szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - nosidełko


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
samalandra
2005-07-13
Email
Witam drogie mamy :-) Moja córeczka za 4 dni będzie miała 4 miesiące:-)) Mam pytanie dotyczące nosidełka. Zastanawia mnie czy nosidełko nie będzie miało złego wpływu na rozwijające się u dziecka stawy biodrowe. Wiem że dłuższe noszenie dziecka niż 2 godz. w nosidełku jest nie wskazane gdyż obciąża jego kręgosłup, dlatego nie przekraczam tego czasu. Pozatym nie używam nosidełka często. Piszę ponieważ moja teściowa cały czas mówi żebym unikała nosidełka bo Mała może mieć póżniej problemy ze stawami biodrowymi, a to dziewczynka,itp. Nie wiem co mam robić teraz kiedy chcę wziąść ją do nosidełka to nawet mąż się czepia(oczywiśćie przez mamę). Czy któraś z was zauważyła coś niepokojącego po używaniu nosidełka? I czy wiecie coś na ten temat byłabym wdzięczna za inormacje. Pozdrawiam.
emka
2005-07-13
16:40:01
Email
hym, mi się wydaje, że nosidełko to właśnie może pomóc na stawy biodrowe, przecież rozszerza nóżki.. A żeby dobrze się stawy rozwijały zaleca się wkładanie dodatkowej pieluchy. Za długo nie należy nosić maluszka to fakt, ale stawy chyba nie są wtedy zagrożone. Tak mi się wydaje, ale mogę się mylić. To takie dedukowanie "na chłopski rozum". A jakie masz nosidełko?
samalandra
2005-07-13
19:45:56
Email
To prawda że rozszerza nóżki(i też wydaje mi się że to dobrze). Mam nosidełko "Chit". Pytałam o nosidełko lekarza i mówił tylko, że nie można zbyt długo nosić bo szkoda obciążać kręgosłup.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum