szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jak robić mieszankę?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Julia
2005-06-16
Email
Mam pytanie związane z przygotowywaniem sztucznego mleka. Odstawiam właśnie Bartka od piersi i zaczęłam mu dawać mleko z butelki. Wprawdzie robiłam mu już od dawna kaszki na takim mleku, ale dopiero teraz zastanowiła mnie jedna rzecz i nie wiem, czy czasem nie robię źle. Otóż na opakowaniu pisze, że proszek powinno się wsypywać do ostudzonej wody. Mi jest wygodniej, i tak do tej pory robiłam, wsypywać go do świeżo przegotowanej wody i studzić dopiero zrobione już mleko, w butelce. Czy należy tą wodę ostudzić dlatego, że jak się wsypuje do wrzątku, to on niszczy witaminy i wartości odżywcze mleka? Czy chodzi po prostu o to, żeby nie robiły się grudki? Zauważyłam, że jak się wsypuje do wrzątku, to trzeba dobrze rozmieszać, bo proszek się czasem skleja w takie małe grudki. Co o tym sądzicie?
Agata
2005-06-16
21:00:50
Email
Wiesz Julia ja wsypuje mleko do ostudzoenje wody...wydaje mi się, ze jak rozpuścisz mleko w gorącej wodzie to wtedy traci się wiele cennych składników...a i przy okazji robią sie te paskudne grudki (tak jakby mleko się zwarzyło)
Michalina
2005-06-17
11:11:00
Email
Julia, na kazdym opakowaniu jest numer infolinii. Zadzwon po prostu do nich i zapytaj. Ja akurat Małemu nie daje mieszanek. Kaszke robie na swoim mleku. Pozdrawiam
Anna
2005-06-17
11:38:10
Email
Też się nad tym kiedyś zastanawiałam, ale teraz zawsze wcześniej mam przygotowaną, wystudzoną, przegotowaną wodę i mieszam ją z wrzątkiem w ten sposób mam odrazu wodę o odpowiedniej temperaturze i nie muszę czekać aż wystygnie.
Julia
2005-06-17
14:24:14
Email
Anna super pomysł. Że też na to nie wpadłam ;o) Wielkie dzięki!
Agata
2005-06-17
18:05:12
Email
A ja robię tak. Zawsze sobie przegotuję więcej wody i stoi sobie w garnuszku...a jak potrzebuje to tylko lekko podgrzewam przez pół minutki i już.
Maria
2005-06-18
09:04:07
Email
A ja z kolei gotuję wodę, wlewam do butelek i do lodowki, potem w ciągu dnia tylko lekko podgrzewam w podgrzewaczu. Wydaje mi się, ze lepiej trzymac przygotowaną wodę w butelkach w lodowce, zeby uniknąć powstawania bakterii.
Mała
2005-06-18
13:43:43
Email
A ja z kolei robię tak: co wieczór wlewam do garnuszka gorącą wodę, przez noc ona się przestudzi. I robiąc mleko, np: 180 ml. daję 80 ml wrzątku i 100 tej przestudzonej z garnuszka.I dodaję proszek. To w miare szybka metoda:)
sylwia
2005-06-18
14:24:16
Email
Mała robie dokladnie tak samo. Nie ma chyba prostszej i szybszej metody!!!!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum