szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Niemowlę i basen


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwetka
2005-05-23
Email
Witajcie Mamusie :) Jagodo dzięki, że zostałaś z nami i tak jesteś WIELKA!!!Powiedzcie kiedy z niemowlakiem można iść na basen i kiedy ma naturalny odruch pływania? Bardzo chcemy by nasza Agatka nauczyła się pływać za ,,młodu" He he jak to brzmi? Może któraś z Was już była na basenie? Jak reagują maluchy? Jak długo można z dzidzią być w wodzie? Dzięki
Agata
2005-05-23
14:43:23
Email
Sylwia ja ci coś powiem. My bardzo chcieliśmy iść z Sarą na basen...ale odradzono nam. Bardzo do mnie przemówiły słowa lekarki, która powiedziała mi, że szkoda narażać takie małe dziecko na infekcje (głównie miała tu na mysli infekcje ukł.moczowego i nerki). Także odpuściliśmy sobie...poczekamy, aż mała trochę podrosnie...Pozdrawiam cię i Agatkę....
Jagoda
2005-05-23
15:05:52
Email
Na basen można pójść od 3mca, a odruch pływania utrzymuje się ok. 6 miesięcy. Też się obawiam infekcji, a bardzo chciałabym, żeby moje dziecię nauczyło się szybko pływać.
femag
2006-10-04
15:19:24
Email
Jeżeli zamierzacie jeździć z dziecmi na basen to trzeba zacząć jak maluchy mają 3-4 mce albo poczekać az skończą 2-3lata. My też zwlekaliśmy z pierwszą wizytą na basenie a to za zimno a to infekcje a ze za mała jeszcze i zabraliśmy córę jak miała 8 mcy. Okazało sie że nasza córka chętnie chlapie sie w wodzie przez 15 min, ale nie chce wykonywac żadnych ćwiczeń i nie chce sie nurkować. Od razu zanosi sie płaczem i trzeba wyjść z basenu.A zajęcia są po 30min, woda 30 stopni, sa rehabilitanci którzy proponują ćwiczenia. Na basenie było mnóstwo niemowlaków ok.2-3 mce i świetnie sobie radziły w wodzie, większe dzieci (6-7mcy)slicznie nurkowały i skakały do wody. A nasza nie i żadna siła jej na razie do tego nie zmusi no bo i po co, przeciez to ma być przyjemność. Spróbujemy znów jak mała skończy rok. A wszystkim rodzicom którzy planują zabranie swojego maluszka na basen radze nie zwlekajcie jedzcie z maluchem na pewno mu sie spodoba.
czesia
2006-10-04
17:36:01
Email
hej, a my z naszą córką zaczeliśmy jeździć na basen jak miała 6 miesięcy z kawałkiem i baaardzo jej się spodobało. Chodzimy na zajęcia od początku września i jest super. Cała grupa jest złożona z dzieciaczków w podobnym wieku - różnica jest +/- 1 miesiąc i tylko czasami jakieś dziecko się rozpłacze. A wszystkie ćwiczenia są tak naprawdę zabawą i dzieciaczki są całe szczęśliwe jak widzą te wszystkie piłeczki i kaczuszki. Jeszcze nie nurkowałyśmy, ale sama jestem ciekawa jak to będzie. :-)
niikitaa
2006-10-04
20:32:32
Email
hej! My też zaczęliśmy chodzić na basen jak mała miała 6 miesięcy i tez jej się bardoz spodobało. Może maleństwo się wystraszyło poprostu a za dwa tygodnie jużnie będzie pamiętało i będzie wszystko ok. A tak wogóle to nie wszyscy ludzie lubia wodę więc może twoje maleństwo poprostu nie lubi pływac a jak jest w trakcie kąpieli?
femag
2006-10-05
10:07:11
Email
Moja córka uwielbia sie kąpać i chlapac. Na basenie podobały jej sie zabawki, dzieci i w zasadzie wszysktiemu sie przyglądała tylko problem w zanurzeniu głowy a jak jak jej sie woda dostała do oka to był wielki płacz. Córcia jest bardzo ruchliwa i w wannie w domku nie siedzi po 30min tak jak na basenie. Dla nie jest to za długo w jednym miejscu. Rozmawiałam z osobami prowadzącymi zajęcia o zachowaniu mojej córy i oni twierdza ze sa dzieci które lubia sie zanurzac i sa takie które pływają z głową nad powierzchnią wody. Zuza należy do tych drugich ma to po mnie:). Spróbujemy jeszcze raz wkrótce ale połowe ćwiczeń trzeba bedzie pominąć. Niektóre ćwiczyłam z nią w wannie podczas kąpieli i mała juz mniej płacze gdy chlapnie sobie do oka a czasem nawet wcale, skoro sa postępy to w tym mcu pojedziemy znów na basen. Pozdrawiam goraco.
femag
2006-10-05
10:16:48
Email
Zaponmiałam dodać że byliśmy z nią dwa razy w odsępie tygodnia i wcale nie zapomniała wrazen. Za drugim razem było jeszcze gorzej. Wkrótce pojedziemy znów i zdamy wam relacje czy jest poprawa czy nie ma sensu jej męczyć.
bena
2006-10-07
20:05:19
Email
czesc. ja tez bardzo chciclam zaczac chodzic na basen z moja corcia zanim skonczy 6 miesiecy:) niestety ze wzgledu na dyslazje bioderek- nie moglysmy...W zajeciach na basenie uczestniczymy od miesiaca- jak zaczynalismy Milena miala skonczone 8 miesiecy... MUsze przyznac ze malo jest zainteresowana samym basenem dla niej najbardziej atrakcyjne sa zabawki i inne dzieci...i rzeczywiscie ciezko z nia wykonywac polecenia- zawsze cos innego w tym momencie ja interesuje...mamy juz za soba pierwsze zanurzanie pod wode...niestety pomimo ze po nich nie palakala musze je zaliczyc chyba do nie udanych, gdyz zachlysnela mi sie. Nie wiem jak bedzie dalej...???ALe ogolnie jestem pozytywnie nastawiona do zajec i mysle, ze zawsze to nowe doswiadczenie w zyciu mojej corci...i moim:)pozdrawiam
eryka.i.emma
2006-10-08
20:59:05
Email
a powiedzcie mi nie lapia takie maluchy infekcji z wody? bo ja sie o to strasznie boje

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum