szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - monitor oddechu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
martuśka
2005-06-18
Email
pozdrawiam wszystkie mamy.jestem w 32tc i kompletując wyprawkę zastanawiam się czy zainwestować w urządzenie monitorujące oddech maluszka we śnie.czy to się sprawdza a przede wszystkim czy jest bezpieczne dla dziecka?czy któraś z Was korzysta z takiego urządzenia, co sądziecie na ten temat? proszę o komentarze i serdecznie pozdrawiam.
Michalina
2005-06-20
09:49:00
Email
Po przeczytaniu dziesiątek artykułów na temat bezdechu też myślałam o kupnie monitora oddechu. Śmierć łóżeczkowa dotyczy każdego nawet zdrowego dziecka ale generalnie na bezdech mogą zapadać te niemowlęta, które urodziły sie przedwcześnie ze zbyt niską masą urodzeniową i niską punktacją Apgar, z zaburzeniami oddychania lub ich matki paliły, piły alkohol lub zażywały narkotyki w czasie ciązy. Żadne z powyższych nie dotyczy mojego synka więc doszłam do wniosku, że nie wolno mi za bardzo panikować i wpędzać sie w niezdrowy stan przewidywania wszystkiego co najgorsze. Jeżeli wcześniej w twojej rodzinie wystąpowały przypadki śmierci łóżeczkowej lub coś innego wskazywałoby, że ta tragedia mogłaby dosknąć Twoje Maleństwo to bez zastanowienia kupuj motor oddechu. Natomiat jezeli Twoje obawy są podyktowane ogromną troską o dziecko (jak zresztą każdej matki) to polecam elektroniczną nianię bez monitora oddechu. Niania naprawdę się sprawdza. Pozdrawiam
martuśka
2005-06-20
18:34:03
Email
jestem Ci bardzo wdzięczna, że odpisałaś bo myślałam, że już nie doczekam się zadnej opini na ten temat.U mnie w rodzinie nie było przypadków śmierci łóżeczkowej, ale mimo wszystko zastanawiałam się nad zakupem.Teraz dochodzę do wniosku,że troska o moje maleństwo musi iść w parze ze zdrowym rozsądkiem i chyba elektroniczna niania wystarczy.Pozdrawiam
Michalina
2005-06-21
11:02:58
Email
Martuśka, jak będziesz kupować elektroniczną nianię zwróć uwagę na zakres fal (w jakiej odległosci mogą stać od siebie nadajnik i odbiornik)- najlepiej gdyby była, jak największa i czy oprócz zasilania sieciowego jest dodatkowo zasilanie na baterię - przyda się podczas wszelakich sytuacji gdy nie ma w zasięgu gniazdek elektrycznych.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum