szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Tabletki przeciwbólowe


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2005-07-04
Email
Dziewczyny, jakie tabletki przeciwbólowe przyjmowane przez karmiącą mamę są najmniej szkodliwe dla Maluchów. Ostatnio miewam napady migreny, ból głowy jest nieznośny. W aptece babka powiedziała, że nie poleca żadnych tabletek, wszystkie szkodzą dziecku i sprzedała mi jakieś ziołowe plastry, 5 zł za sztukę (nie wiem skąd ta moda na plastry), które na niewiele się zdały. Domyślam się, że przyjmowanie tabletek przeciwbolowych u karmiących mam nie jest wskazane... no, ale w wyjątkowych sytuacjach chyba można sobie pozwolić na jedną?!
Agata
2005-07-04
21:24:42
Email
Michalina ja w takich awaryjnych sytuacjach brałam Apap (mały)
emka
2005-07-04
21:34:11
Email
paracetamol, najmniej szkodliwy w czopkach, taa.. Ale czego się nie robi dla ukochanej pociechy ;)
Jagoda
2005-07-04
22:15:01
Email
Paracetamol (Apap itd) możesz wziąć bezpiecznie, ibuprofen też.
Aśka
2005-07-05
09:10:11
Email
Ja biorę panadol (apap na mnie nie działa ale wiem, że można). Konsultowałam to lekarką!
Jagoda
2005-07-05
10:35:38
Email
Panadol to też paracetamol - inna firma, inaczej działa...
lena77
2005-07-05
11:09:41
Email
ja mialam straszne problemy z zebami.na poczatku z obawy o malca nic nie bralam,ale z bolu nie moglam wytrzymac.apapy,panadole nie pomagaly.potem wzielam nurofen forte i ze strachu podalam butelke.ciagnelo sie to przez 3 tygodnie (jak jeden zab przestal bolec to zaczynal nastepny)i stracilam pokarm.maly jest juz na butli a mnie zeby nadal bola. dziewczyny,czy wy tez macie takie problemy z zebami jak ja?
sylwia
2005-07-05
12:33:34
Email
A ja miewam tak straszne migreny, ze wtedy nie mogę nawet spokojnie oddychać, bo to mi przeszkadza i karmiąc brałam saridon, bo to jedyne co mi przynosi ulgę. Niestety nie jest to może dobre dla dziecka, ale jak boli mnie tak mocno głowa, to nie jestem w stanie nawet wziąć go na ręce i wolę ta pigułke, aby stać sie "na powrót matką". pozdrawiam
Julia
2005-07-05
20:18:36
Email
Można brać apap, panadol, paracetamol, ibuprom.
emka
2005-07-05
23:24:50
Email
Mnie zęby nie bolą, głowa też na szczęście nie, ale niestety biorę acenokumarol - muszę na rozrzedzenie krwi.. No ale co zrobić. Na ulotce niby jest napisane, że można brać przy karmieniu ale należy przy tym podawać witaminę K. Tylko jak skonsultowalismy to z pediatrą to okazało się, że wit K nie ma w formie dostępnej dla dzieci. Więc pediatra skonsultowała się z IHIT (instytut hematologii i transfuzjologii) - i tam powiedzieli że nic nie trzeba podawać. Ostatecznie nic jej nie dajemy, już się przestałam tym denerwować, nie widzę żadnych objawów uobocznych więc mam nadzieję, że wszystko jest ok.
emka
2005-07-05
23:25:25
Email
Trochę z innej beczki się rozpisałam, sorrki.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum