szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Uczulenie na "Pampersy"


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mp
2005-05-18
Email
Witam wszystkich serdecznie:) Moja córeczka niedawno skończyła 6 m-cy. Nigdy nie miała odparzeń, ani wysypek, jednym słowem skóra - cudeńko. Od urodzenia używałam pieluszek "pampers" i byłam bardzo zadowolona. Jednak kilka tygodni temu zauważyłam czerwoną krostę-plamkę na wardze sromowej mojej córeczki. Lekarka powiedziała, zeby smarować maścią cynkową i zmienić pieluszki, bo prawdopodobnie mała ma uczulenie na pampersy. Jestem w szoku, raz - że to dopiero po 6 miesiącach się okazało, dwa - zawsze myślałam, że Pamprsy są naj.... Doradźcie, jakie pieluszki mam kupić. Może ktoś z Was miał podobny problem. Pozdrawiam
emka
2005-05-19
13:27:49
Email
ja tez uzywam pampersow, i jak na razie wszystko jest ok a moja ania tez ma 6 miesiecy, wiec nie wiem co Ci doradzic, moze sprobuj huggiesy a moze to nie od pieluszek..
andzia_01
2005-05-19
15:53:57
Email
Jeśli jest to jedna plamka i nie pojawia się ich więcej mimo używania "pampersów" to nie sądzę, ze jest to uczulenie na te pieluszki /bo wtedy krostek, zaczerwienień przybywałoby/. Możesz oczywiscie tak jak proponuje Emka spróbować innych pieluszek -też polecałabym Huggies- i zobaczysz co się będzie działo. Mój synek ma już roczek, próbowaliśmy różnych pieluszek, ale Pampersy zdecydowanie sa najlepsze, nie słyszałam, zeby powodowały uczulenia /chociaż niewykluczone, że może komuś się zdarzyły../
kyja
2005-05-19
22:22:01
Email
mp, wydaje mi się,że to niekoniecznie jest uczulenie.Czytałam,że dzieci czasem są uczulone na wsad pieluszek i wtedy od razu cała pupa i okolice pokryte są wysypką.Myśle,że to raczej może być potówka-pewnie maleństwu było za gorąco i stąd ta krostka.Powietrz ją, może użyj mąki ziemniaczanej jako zasypki?
mp
2005-05-20
10:12:57
Email
witam ponownie najpierw krotkie wyjasnienia: na poczatku byla jedna plamka, potem - używając cały czas tych samych pieluch - doszly dwie plamki na drugiej wardze poza tym, na pewno nie sa to potówki, co prawda mała nigdy potowek nie miala, ale wiem jak one wygladają. Ostatecznie odstawiłam "pampersy" i kupiłam wczoraj huggisy tak wiec lada dzien okaze sie czy zmiana pieluch cos pomoze dziekuje za zainteresowanie pozdrowienia
mp
2005-05-20
10:14:36
Email
Jeszcze chciałam dodać, że nie licząc tych trzech plamek na wargach, pupa i reszta ciałka jest w 100% cacy.
emka
2005-05-20
10:25:30
Email
Hej mp. Koniecznie napisz czy zmiana pieluch coś pomogła. Acha i tak sobie jeszcze myślałam, a czym smarujesz jej pupę, może to od jakiegoś kremu..
mp
2005-05-20
10:45:00
Email
nie sadze ze od kremu od urodzenia uzywamy kosmetyków "nivea" do całego ciałka więc gdyby to na "nivea" to na innych partiach ciala chyba też by coś się pojawiło
mp
2005-05-23
09:22:22
Email
Od trzech dni uzywamy nowych pieluch a od wczoraj nowych chusteczek nie widze poprawy troche skurka na rankach sie łuszczy ale nie wiem czy to dobrze, bo mniejsze wcale nie sa i nadal czerwone
emka
2005-05-25
19:52:40
Email
Hej Mp Jak tam maleńka? Lepiej? Jeśli nie, to może spróbuj posmarować Linomagiem a potem Sudocremem (jest b tłusty od maści cynkowej a też zawiera cynk, poza tym lanolinę i inne składniki łagodzące. Chyba że już to robiłaś.. Pozdrowionka
mp
2005-05-26
22:56:14
Email
Witam:)) No, nie bardzo jestem zadowolona, lekka poprawa polega na tym, że nic sie już nie powiększa ani nie przenosi, no i może jest trochę mniej "wypukłe". Po długim weekendzie pujdę z córa do pediatry po skierowanie do dermatologa. Zmieniłam pieluchy na huggiesy, chusteczek nie używam od kilku dni, tylko przecieram wilgotnym wacikiem, no i za każdym razem smaruje sudocream'em. Ach, juz sama nie wiem co mam o tym myslec. Dermatolog powinien sie zorientowac czy to uczuleniawa rana czy nie, tak przynajmniej uwazam pozdrawiam gorąco
emka
2005-06-13
00:17:41
Email
Hej hej Długo mnie tu nie było, ale już jestem :) Jak tam wizyta u dermatologa? I czy coś się poprawiło? Mam nadzieję że tak. Pozdrawiam
mp
2005-06-13
09:09:55
Email
poprawa jest ogromna:))) prawie juz śladu nie ma ale u dermatologa nie bylismy odstawilam tylko chusteczki do pupy i caly czas uzywam tylko wacikow zamoczonych w wodzie. pozdrawiam
emka
2005-06-14
12:59:03
Email
To się cieszę :)
A jakich chusteczek używałaś?
mp
2005-06-14
14:12:41
Email
Na poczatku "pampers" i do 6 m-ca wszystko było super potem wyskoczyl ten pryszcz, to zmieniłam pieluchy i chusteczki na "huggies" pryszcz nie znikał, więc wróciłam do pieluch "pampers" - bo uwazam, że są lepsze, ale chusteczek nadal staram się nie używać, przecieram zwilzonymi wacikami No i ranka zagoiła się już w 90% pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum