szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Niemowlę u okulisty


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Michalina
2005-06-27
Email
U czteroletniego syna mojej koleżanki okulistka stwierdziła wade +8 na jedno oko. Dziecko przez cały czas patrzyło drugim zdrowym oczkiem i gdy zaczeło zezować koleżanka udała sie z małym na kontrolę. Okulistka stwierdziła, że dziecko ma wadę od urodzenia i gdyby wykonano badania okulistyczne jeszcze w wieku niemowlęcym była duża szansa na skorygowanie wady. Wiek 4 lat kwalifikował tylko do operacji. Dziewczyny, czy słyszałyście o profilaktycznych badaniach wzroku u niemowląt i czy każdy okulista wykonuje te badania u takich małych pacjentów? Czy w szpitalach po urodzeniu dziecka nie kontroluje się przy okazji wzroku dziecka tak, jak jest to ze słuchem?
Jagoda
2005-06-27
15:00:36
Email
Niestety, kontrola okulistyczna po urodzeniu obowiązuje wcześniaki. Ja tam bym do byle którego okulisty nie poszła z niemowlakiem (z dużym dzieckiem - tak), niemowlę to bardzo specyficzny pacjent.
ela
2005-06-27
15:37:56
Email
a ja byłam z moim synkie bo zezował ale lekarz próbował mi wmówić że jest niemowlakiem i jest niedojrzały neurologicznie ale ja szłam w zaparte wtedy trzeba było mieć skierowanie i dostałam u okulisty okazało sie że ja mam rację mały ma wadę i zeza nosi okulary ale już jest lepiej teraz nie musi nosić cały czas tylko do czytania komputera rysowania i pisania jeżeli w twojej rodzinie tak jak u mnie są osoby z wadami wzroku to lepiej to sprawdzić niestety atropina którą się wpuszcza dziezciom przez tydzien nie jest przyjemna i trzeba nakładac maluchowi okulary przeciwsłoneczne żeby go nie raziło nawet jak nie ma słońca
małgorzta
2005-06-28
11:21:01
Email
Ja byłam właśnie z Malwinką ma trzy miesiące, kontrolnie bo ja jestem po toksoplazmozie. Badanie bardzo nieprzyjemne dla maleństwa ( badanie dna oka) ale jak masz wątpliwości to lepiej idź do okulisty dziecięcego teraz nie trzeba skierowania. Pozdrawiam
Malinka
2005-06-28
19:17:50
Email
Hej!W przypadku mojej córeczki, przez przypadek odkryto torbielka w główce(już się wchłonął) i dlategoteż już parę dni po urodzeniu(w szpitalu), okulista zbadał dno oka i okazało się że Martynka ma wrodzoną zaćmę. Teraz jest pod kontrolą(co 2 miesiące/okulisty.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum