szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - glukoza


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kornela
2005-06-29
Email
Mam 2,5 tyg. córeczke i karmie ją piersią. W szkole rodzenia i w wszystkich książkach pisze zeby nie dokarmiać dziecka do 6 miesięcy niczym innym tylko podawać pierś. Moja mała jak są takie upały czasem co 20 min chce się napić, pociągnie kilka razy i już jest ok, wydaje mi się że jej to wystarcza. Dzisiaj na wizycie lekarka powiedziala zeby podawac jej wode z glukoza zeby zaspokoic pragnienie. Czy to jest konieczne? Czy sama piers nie wystarczy? Jesli mam podawac glukoze to ile glukozy rozpuscic w wodzie zeby nie bylo to za słodkie?
sylwia
2005-06-29
19:29:09
Email
Ja bym glukozy nie podawała. My radziliśmy sobie w upały podając małemu do picia herbatkę koperkową. Dzięki temu maluch szybko nauczył się pić z butelki i mogłam go z kims zostawic jak była potrzeba, a wiedziałam, ze gdyby sie domagał cycusia, to babcia lub tata na chilę go oszukają. W szpitalach podają bobasom glukozę i wtedy dzieci śpią im całą noc. Nigdy bym tego dziecku nie dała. cJednaj to Ty zadecydujesz.
kyja
2005-06-29
23:29:09
Email
myśłę,że spokojnie możesz czasem ją dopajać herbatką koperkową-np. Plantex jest chyba od 2 tygodnia życia.Pozdrawiam Ciebie i Twoją kruszynkę:-)!
Michalina
2005-06-30
09:20:04
Email
Ja tez nigdy nie dopajałam dziecka glukozą. Koperkową herbatkę Hippa stosuje się od 1 miesiąca, nie wiem jak z Plantexem. No ale skoro można dopajać dzieci wodą z glukozą, to może zrezygnuj z glukozy i spróbuj samą wodą. Pamietaj tylko, żeby używać wodę "atestowaną". Najlepszy i ogólnodostępny jest Żywiec. Kupuj w małych butelkach. Gotuj przez 5 minut. Myśle, ze sama woda nie zaszkodzi, ale moze dla pewności skonsultuj z jakimś pediatrą. Pozdrawiam
Mała
2005-06-30
09:28:31
Email
Ja też nigdynie podawałm glukozy.Podawałam herbatkę hippa, tak jak móią dziewczyny.Pozdrawiam.
Agata
2005-06-30
22:45:23
Email
A ja dopajałam małą glukozą...to było jej pierwsze picie oprócz piersi. Ja robiłam tak: na 50 mililitrów wody (przegotowany Żywiec)wsypywałam glukozy na czubeczku łyżeczki i potrząsałam butelka.
Moja mała glukoże piła kilka razy a potem przeszliśmy na herbatki: koperkową i rumiankową z Hippa i tak jest do dzisiaj. Pozdrawaim
Anula
2005-07-06
00:00:37
Email
Moja Nikolka skończyła 3 miesiące.Myślę że dopajanie (w upały) na pewno nie zaszkodzą a wręcz przeciwnie.U mnie problem był taki, że córeczka nie chciała nic pić-ani Plantexu,ani rumiankowej HIPPA,ani glukozy. Podawałam jej z butelki AVENTU. Nawet na plaży (oczywiście leżała w wózku w cieniu pod parasolem) nie chciała pić, tylko pierś. Wystraszyłam się w drodze powrotnej znad morza, bo mimo, że wyjechaliśmy o 4 nad ranem, to i tak trafiliśmy na kilka godzin upału.Karmiłam ją piersią kilka razy (średnio co 2 godz.) ale miałam wrażenie że ma troszkę bardziej zapadnięte ciemiączko (świadczy o odwodnieniu).Przystawiałam ją jeszcze częściej do piersi.A z Aventu nie chciała.Po powrocie do domu coś mnie tknęło,poszłam do sklepu i kupiłam normalną butelkę Calpolu i smoczek Nuk.Przygotowałam najpierw glukozę poem rumiankową Hippa.I wypiła (stopniowo, nie dałam jej za dużo). Widocznie smoczki Aventu sa za twarde czy co. Szkoda że nie kapnęłam się szybciej. W szpiatlu dają po urodzeniu glukozę więc chyba można.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum