szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Usuwanie amalgamatów przy laktacji


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Anula
2005-06-15
Email
Mam pytanie: czy słyszałyście o szkodliwości leczenia i usuwania plomb amalgamatowych w czasie trwania laktacji? Zaczęłam leczyć zeby i zostały mi juz tylko do poprawki amalgamaty. Jeden stomatolog przestrzegał mnie przed tym gdy byłam jeszcze w ciąży. A drugi powiedział-że jak chcę, bo bezwzględnych przeciwskazań nie ma-trzeba po prostu uważać aby nie połykać opiłków i dokładnie płukac usta podczas zabiegu (borowania). Co zawieraja te plomby i czy faktycznie przenikają do mleka (a jeżeli tak, to przez jaki czas tam zostają?) Bo może wystarczy po wizycie u stomatologa odciągnąc mleko z jednego karmienia, podac dziecku mleko odciągnięte jeszcze przed wizyta u dentysty i przystawić do piersi znów dopiero po kilku godzinach? Słyszałam że największe stężenie różnych substancji w mleku (np. alkoholu) utrzymuje się przez 3 godz. Potem maleje. Dlatego po ostatnim wieczornym karmieniu (wtedy gdy przerwa między karmieniami jest najdłuższa) można pozwolic sobie na ODROBINKĘ alkoholu, truskawki, mleko itp.(wszytko to czego nie powinno się jeść ani pić przy laktacji).

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum