szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kąpiel w kalii


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agata
2005-05-05
Email
To znowu ja i znów mam pytanie
Sarunia dostała dziwnej wysypki...takie czerwone kropki na szyji, klatce piersiowej na ramionkach i lekko na boczkach.Na klatce piersiowej na tych kropeczkach ma też gdzieniegdzie czerwone plamki. Sprawdzałam czy to nie są wybroczyny, ale one bledną pod naciskiem palca i potem zaraz wracaja do swojego czerwonego koloru,. Zbiegło to się ze zmianą oliwki u niej ( z Nivei na Bambino)Ponieważ Sara musi mieć zrobionych kilka masaży i z tym, że mnie podkusiło i w sobotę i w niedzielę zjadałam po plasterku pomidora
Pediatryca ją wczoraj oglądała i badała przed szczepieniem i powiedziała, że to raczej od pomidora, albo i od tego, że ten masaż na jej delikatne ciałko za bardzo drażni skórę. Zaleciła kapiel w kalii
I tu moje pytanie...czy kapiąc małą w kalii mogę uzywać mydełka...no bo czym mam ja umyć....sama woda z kalią nie natłuści. Mam jej zrobic kilka takich kapieli. A czy mogę jej też tą wodą umyć główkę czy lepiej nie. Wczoraj ją tylko wypluskałam w tej wodzie bo nie wiedziałam...ale nie chcę tak robic co dzień.
Poradxcie mi coś dziewczynki...z góry dziękuję
Michalina
2005-05-05
11:13:24
Email
Bardzo często kąpię Łukasza w kalii. Myję mu tą wodą głowę i używam też mydła. Wszelkie podrażnienia i uczulenie znikają bardzo szybko (myślę, że to od nadmanganianu potasu między innymi). Uważaj tylko na ręczniki. Nadmanganian potasu ma ładny różowy kolor w wodzie a potem robi się brązowy i takie też są ręczniki Łukasza po kąpieli, po prostu w brązowe plamy. Wanienkę też trzeba porządnie wyszorować bo po kilku kąpielach nie doprowadzisz jej do borządku.
sylwia
2005-05-05
12:25:26
Email
Nie próbowałas kapieli w mące ziemniaczanej? Moze nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi.
Agata
2005-05-05
14:42:21
Email
No właśnie chciałam ją wykapać w krochmalu ale pediatryca powiedziała mi, że lepiej w tym przypadku w kalii.
Sylwia a jakie proporcje stosujesz do krochmalu. (ja zanm taki aby łyżkę mąki ziemniaczanej rozpuścić w małej szkalnce letniej wody, potem wlać to do 3 szklanek gorącej wody i potem przelać to do wanienki i wlać resztę wody do kąpieli)
sylwia
2005-05-05
20:15:46
Email
Agata, ja nie mam miarki, tylko wsypuję na oko do wanny, nalezy wsypac tyle aby woda była biała jak mleko. Nam pediatra nie polecała kapieli w kalii, bo mocno wysusza i potem trzeba oliwić dziecko. A ona uwaza, że to tez nie jest do końca dobre, poniewaz skóra nie oddycha. Nie wiem, czy to dobrze, ale ja kąpie Kubę dodajac do wanny jedynie kilka kropli oliwki dla dzieci, a jak zauważe potówki lub jakiekolwiek zaczerwienienia skóry to właśnie w mące ziemniaczanej. Postępuje tak juz 15 miesięcy i Kuba ma skórkę super. Spróbuj, na pewno nie zaszkodzi, najwyzej nie pomoże. Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum