szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Mała maruda


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Justa
2005-07-21
Email
Moja córeczka ma 5 miesięcy i 18 dni.Od jakiegoś czasu potrafi się przekręcać z plecków na brzuszek i kiedy jej się znudzi marudzi i trzeba przekręcać ją na brzuszek. Za minutę znowu się odwraca i tak w kółko...Jak można ją nauczyć się przewracać spowrotem na plecy?
agnieszka74
2005-07-21
22:23:32
Email
hej !!!
a moze ona nie chce juz sie przekrecac na brzuszek tylko woli byc u Ciebie na rękach :-))) Sprawdz ...Pozdrówka !!
emka
2005-07-21
22:59:52
Email
Hej Justa My delikatnie przewracaliśmy Anię z powrotem i w końcu sama załapała. Trzeba uważać na ułożenie rączek, żeby sobie nie przygniatała i tyle. Powodzenia :)
Justa
2005-07-22
11:22:01
Email
dzięki dziewczyny za rady!pozdrawiam
Michalina
2005-07-22
11:31:24
Email
Justa, mój Łukasz (6,5 miesiąca) od 2 miesięcy przewraca się z plecków na brzuszek. Pozycja na brzuchu bardzo mu odpowiada i chociaż po dłuższym lezeniu i próbie raczkowania-pełzania robi się zmęczony i marudny "za Chiny" na plecach leżeć nie będzie. Sztukę obracania sie z brzucha na plecy opanował już dawno, ale leżenie na plechach jest nudne (robił to przecież przez 4 miesiące swojego życia) i wtedy niestety pozostaje tylko wziąć Malucha na ręce.
emka
2005-07-23
00:53:29
Email
a ja chyba nie zrozumiałam problemu ;) Taa. My gdy Ani już się znudziło leżenie na pleckach i ciagle była na brzuchu w pewnym momencie zaczelismy sadzać ją najpierw między moimi nogami z oparciem, potem podtrzymując a w końcu sama zeczęła się podpierac łapkami a teraz juz siedzi. A kiedy bardzo mi nie pasuje jej leżenie na brzuszku np. przy zmienianiu pileuchy to ją odwracam i daję cos do raczek wtedy zazwyczaj udaj mi się ja tym czymś zająć (zwykle jest to pielucha czysta, sudocrem etc lub zabawki na stałe warujące w łazience;). Po jakimś czasie znowu ląduje na brzuchu ale wtedy juz zazwyczaj uda mi sie ją przebrać. jak nie to szukam kolejnych atrakcyjnych przedmiotów :)
Justa
2005-07-23
11:47:20
Email
Dziewczyny!Chyba juz wiem czemu mała tak marudzi.Po pierwsze nie potrafi przekręcić się z brzuszka na plecy i "woła"o pomoc, a po drugie ona jest po prostu częściej zmęczona i chce spać.Tylko że teraz trzeba ją usypiac, jak byla mniejsza to sama zasypiala...Pozdrowionka
Nikoleczka
2005-07-28
00:30:55
Email
Widze ze masz ten sam problem co ja.Nikola 25.07 skonczyla 6msc. :)) Czasami doprowadza mnie to do szału bociagle muszę ją odwracac :-/

Justa
2005-07-28
07:24:10
Email
Nikoleczka, fajnie ze nie jestem sama.Napiszesz mi jak sobie radzisz z dzidzią?tzn.pokazujesz jak ma się obracac?
Nikoleczka
2005-07-28
09:16:32
Email
Tzn.Jak Nikola była mniejsza to potrafiła przekręcic sięz brzuszka na pleci,teraz chyba zapomiała jak to się robi :))Często mam problem z przebraniem małej bo cała się wygina,wtedydaje jej jakąś zabawkę która ją na moment zainteresuje.Jak lezy w łóżeczku to robie jej tzw. bandy po bokach :D żeby niemogła sie przekręcic robie tak wtedy jak chce jązostawic samą w pokoju albo widze ze przekręca się a kompletnie nie ma siły żeby utrzymac główkę w powietrzu.No a tak naprawde to nie wiem czemu nasze dzieciaczki takrobią :-/


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum