szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - najzdrowszy sposób rodzenia


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Dancia20-24
2005-06-30
Email
Witam wszystkie matki i przyszłe matki,mam prośbę wyraźcie swoje opinie na temat rodzenia w basenie,takiej specjalnej wannie.Słyszałam że to nie boli ani matkę ani dziecko,że jest bardzo korzystne dla dziecka,że dziecko sie nie krztusi powietrzem,dzięki czemu nie przeżywa szoku i nie płacze,że potem jest zdrowsze i że jest bezpieczne.Problem w tym że jeśli nawet bym chciała tak urodzić, to nawet nie wiem gdzie,bo nie sądzę że w zwyczajnym publicznym szpitalu w Polsce takie coś już praktykowali. No i nie znam zdanie innych osób,a mam tylko taka ogólna wiedze na ten temat z gazety i dość dawno to czytałam , ale zapadło mi w pamięć i widziałam film,ale to było w ST.ZJ. kręcone i faktycznie prawie na 99% jestem, przekonana że chcę tak dziecko urodzić. Matki , Mateczki pomóżcie przyszłej matce !!! :)
anika
2005-07-01
00:05:21
Email
Czesc. Niewiele moge powiedziec na temat korzysci plynacych z rodzenia w wodzie, poniewaz ja rodzilam "normalnie", ale wiem ze w Wolominie kolo Warszawy napewno mozna rodzic w wannie, i jest to szpital jak najbardziej panstwowy. Dowiadujac sie o inne szpitale musisz zawsze dokladnie zaznaczyc ze chodzi o caly porod w wannie, poniewaz czesto szpitale pisza ze mozna u nich rodzic w ten sposob, a tak naprawde to maja taka zwykla wanne w ktorej mozesz spedzic tylko pierwsza faze porodu. Pozdrawiam
Julia
2005-07-01
09:22:23
Email
Dancia korzyści z porodu w wodzie są takie właśnie jak piszesz. Nie wiem, czy na pewno w ogóle nie boli, ale na pewno boli mniej. Tylko żeby się kwalifikować na taki poród, trzeba spełniać wiele warunków zdrowotnych. Nie można mieć problemów z sercem i wielu innych. Dokładnie nie wiem. A co do takich porodów w Polsce, to bez przesady. Nie jestesmy aż tak zacofanym państwem ;o) Ja mieszkam w 37 tys miasteczku i jest u mnie w szpitalu państwowym możliwość urodzenia w wodzie, w specjalnej wannie.
andzia
2005-07-01
12:46:01
Email
Witajcie ja chcialam urodzic w basenie ale niestety w Warszawie nie jest to mozliwe (pytalam gina i sa tylko porody w wannie) w naszym kraju jest taki szpital chyba gin mowil ze w Katowicach- chwalil bardzo ta metode.Ja pierwszy etep rodzilam w wannie i boli mniej napewno moze kolejne urodze w basenie. Pogadaj ze swoim ginem
Anula
2005-07-07
00:34:21
Email
Ja bardzo chciałm urodzić w wannie (nie słyszałam szczerze mówiąc o porodzie w basenie, tylko w wannie).Niestety 4,5 roku temu we Wrocławiu nie było takiej możliwości.Teraz już jest.Gin i położna zalecali.Z mężem poród w wannie kosztuje we W-wiu 400 zł plus trzeba zrobić badania za ok. 80-100 zł (na czystość pochwy, włącznie z badaniem na HIV). Chciałam bardzo (z ciekawości aby mieć porównanie) ale w ostateczności pod koniec ciąży okazało się że raczej nie powinnam-po pierwsze od 31 t.c. miałam skurcze i brałam FENOTEROL a po drugie do Wrocławia mam ponad 30 km, pierwsze dziecko urodziło się szybko-6 godz.po odpłynięciu wód, istniała szansaże z drugim będzie jeszcze szybciej i że po prostu moge nie zdążyć dojechać, szczególnie gdyby chwyciło mnie np. w piątek po godz.16 - KORKI MUROWANE! Doszedł do tego też argument kosztu- prawie 500 zł. to sporo kasy, można za to juz coś kupić maluszkowi. I zrezygnowałam. Żałuję, bo więcej dzieci nie planuję, więc pewnie już nie dowiem się jak to jest. A korzyści są takie jak piszesz. Z przeciwskazan wiem że na pewno problemy ze wzrokiem, ale dokładnie Ci nie sprecyzuję bo akurat mnie to nie dotyczyło, tylko o tym słyszałam.
Katex
2005-09-16
21:26:23
Email
Cześć wszystkie mamy :) Mam małe pytanko - chciałam się dowiedzieć gdzie we Wrocławiu jest możliwość porodu w wodzie. Słyszałam tylko że istnieje możliwość porodu wodnego w Oławie ale to prawie 30 km troche daleko.
andzia
2005-09-17
18:00:02
Email
Chciamam rodzic w basenie ale niestety jest tylko jeden szpital na Slasku ktory dysponuje takim specjalnym basenem moj gin opowiedzial mi dokladnie jka to przebiega uwazam ze super sprawa. Niestety w wawie pozostala mi tylko wanna ale bol mniejszy POZDRAWIAM

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum