szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - acenokumarol a karmienie piersią


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
emka
2005-05-15
Email
Witajcie kOchane mamy! Mam pytanie czy któraś z Was może wie cos na temat mozliwości karmienia piersią i jednoczesnym braniu acenokumarolu? Niestety w trakcie ciązy dopadła mnie zakrzepica i teraz muszę być na jakichś okropnych lekach i nosić obcisakjące rajstopy :( Martwi mnie ten lek, ponieważ lekarz mi powiedział, że mogę przy jego braniu karmić a w internecie znalazłam sprzeczne info. Może któraś z Was coś wie na ten temat lub ma podobne dośiwadczenia. z góry dziękuję. Teraz karmię, ale ciągle mnie to martwi..
Ewka25
2005-05-15
10:14:54
Email
Acenokumarol można w razie konieczności stosować przy karmieniu piersią. Myślę jednak, że heparyna podskórnie byłaby lepszą opcją (np.Clexane) -zapytaj lekarza, co o tym sądzi?
emka
2005-05-15
18:08:17
Email
Tylko że ja na Clexanie byłam całą ciąże (od 8 tygodnia) i ponoć dłużej już nie mogę stosować heparyny, ponieważ występuje wtedy b duże ryzyko osteoporozy. ja byłam na heparynie do 4 tygodniu po urodzeniu niuni czyli prawie 9 miesięcy.. Lekarz kazał zmienić na antykoagulant doustny - u mnie akurat acenokumarol. A czy Ty Ewo masz podobne doświadczenia? lub inne dziewczyny, czy któraś z Was była lub jest na takich lekach i karmi/ła wtedy piersią?
Ewka25
2005-05-15
19:48:52
Email
Osobiście nie brałam nigdy leków przeciwzakrzepowych, ale była u nas na oddziale pacjentka, która karmiła i brała acenokumarol (była po operacji zastawki).
emka
2005-05-15
21:39:34
Email
jest to jakims pocieszeniem dzieki Ewo :)
Jagoda
2005-05-16
01:23:24
Email
Niektórzy twierdzą, że gdy matka przyjmuje acenokumarol dziecku trzeba podawać witaminę K. Ale zdania są podzielone.
emka
2005-05-16
12:05:43
Email
tak jest napisane na ulotce acenokumarolu, ale lekarze z instytutu hematologii (IHIT) powiedzieli ze nie trzeba. Nasza pediatra sprawdzala czy jest wit K w formie dostepnej dla dzieci i ponoc nie ma. Trzeba by miazdzyc proszek i podawac z jedzeniem, tylko jak cos takiego podac paro tygodniowemu maluchowi. Nasza Ania ma juz 6 miesiecy wie teraz w zasadzie mozna by juz podac ale jesli lekarze z IHIT moiwili ze nie trzeba to ostatecznie nie podalismy, wiec teraz tez chyba nie ma sensu. Tylko dlaczego producent leku tak pisze na ulotce, moze zabezpiecza sie tak na wszelki wypadek.. Oj sama juz nie wiem. Aktualnie nic jej nie dajemy tylko obserwujemy czy nie ma jakichs krwawien. Okropnie to brzmi ale tak nam doradzono. Pytam sie nadal czy moze ktoras z Was ma podobne doswiadczenia. Na lekach musze byc a cycusiem tez chce karmic. Niby nic sie niedziej i moze tylko panikuje ale ta sprawa ciagle do mnie wraca..
Jagoda
2005-05-16
12:33:10
Email
W Medline zamieszczone są 3 prace na ten temat i wszystkie twierdza, ze przyjmowanie acenokumarolu w czasie laktacji jest bezpieczne i w zasadzie nie ma efetków antagonizmu do wit. K u niemowląt.
Producent musi napisać coś takiego na ulotce, co będzie jego chronić.
emka
2005-05-16
12:56:27
Email
O! dziękuję Ci bardzo za te informacje Jessem teraz dużo spokojniejsza :) zupełnie zapomniałm o pubmedzie - muszę tam zajrzeć i poczytać sobie jeszcze raz dzięki Jagodo m&a
jaga772
2005-08-13
00:24:18
Email
cześć! ja brałam po porodzie acenokumarol i lekarze powiedzieli mi że dla dobra dziecka nie powinnam karmić piersią i na oddziale angiologii zatrzymano mi laktacjE
emka
2005-08-14
12:13:28
Email
Ja jak na razie karmie niunie juz ponad 9 miesiecy i caly czas jestem na acenokumarolu i wszystko jest ok z malenka :). Jestem pod opieka Instytutu hematologii i transfuzjologii. papatki

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum