szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - zielone kupki u 2m-cznego bobasa


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
alka
2005-07-15
Email
czy powinnam się niepokoić zielonymi kupkami mojego malucha?ma 2mce i jest karmiona pokarmem sztucznym (Bebiko omneo 1),moja koleżanka twierdzi,że to normalne ale mama jest przeciwnego zdania.Co robić? jutro do lekarza?pomóżcie!
emka
2005-07-15
22:48:38
Email
U nas zielone kupki były objawem alergii na białko mleka krowiego. Więc prawdopodobnie dobrze by było zmienić mleko Twojemu maleństwu. Lepiej idź do lekarza, on Ci doradzi na jakie. Teraz kupki powinny byc koloru musztardowego. Pozdrawiam
Aśka
2005-07-16
20:33:33
Email
ja karmiłam tylko piersią i córcia również miewała zielone kupki. Lekarka twierdziła,że jeśli nie utrzymują się długi czas nie należy się martwić. I faktycznie było Ok.
emka
2005-07-17
00:58:10
Email
ja tylko dodam, że również karmię piersią. Może idź do lekarza - zawsze dla pewności można spróbować innego mleka,a może się poprawi i będziesz wtedy zadowolona. A jak nie to widoczni etakma być. Nie będziesz sobie niepotrzebnie wyrzutów robić.
monga28
2005-07-18
01:18:00
Email
Witaj kochana ,ja co prawda karmię Martynkę piersią ,ale też martwiłam się czasami kolorami tych kupek,różnie to z tym jest.Znalazłam artykuł na ten temat i wklejam -Żółta i luźna Od około czwartej doby kupka konsystencją i barwą zaczyna przypominać lekko ściętą jajecznicę. Jest mocno żółta. Może zawierać grudki niestrawionego mleka. Bywa lekko zielonkawa, gdyż pod wpływem powietrza jej powierzchnia utlenia się i przybiera taki kolor. Pierwsze stolce malca na piersi mają czasem lekko kwaśny zapach, potem staje się on delikatniejszy, nie jest nieprzyjemny. Mamy porównują go czasem do zapachu świeżych bułeczek. Kupka dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym lub w sposób mieszany (z piersi i z butelki) jest bladożółta i papkowata, bardziej zwarta i może nieprzyjemnie pachnieć. Sztuczne mleko jest trudniej przyswajalne, więc więcej w stolcu po trawieniu produktów ubocznych – stąd bardziej przykry zapach. Bardzo często... Dzieci karmione mieszanką zwykle robią kupę od 1 do 4 razy na dobę. Niemowlęta na piersi wypróżniają się na ogół częściej (do 6–9 razy dziennie). Często załatwiają się w trakcie karmienia lub zaraz po nim. Jedzą dość często, gdyż ich małe żołądki i układ pokarmowy muszą mieć czas i miejsce na strawienie porcji mleka. Rytmiczne ruchy mięśni podczas ssania pobudzają perystaltykę jelit – i kupka w trakcie jedzenia gotowa. Częste i dość luźne stolce nie są jeszcze biegunką. Można o niej mówić wtedy, gdy kupka jest bardzo wodnista, ze śluzem, prawie w całości wsiąka w pieluszkę, są w niej ślady krwi, ropy. Biegunka często towarzyszy infekcjom, może być objawem alergii, skutkiem podania antybiotyków. Ale jedna nietypowa kupka to nie powód do paniki. Jeśli wszystko szybko wraca do normy, nie ma krwi ani ropy, nie dołączają się wymioty, gorączka, możesz uznać to za przejściowy kłopot, związany np. z tym, co jadłaś, lub z chwilowo gorszym samopoczuciem malca. ... Albo rzadko Niektóre niemowlęta karmione piersią wypróżniają się raz na 2–4 dni. To też nie powinno martwić – pod warunkiem że dziecko załatwia się bez kłopotu, a stolec nie jest suchy i twardy. Do zaparcia dochodzi dopiero wtedy, gdy malec przy wypróżnieniu płacze, pręży się, robi suchą, zbitą kupkę lub długo napina się, a w pieluszce pusto. Częściej zdarza się malcom karmionym mieszanką, która jest trudniejsza do strawienia. Dziecko na piersi może mieć zaparcie np. po zjedzeniu przez mamę ciężkostrawnej potrawy. Zbita i sucha kupa, pojawiająca się częściej, może sygnalizować alergię, np. na białko mleka krowiego. Trzeba wtedy porozmawiać z pediatrą. Może konieczna będzie zmiana Twojej diety (jeśli karmisz) lub zmiana mieszanki mlecznej dla dziecka na preparat dla alergików. Pozdrawiam ciepło.

Danielcio
2005-07-19
11:54:04
Email
Hejka! Maja miała w tym okresie też zielone kupki i wszystko było oki, teraz przeszły w odcien palonego piasku :) i tez jest oki. Jest karmiona i piersią i sztucznie.
mati81
2005-07-19
14:08:23
Email
Moja Zuzia przez kilka dni miala zielone kupki, teraz ich kolor wrócił do normy sa zółte i sa w nich grudki mleka, ale martwi mnie ich konsystencja sa zadkie i takie lekko ciagnace sie:( czy to normalne? czy moze to byc oznaka ze jest w nich sluz?? karmie małą tylko piersia nie jem nabiału, podpowiedzcie mi czego to może być przyczyna???? pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum