szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - nosidelko


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Donia26
2005-06-24
Email
mam pytanie...kiedy mozna zaczac nosic dziecko w nosidelku ?? ja jestem dopiero w 30 tc. ale juz teraz sie zastanawiam po pierwsze czy takie nosidelko nie zaszkodzi mojemu malenstwu a po drugie kiedy mozna z niego po raz pierwszy skorzystac?? czy ktoras z Was wie cos na ten temat ?? z gory dziekuje za odpowiedzi...
Julia
2005-06-26
10:29:25
Email
Z tego co wiem, to można zacząć ok 3 mies. Ważne jest, żeby dziecko już w miarę dobrze trzymało główkę.
Anula
2005-07-05
23:48:55
Email
Pooglądaj sobie rodzaje nosidełek np. na Allegro. W takie w którym dziecko siedzi przodem lub tyłem najlepiej wsadzać dziecko które ma ok. pół roku-wtedy ma już na tyle wykształcony kręgosłup i trzyma sztywno główkę-więc nie powinno mu zaszkodzić. Chociaż producenci twierdzą że mają specjalne wkładki dla noworodków do takich nosidełek (coś pewnie w formie poduszki, aby dziecku nie było w takim nosidle za luźno). Cały czas mam na myśli nosidełka bez stelaży, bo za takimi się rozglądałam. Kupiłam w końcu na Allegro używane ale w doskonałym stanie (zresztą można wyprać) nosidełko PARTNER (podobne ale dużo droższe ma CHICCO) w którym jest możliwość noszenia dziecka w pozycji leżącej-poziomo. Wygląda to w taki sposób, że dziecko sobie w nim leży, a nóżki mu luźno wiszą.Pod pleckami jest plastikowe usztywnienie i do tego dopinana mini-budka (przeciwsłoneczna).Jak podrośnie to można dziecko nosić oczywiście też tyłem i przodem.Uważam że takie nosidełko to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie dla 2-5-miesięcznego dziecka.
kyja
2005-07-06
08:15:39
Email
nosidełko to bardzo wygodna rzecz.I dla rodziców i dla malucha.Też słyszałam,że te pierwsze nosidełka są dla 3-miesięcznych maluszków, ja kupiłam nosidełko dla małego jak miał 9 m-cy-ze stelażem, Chicco na targu.Oczywiście używane,w dobrym stanie, za 45 zl, nowe w sklepie kosztuje ok. 300 zł.Wszyscy jesteśmy z niego zadowoleni:-)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum