szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Zapalenie spojówek??


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2005-07-14
Email
Kilka dni temu zauważyłam u swojego Malucha małe popękane naczynka krwionośne na białkówce oka. Już nie wiem czy mi się tylko wydaje czy dziecko zaczęło trzeć częściej oczy (tzn. nie tylko wtedy gdy jest zmęczone i spiące). Myślałam żeby wybrać się do specjalisty, ale w moim mieście nie znam żadnego dobrego okulisty dziecięcego. Boję się, że byle jaki okulista z przypadku mógłby tylko zaszkodzić przepisując krople niestosowne dla tak małego dziecka. Przez kilka ostatnich dni obserwacji nie zauważyłam żeby oczka Małego były bardziej lub mniej czerwone. I sama nie wiem czy jestem przewrażliwiona (czesto sama mam zapalenie spojowek) czy coś jest nie tak :-(
emka
2005-07-14
15:34:20
Email
Hej Michalina
zobacz co znalazłam
http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/2,51164,,,,37394375,P_MEDIMEDIA_CHOROBY.html
podają opis objawów i jak sobie z tym radzić. Buziaki
emka
2005-07-14
15:38:37
Email
Sprawdź czy wszystko się potwierdza, a jeśli sól fizjologiczna (bo chyba o nią chodzi) nie pomoże to idź do lekarza. Zawsze przecież nie musisz zastosować sie do jego rad, jeśli wydadzą Ci się podejrzane i możesz póść do innego na konsultację.pozdrowionka
Agata
2005-07-14
18:51:24
Email
Michalina my właśnie jesteśmy po zapaleniu spojówek. Zaczęło się od poekanych czerwonych naczynek i potem okropnego ropienia. Małej tak ropiły oczka, że nawet nie mogła ich otworzyc - miała je posklejane. Nie pomagała nawqet rumianek. Lekarz kazał nam stosować maść Neomycinum i krople Sulfacetamidum. Kiedy po kilku dniach nie było porawy - dostaliśmy antybiotyk BIODACYNA - i to wreszcie pomogło.
Niestety kilka dni później mnie dopadło to samo - i jestem w trakcie leczenia. Pozdrawiam
Michalina
2005-07-15
09:32:26
Email
Ropnej wydzieliny u Małego nie zauważyłam, ale tak sobie myślę, że ja czesto miewam zapalenia spojówek, które objawiają się tylko pieczeniem i zaczerwienienim. Może Mały ma tak po mnie? Spróbuję z solą fizjologiczną i jeżeli nie pomoże w poniedziałek skoczę do okulisty. Dzięki dziewczyny za rady. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum