szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - bakteryjne zapalenie opon mózgowych u noworodka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kyja
2005-05-21
Email
Jagoda i Ewa! mam do Was pytanie: jakie mogą być skutki uboczne zdrowotne po bakteryjnym zapaleniu opon mózgowych?Pod koniec kwietnia mojemu kuzynowi urodził się synek, niemal od razu stwierdzono u niego bakteryjne zapalenie opon mózgowych, mały cały czas ma gorączkę, na początku nie miał apetytu-teraz waży 3,7kg, przy 3 USG mózgu stwierdzono powiększone opony...bardzo martwię się o niego, kuzyn niemal stracił nadzieję,że będzie dobrze.Skąd to się bierze?dlaczego atakuje takie maluszki??
Jagoda
2005-05-23
00:10:22
Email
O rany...
Rokowanie jest poważne... Nadzieję mieć zawsze trzeba. Zap. opon jest zagrożeniem dla życia, może skończyć się zaburzeniami rozwoju umysłowego, wodogłowiem, a może ustąpić bez śladu. Spektrum powikłań jest szerokie.
Medycyna niestety ma swoje ograniczenia.
sylwetka
2005-05-25
12:26:28
Email
Hej Kyja, nie hcę Cię straszyć, ale na zapalenie opon mózgowych ropno-rdzeniowych zmarł mój o 10 lat ode mnie młodszy brasiszek...miał wtedy 4,5 miesiąca. Trzymam kciuki, że wszystko skończy się szczęśliwie. Uściski

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum