szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Uplawy u malych dziewczynek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kaprysna
2013-01-27
Email
Witajcie. Moja corcia 5,5 roku ma od ok. listopada z przerwami zoltawe uplawy. Pediatra zlecil najpierw kapiele wodne w preparacie tannosynt. przez tydzien stosowalysmy, byl spokoj na jakies dwa tygodnie, pozniej powtorka, znow spokoj na ok. 2 tyg. Po tym wystapily uplawy wzmozone, dostala wiec antybiotyk doustny augumentin na 7 dni+pobrany wymaz z pochwy (a raczej z warg sromowych-co nie do konca rozumiem). NIe wychodowano nic poza escherichia coli, ale tez nie w jakies wielkiej ilosci. Po antybiotyku przeszlo na okolo 3 tyg i pojawialo sie okazjonalnie 2-3 dni, potem, spokoj. Teraz znow dosc mocne zolte uplawy. Juz nie wiem co robic, czy do jakiegs ginekologa z nia isc, nie mam pojecia jak mialaby wygladac wizyta u gina z taka mala dziewczynka. Nic ja nie boli, ani nie swedzi. Kapalam ja tez w szalwii. Odrobaczalam profilaktycznie, choc zadnych robadel nie zauwazylam. Wraca wciaz, jakby niedoleczona infekcja. Wszedzie czytam, ze trzeba zrobic posiew moczu, ale po co wlasciwie? Lekarze nie daja na posiew jak na pasku combur nic nie wychodzi, a u niej wlasnie nic nie wychodzi.Moze mialyscie podobny problem i mozecie cos poradzic? Bede wdzieczna. Pozdrawiam
Goga66
2013-01-28
20:52:05
Email
Są ginekolodzy dziecięcy. Warto może znaleźć takiego i pójść. Mocz może alergizować podobno. Moja córeczka ma często stany zapalne w tych okolicach - oskarżano mocz o to. Robiono na grzybicę badanie, bo może to jakiś grzyb. Ma jakiś nieprzyjemny zapach ta wydzielina? Antybiotyki doustne często przyczyniają się do problemów w pochwie a nie odwrotnie... le nie jestem lekarzem i wolę się nie wymądrzać. Molestowana mam nadzieje nie jest (sorry za drastyczne i intymne pytanie) i nikt jej tam bakterii nie wprowadza? A moze alergia na chlorowaną wodę?
kyja
2013-02-02
23:07:48
Email
nie mam doświadczenia w temacie, ale zrobiłabym badanie pod kątem grzybicy i wizyta u gin dziecięcego, najlepiej sprawdzonego.Życzę szybkiego pozbycia się problemu!
Malwina
2013-02-04
13:25:30
Email
U nas ewidentnie po antybiotyku, pomógł żel Gyntima zakupiony w aptece, jest od 3-go roku życia
kaprysna
2013-02-04
13:53:59
Email
Dziekuje za odzew (szczegolnie Malwinie). Jestesmy po wizycie u gin. mala zniosla super, ale lekarka tez byla super. Nic nie mamy robic, procz kapieli w beta sodona wyciag, jest on mocniejszy niz to co mialysmy wczesniej i bardziej bakteriobojczy.Szczegolnie nie mozna na to antybiotykow zazywac, bo nic nie dadza, a tylko oslabio caly organizm dodatkowo. Wedlug lekarki jest to oznaka oslabienia organizmu i reakcja jak np. katar, czy podropiale oczy (co faktycznie zawsze towarzyszylo u nas uplawom). Wedlug lekarki gorzej to wyglada, niz jest niebezpieczne.U tak malych dzieci nie dochodzi do zajecia dalszych odcinkow drog (jajowodow, jajnikow), i ponoc takie male dzieci nie maja grzybic, bo maja inna flore. Kazala mi raczej zwrocic uwage na wzmocnienie systemu immunologicznego, faktycznie mala w tym roku choruje mi bbbbardzo. Wiec na razie wierze, choc sprobuje tego zelu, ktory poleca Malwina. Dziekuje
Malwina
2013-03-20
13:48:57
Email
Pomogło?
kaprysna
2014-02-15
05:47:03
Email
Pomoglo, musze powiedziec, sporadycznie pojawiaja sie, ale przy oslabieniu i przed infekcja (oznaka zblizajacej sie infekcji). obecnie nie robimy nic, zostawiamy swojemu biegowi i zawsze po infekcji ogolnej samo przechodzi.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum