szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Drgawki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwia
2005-06-10
Email
Mam do Was dziewczynki pytanie! A mianowicie, dzisiaj mój mały jak przebudził sie miał jakies dziwne drgawki. Nie wiem sama skąd. Zmierzyłam mu temperature i nie była podwyższona. Trwało to jakieś 5 minut, cały trząsł sie i tak bardzo napinał, że aż sie wystraszylam, potem wszystko wróciło do normy i juz więcej nie powtórzyło. Najpierw myslalam, że moze coś mu sie śniło i to dlatego, ale czy trwałoby to jeszcze jak go przytulałam i nosilam? Czy to może cos byc powaznego na tyle aby isc do lekarza, czy poprostu wpływ złego snu? Spotkalyscie sie z czymś takim?
kyja
2005-06-11
09:43:39
Email
mój maly jak obudzi sie z placzem, to trzesa mu sie raczki, córeczce kolezanki-rówiesniczce Misia, tez
Jagoda
2005-06-11
11:30:38
Email
Nie lekceważyłabym takiego napadu. Czy mały miał ostatnio szczepienie albo był chory? Nawet pojedynczy napad jest wskazaniem do diagnostyki.
sylwia
2005-06-11
14:58:48
Email
Dziekuje dziewczyny! Jagogo, własnie ani nie miał szczepienia , ani nie był chory ostatnio. Dzisiaj obserwuję go cały dzień i nic takiego nie było jak wstał. We wtorek idę na kontrolę i jak do tego czasu nic takiego nie będzie miało miejsca, to nie pójdę do lekarza. Czy mimo wszystko radzisz wybrać sie jutro na pogotowie?
Jagoda
2005-06-11
15:44:08
Email
Na pogotowie nie - bo tam nic nie zrobią. Nawet jeśli napad się nie powtórzy, zapisz go do neurologa i spokojnie czekaj - obserwuj.
agnieszka74
2005-06-11
18:36:52
Email
Zastanawiam sie tylko czy idac do neurologa nie bedziesz musiała długo czekac na jakies badania. Jezeli wezwiesz pogotowie powinni dziecko zawiesc do szpitala, a tam moze szybciej zrobia badania...u nas tak na ogól jest..
Jagoda
2005-06-11
19:03:01
Email
Tak zrobią, jeśli zostaną wezwani do napadu drgawek (nawet, gdy on ustąpi). 2 dni później nic nie zrobią, odeślą do neurologa.
sylwia
2005-06-15
15:46:59
Email
Byliśmy dzisiaj u neurologa, pani doktor obejrzała, postukała młoteczkiem i skierowała na EEC. Powiedziała, że jak zdarzyło się tylko raz to nie ma sie czym martwić, jednak poprosilismy o skierowanie na badania i dała. Co ciekawe termin pierwszy wolny, to sierpień, ale "wyskoczyłam z paszczą', to mamy termin na 24.06. Musze zrobic te badania szybko, bo mamy odroczone szczepienie. Jak to jest, ze zapisuje się do lekarza i terminy na za dwa miesiące, a jak pójdzie się o 6.30 to są numerki? Od czego to zależy? Czy te wczesniej zapisane, to nie są pilne? Aj zdenerwowałam sie dzisiaj!!!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum