szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - opwiedzmy o naszych 5-miesięcznych dzieciach


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Malinka
2005-06-30
Email
Dziewczyny!Napiszmy o naszych wspaniałych dzieciach. Zreszta fajnie mieć takie małe porównanie wszystkich 5 miesięcznych bobasków..Moja Martynka skończy za trzy dni 5 miesięcy. Jest wysoka ma ok.75-80 mm,waży 8500g. Od ponad miesiąca się ślini, ale żadnego ząbka jeszcze nie widać.Jak leży na brzuszku to utrzymuje główkę przez ok.3-10 min. Dziennie zjada ok 600-800ml mleka modyfikowanego.Od wczoraj przez "przypadek" mówi:mam albo mama. Zresztą od 2 miesiąca dużo gaworzyła teraz to się zachamowało. Mówi tylko bu,bu, mam, lub coś nieokreślonego.Martynka jest spokojnym dzieckiem - najbardziej lubi jak się do niej mówi i obserwuje wtedy nasze mimiki twarzy. Śmieje się jak widzi że ja też sie śmieje,jak pokazuje jej smutna minke to zbiera jej sie na płacz..Od niedawna podejmuje próby obrotu z plecków na brzuszek.Trzeba ją w tym wspierać. Tyle na razie..Ciekawe czy coś napiszecie.Pozdrawiam
Dancia20-24
2005-06-30
19:57:32
Email
Cześć! Mam na imię Danusia i niedawno ukończyłam 20 lat :) w sierpniu wyjeżdżam do Niemiec, by opiekować się nowonarodzonym niemowleciem,które ma się urodzić dopiero w listopadzie! Nie wiem co to bedzie,chłopczyk czy dziewczynka,ale prosze o wspacie najważnieszymi poradami w kwestii opieki nad takim maluszkiem,gdyż nad takim maleństwem nie mam doswadczenia,tylko na już takich miesięcznych. A nie chciałabym wyrzadzić żadnej krzywdy temu maleństwu,kruszynce. Wiem, że to bardzo odpowiedzialna praca i to jeszcze rok za granica,ale przynajmniej naucze sie najważniejszej żeczy - opieki nad dzieckiem, naucze się języka niemieckiego(bo bedę chodziła tam do szkoły językowej) i jak wrócę będę miała pieniążki na własny start(na własnego dzidziusia :)), więc zapraszam z wszelkimi radami na adres : danuta-matyjasiak@wp.pl
Malinka
2005-06-30
20:43:41
Email
Cześć Danusia. Radzę poczytać o dzieciątkach na stronach www. Np.kobieta.gazeta.pl/dziecko lub www.twoje-dziecko.pl. Zresztą na tym forum też jest wiele informacji dotyczących dzieci.
iwona
2005-07-23
11:21:32
Email
Mam córkę,która 12 lipca skończyła 5 miesięcy.Od kilku tygodni leży sama na brzuszku i bawi się gryzaczkami i grzechotkami. Ale od dwóch tygodni zaczęla pełzać po podłodze, na razie do tyłu, bo nauczyła sie odpychać ręcami a nie nogami, ale mam nadzieję,że z czasem zrozumie o co chodzi w raczkowaniu i zacznie do przodu.Na razie unosi pupę i nie wie co dalej.:)Próbowalam pokazywać do czego służą kolanka i stopy, jak sie nimi odpychać, ale na razie tylko nawrzeszczała na mnie.Jestem bardzo dumna ze swojego "pełzaczka",chociaż daje nam się we znaki,że ho ho... Do trzeciego miesiąca miała kolkę, dwa tygodnie spokoju i w połowie czwartego miesiąca zaczęły się ząbki.Do dziś "wyje" z bólu, ma opuchnięte dziąsła zarówno u góry jak i u dołu,a zębów jak nie ma tak nie ma.Pediatra już nie wie co jej podać celem uśmierzenia dolegliwości, a my nie odpoczywamy, nie sypiamy, a ręce od ciągłego noszenia mamy już do samej podłogi wyciągnięte.Żyjemy tylko nadzieją,że kiedyś nasze dziecko przestanie cierpieć z bólu i zacznie się wreszcie usmiechac nie tylko przez łzy:(.Bo na razie chce się bawić i zaczyna radośnie piszczeć, a minutę później żałośnie płacze. Eh ta fizjologia, niby taka normalna , a jak boli....

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum