szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ROTAWIRUSY


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
justka271
2011-06-22
Email
Hej! Dziewczyny mam do was pytanko. Szczepilyscie swoje dzieci szczepionka na rotawirusy?Jesli tak to czy maluchy mialy jakies powiklania po tej szczpeionce?Wchodzilam na roze fora i sa rozne opinie na ten temat. Dajcie znac co sadzicie. Pierwszego dziecka nie szczepilam i nic nie bylo,a nad drugim sie zastanawiam i jestem w kropce..
ciekawa
2011-06-22
07:48:13
Email
Ja szczepiłam małą i opłaciło się-po jednodniowym pobycie w szpitalu wyniosła rota-wirusa-cała rodzina była w takim stanie ze niektórzy do lekarza nie mogli wyjść. Szło po rodzinie jak domino! Nastula też zachorowała ale zniosła to wszystko najlepiej z nas. Skutki uboczne po samej szczepionce-małej na 7 dni nasiliły się kolki bardzo a potem już było standardowo.
noemi
2011-06-22
10:45:22
Email
szczepiliśmy córkę rotarixem, nei miała żadnych powikłań. nie złapała później rotawirusa, ale nie wiem czy to szczepionka czy po prostu szczeście:)
Joanna26
2011-06-22
11:59:50
Email
Nas tez rotawirus ominal (albo mial wyjatkowo lagodny przebieg) mimo niepodania szczepionki. Ale jak dotad - odpukac - nie mielismy kontaktu ze szpitalem, a zdaje sie, ze to w szpitalach najlatwiej rota zlapac.
lusia74
2011-06-23
10:53:30
Email
starszego nie szczep[iłam bo jeszcze nie było szczepionki ale młodszego tak i polecam, starszy raz w roku był przez tydzień w szpitalu odwodniony i ledwo żywy, a mały raz go przegoni i spokojnie potem a rodzina cierpi. warto zapłacić choc nie tanie to jest
aska
2011-10-25
10:53:38
Email
Wyciągam temat bo dla mnie jest jak najbardziej aktualny. Jesmy przed podjeciem decyzji i nie wiemy jaka byc powinna. Nawet lekarze sa roznego zdania. Nasza bardzo nas namawia. Wrecz prosila mnie przy ostatniej wizycie. Twierdzi, ze bardzo sporo swoim malych pacjetow wysyla teraz do szpitala wlasnie z rotawirusem. Natomiast lekarz znajomych uwaza ze nie ma sensu szczepic. Nasza ola przechodzila przez zarazenie rotawirusem i bylo ciezko. To przemawialoby za tym aby szczepic michalka. W sumie zauwazylam, ze rodzice, ktorzy przechodzili przez rotawirusy u starszego dziecka szczepiom pozniej kolejne, mlodsze. Natomiast Ci ktorzy nie mieli kontaktu z tym chorobskiem rezygnuja ze szczepionki. Podzielcie sie swoimi opiniami.
aska
2011-10-25
10:55:59
Email
Ups...szczepią a nie szczepiom ;-)
basienka25
2011-10-25
11:15:45
Email
No właśnie, ja nie szczepiłam dziewczyn swoich, kontaktu z rotawirusem nie mieliśmy. Ale pewnie gdyby starsza przechodziła, młodszą bym zaszczepiła. Nasza lekarka nawet nam nie wspominała o takim szczepieni.
kaga
2011-10-25
13:20:59
Email
Ja starszej nie szczepiłam, bo za późno się zorientowałam, bo trzeba do pół roku dać dwie dawki. Ale młodsze (bliźniaczki - teraz mają prawie 5 miesięcy) szczepiłam. Dostały już dwie dawki i nie miały żadnych powikłać, nic się nie działo, wszystko w porządku. Fakt, że koszt jest porażający - szczególnie dla dwójki dzieci, ale myślę, że warto. Teraz jeszcze się zastanawiam na pneumokokami. Starszą szczepiłam przed przedszkolem, ale małe chyba zaszczepię wcześniej. Bo teraz właśnie córeczka znajomych (3, 5 roku) leży w szpitalu na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i niestety nie była szczepiona. Nie wiadomo jak to się wszystko skończy :-(
noemi
2011-10-25
14:18:14
Email
ja szczepiłam córkę. moja bratanica nie była szczepiona, złapała rotawirusa i w cięzkim stanie w szpitalu wylądowała. dla mnei argumentem za było to, że nawet jeśli się rota przypałęta to córka lepiej to zniesie.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum