. Wyczytałam jednak, że banany wprowadza się w 10 mies. Jak jedzą Wasze skarby?
sylwia
2005-08-02
13:27:57
Email
Ja tez podawałam juz w 5 miesiącu banany, bo zaraz wracałam do pracy i balam się, co on bedzie jadl jak ja zostane dłużej w pracy, a bananem to się chociaz na chwilę "zapcha", po kilku miesiącach trafiłam na artykul, że banbany podaje się póxniej. I bądź tu czlowieku mądry? Jednak skoro nie zaszkodzily maleństwu w 5 miesiącu to znaczy, że chyba mozna podawac. Zreszta ja mam taka zasadę: czytam duzo i duzo rzeczy roznych podaje, ale konsultuje to z mama, bo w końcu ja jestem juz odchowana i takie doświadczenie uwazam za bardziej wartościowe, niz np praca doktorska, czy jeszcze coś innego konowała, ktory nie ma co juz napisac i wymyśla. Może troche ostro traktuje lekarzy, ale skoro widzisz, że dzieciątku nic nie jest po bananach, to ja bym podawała dalej. A Ty sama zdecydujesz! Pozdrawiam Cie serdecznie!
Julia
2005-08-02
14:07:35
Email
Zgadzam się z Sylwią. Ja dałam Bartkowi banana ok 7 miesiąca życia. Najlepiej daj troszkę i sprawdź, co się dzieje.
Agata
2005-08-02
22:39:26
Email
Właśnie dziś rozmawiałam o tym z pediatrą i powiedziała mi, że jak Sara skończy 8 miesięcy mam jej podać banana.
Nikoleczka
2005-08-03
04:14:04
Email
Ja zaczełam Nikoli dawać bananka jak miała skończone 4 msc.,lekarz pozwoliła dawać wszystkie owoce po malutku prucz południowych!!
Kate
2005-08-03
12:07:28
Email
Dzięki za rady. Jasiek rzeczywiście je banany z jabłuszkiem od ok 3 tygodni i nic mu nie jest. Poza tym, jeśli producent pisze na słoiczku, że od 5 msc, to chyba wie co robi. Pozdrawiam Kate
Anula
2005-08-03
23:55:45
Email
Też jestem na tym etapie. Wieć każdy producent pisze i robi słoiczki inaczej. I to nie dotyczy tylko bananów ale i innych owoców i warzyw.Rezcywiście raz jest mowa od 5 m-ce ale też od 10 m-ca. Myślę że prodcentom słoiczków zależy na sprzedaży-zresztą te odżywki pod innymi nazwami w różnych firmach się powtarzają.I dlatego dodają banany wcześniej. Ale skoro dzieciom nic po nich nie jest, to chyba można im dawać. Zresztą te jedzonka są kontrolowane przez Instytut MiDz. A swoją drogą to czy banany nie zaliczamy do owoców egzotycznych (południowych)-czyli od 12 m-ca?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum