szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PRAWDA I MITY


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agata
2005-05-04
Email
Dziewczyny powiedzcie mi czy to prawda, że po szczepieniu nie należy kąpać dziecka. ja wcześniej tak robiłam )mama tak mi mówiła, i tak robiłam), ale dziś Sara była u szczepienia i wieczorkiem o tym zapomniałam i ją wykąpałam. A moja mama podniosła larum, że nie wolno kapać dzieci w dniu szczepienia...sama zgłupiałam. Czy ta kąpiel może jej w jakikolwiek sposób zaszkodzić czy to tylko mit?
kyja
2005-05-04
22:52:03
Email
nigdy w życiu o tym nie słyszałam!!! to chyba mit...
Julia
2005-05-05
08:36:06
Email
Ja też pierwszy raz słyszę, zawsze kąpię Bartka po szczepieniu i nic się nie dzieje. Jedynie na dwór nie powinno się wychodzić.
sylwetka
2005-05-05
09:45:29
Email
ja niestety słyszałam, ale uważam to za mit. Nie martw się Mamausiu Saruni :)
Agata
2005-05-05
09:56:13
Email
Dzięki dziewczyny. Po kąpieli nic się nie działo....a Sarunia przespała bite 10 godzin od 20.00 do 6 rano.
mab
2005-05-05
14:08:35
Email
Ja slyszalam, ze nie nalezy moczyc raczki, ani tez smarowac kremami, oliwkami itp. dziecka po szczepieniu na gruzlice (BCG), ale dzieci sa szczepione zaraz po urodzeniu, w szpitalu, chyba ze musza byc doszczepiane, jak blizna jest za mala. Mysle, ze to mit, ktory moze miec pewne uzasadnienie w tym, ze po szczepieniu dziecko moze miec stan podgoraczkowy i byc oslabione, a po kapieli moze sie przeziebic. Ale ja tez nie stosowalam tej metody u swoich dzieci. Wrecz przeciwnie - kapalam je i wtedy one nie byly takie marudne, tylko szybciej zasypialy.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum