szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - witaminki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
punta
2005-06-25
Email
Moja Olga koćzy 4 miesiące. Byłyśmy niedawno u lekarki rejonowej i padło z mojej strony pytanie ile Ola ma brać kropli Cebion multi, Wit. D3. Lekarka powiedziała, że witaminy D3 3-5 kropli - zależnie od pogody, a Cebion multi 5 kropli. Mnie to się jednak wydało trochę za dużo. Poradźcie mi, bo nie ufam mojej lekarce, a niestety jest ona jedynym pediatrą u mnie w rejonie. Tak to już jest z opieką zdrowotną na wsi.
sylwia
2005-06-25
15:29:31
Email
Witaj Punta, wydaje mi się, że lekarz dobiera dawkę witamin indywidualnie do każdego dziecka. Nam zalecano cebiom tylko gdy mały złapał katarek, a wit. D 4krople, potem zmniejszył do 2 kropli.
Anna
2005-06-25
21:47:49
Email
Ja też daję małemu te same kropelki obecnie D3- 2krople i Cebion multi 5 kropli. Maluch ma 10 m-cy.
punta
2005-06-25
22:22:09
Email
Problem polega na tym, że już parę razy "przejechałam się" na tej lekarce. Nie ufam jej. Ola jest zdrowym dzieckiem, więc nie musi brać dodatkowych ilości witamin, bo przecież to raczej szkodzi niż pomaga.
Agata
2005-06-25
23:30:46
Email
Moja Sara ma skończone pół roczku i bierze tylko po jedenj kropli Vigantolu. Cebion brała raz jak była przeziębiona.
Nie chcę podważać słów lekarki, ale dla mnie też to się wydaje trochę za dużo - zwłaszcza jeśli Oldze nic nie jest.
kyja
2005-06-26
08:23:48
Email
ja małemu daję 1 kroplę vigantolu, zimą lekarka w szpitalu stwierdziła u niego niedobór wit. d-kazała ptzez parę m-cy( do kwietnia) dawać mu 3-4 krople vigantolu i do tego 5 ml wapna w syropie( lepiej ponoc się wchłania d),cebion multi dawałam mu zimą -5 kropli oraz przy infekcjach.
Julia
2005-06-26
10:24:49
Email
hej, ja Bartkowi od urodzenia daję 1-2 krople vigantolu (lekarz czasem to zmienia, w zależności od potrzeb) i do niedawna dawałam mu 2 krople cebionu, ale sama przestałam, bo też stwierdziłam, że to niepotrzebne- Bartek codziennie je warzywa i owoce, pije mleko, wcina kaszki, więc witamin mu na pewno nie brakuje.
punta
2005-06-26
14:26:34
Email
No właśnie! Po wizycie zdecydowałam się sama na stosowanie w zależności od pogody 1-2 krople D3 i 3 krople Cebion multi, ale nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam. Myślę, żemały niedobór witamin jest jednak lepszy niż ich nadmiar.
Jagoda
2005-06-26
23:18:05
Email
3-5 kropli to zdecydowanie za dużo! 1 kropla D3 wystarczy jako dawka profilaktyczna dla dziecka, które urodziło się o czasie z pojedynczej ciąży, które często przebywa na świeżym powietrzu i jest prawidłowo pielęgnowane. Jeżeli stosujesz Vigantol, to 5 kropli jest dawką leczniczą dla dziecka takiego jak opisałam może być stosowana pod ścisłą kontrolą lekarza.
Aha, to jeszcze zależy od preparatu, jaki się stosuje (najwięcej w 1 kropli zawiera Vigantol, mniej Juvit D3 i najmniej Vitaminum D3).

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum