szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - DZIECKO ODMAWIA PIERSI


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agata
2005-05-06
Email
Dziewczyny czy któraś z Was też tak miała?
Moja mała od wczoraj ewidentnie odmawia ssania piersi. Płacze, kopie się, wypluwa z buzi. Jestem załamana...nie dość, że pokarmu mam coraz mniej...to Sara nie chce piersi. Próbowałam kilkrotnie przystawić ją do piersi jak zawsze a tu nic!!!
Za to chwilę po takiej akcji wypije butlę 180 mililitrów.
Czy to możliwe, że dziecko samo odrzuci pierś...tak bardzo chcę ją jeszcze karmić...:(
Julia
2005-05-06
18:29:13
Email
Agata słyszałam od położnych, że niektóre dzieci jak popiją sobie z butli, to nie chcą piersi. Po prostu z butli lepiej leci, nie trzeba ciągnąć, to z wygody. Nie chcę Cię martwić, ale wszystkie mi mówiły, że w takiej sytuacji to raczej koniec karmienia piersią :o( Ale może nie poddawaj się i spróbuj ją przegłodzić, tzn nie dawaj tak łatwo butli, może jak bardziej zgłodnieje, to napije się z piersi. Może za szybko jej dajesz tą butelkę? Życzę powodzenia!!
Agata
2005-05-06
18:55:27
Email
Julia tylko, że Sara już od skończenia 1-go miesiąca była karmiona na zmianę z piersi i z butli (oczywiscie moje ściągnięte mleko i raz po raz mieszankę bo nie najadała się)i do tej pory nie było z tym problemów.
Sarka wcina już zupki, przeciery z jabłuszka i pije soczek jabłkowy i kto wie...być może stwierdziła, że tamto jedzonko jest lepsze....spróbuję jescze dzis wieczorkiem...zobaczymy co będzie?
anaisia
2005-05-06
21:36:51
Email
Cześć, nie poddawaj się tak łatwo. Tymon mial okresy gniewania się na cyca - trwało to zawsze dzień, dwa a potem rzucał się na cysie jak oszalały. Ale w jak nie chciał to zadną siłą nie można było go zmusić - wtedy dawałam mu butelkę. Jak miał 2 mies byłam po poradę w poradni laktacyjnej, pani ekspert zdecydowanie odradziła karmienie butelką a nawet dopajania go, bo jak twierdziła, niektórym dzieciom wystarczy wypić raz z butelki, zeby już nigdy nie chciały cysia. u nas na szczęście to się nie sprawdzilo, mam nadzieję, że i twoja mała się "nawróci" lada moment. Pozdrowionka!
Agata
2005-05-07
18:57:34
Email
No niestety, mała jest bardzo konsekwentna w swoim postanowieniu. Nie chce cyca i koniec!!! Nawet głód jej zmusi do ssania...wtedy ryczy jeszcze bardziej.
Wydaje mi się, że to konieć przygody "Mama, Sara i cycuś"
Anula
2005-05-07
23:42:59
Email
Przeczytałam kiedyś gdzieś takie zdanie "początek karmienia butelką oznacza koniec karmienia piersią".I na przykładzie starszego syna zgadzam się z tym w 100%.Im częściej podaje się butelkę (miałam za mało wiary w siebie,poza tym teściowa cały czas wmawiała że mam za chude mleczko), tym rzadziej przystawia się do piersi.A popyt kształtuje podaż.Nie poddawaj się jeszcze-może to tylko czasowe.I mimo wszystko próbuj.Może bedzie się chiała chociać wtulić w pierś.Mój syn też sam zrezygnował z piersi ale miał wtedy 10 m-cy (nie miał "czasu" leżeć przy piersi, skoro wokół tyle się działo).

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum