szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - w czym kąpiecie maluszki z suchą skórą?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Strona 1 - 1, 2, następna
Napisano: Treść:
peru
2011-04-23
Email
Dziewczyny! Mój półroczny synek ma od jakiegoś czasu bardzo suchą skórę. Lekarze nie doszukali się na razie żadnej alergii ale kazali kąpać go w specjalnych emolientach. Możecie coś polecić? Anka.
Malwina
2011-04-23
23:24:46
Email
Ja stosowałam Oilatum i dawało radę.
zuczekm59
2011-04-25
17:44:10
Email
Emolium do kąpieli i dodatkowo emulsja do smarowania emolium, super działa :) a z domowych sposobów- troszkę oliwy z pestek winogron do kapieli
peru
2011-04-26
10:17:29
Email
Oilatum używałam po wyjściu ze szpitala i nie sprawdzał się za bardzo. Tzn. po samej kąpieli było ok, ale już po godzinie, dwóch skóra z powrotem się sypała. Myślałam, żeby poszukać może coś z lepszych kosmetyków. Dużo osób poleca kosmetyki z A-Dermy. To rzeczywiście "wyższa półka" - również cenowa. Może któraś z Was używała już tych kosmetyków?
lusia74
2011-04-26
11:22:21
Email
ja polecam zwykły krochmal sprawdziłam to na moich dzieciach z atopową skórą, ugotuj krochmal gęstości jak kisiel i dodaj do wody i wykap malucha a potem delikatnie osusz recznikiem nie wycieraj do natłuszczania stosowałam oliwe z oliwek to babcine sposoby ale lekarze nadal je polecaja i nigdy mnie nie zganili za to lecz przeciwnie byli zadowoleni lub preparatu niemiecmiej firmy Bubchen u pisane z dwoma kropeczkami u góry
Joanna26
2011-04-26
12:01:51
Email
Tez mialam polecic do kapieli krochmal, Lusia mnie ubiegla:) Poza tym do smarowania rewelacyjny jest LaRoche Posay LIPIKAR BAUME AP - chyba nie ma nic lepszego, leczy, nawilza, tyle ze... ostatnio ciezko go kupic. Ale warto probowac.
Joanna26
2011-04-26
12:03:48
Email
Na alegro wlasnie znalazlam, ale z przesylka prawie 50 zl - lepiej poszukac w aptece, chyba ze sytuacja podbramkowa...
kaprysna
2011-05-10
12:36:30
Email
Moj Filip ma olbrzymie liszaje i stwierdzony AZS. Nam bardzo pomaga Balneum Hermal H, nie Plus, ale wlasnie H. To jest do skory bardzo suchej i swedzacej. Dodatkowo smaruje go L. Widmer Remederm fluid. Smarowalam go Emolium, polska marka, na poczatku bylo rewelacyjnie, ale po jakim czasie zaczela go ta seria bardzo uczulac i wysuszac dodatkowo. Pozdrawiam
kaprysna
2011-05-10
12:39:50
Email
U nas krochmal w ogole nie dziala a wszelkie b. oleiste substanacje zatykaja pory, karastrofa. Na AZS trzeba przede wsystkim nawilzac i delikatnie natluszczac
ciekawa
2011-05-10
14:55:23
Email
No nic dziwnego że krochmal nie działa-toć to wysuszające. Emolim u nas zaczyna lekko pomagać-mamy płyn do kąpieli i balsam do mycia. Ale, żeczywiście ja dostałam jakiejś wysypki to może i uczulać. Emolium jest na bazie mocznika-nie każdemu będzie służył. Inne środki na parafinie warto próbować. Ostatnio w lidl kupiłam taki zwykły krem dla dzieci z kaczuszką. Bardzo fajnie goi mojej małej liszaje-może warto spróbować. Takim specyficznym środkiem do smarowania jest nanobasa-ma zupełnie inną budowę jak zwykłe kremy i balsamy-tak przynajmniej twierdzi mój dermatolog. W każdym razie nawilża rewelacyjnie i można smarować tym dziecko.
Joanna26
2011-05-11
08:49:38
Email
Ja smarowalam Mile emolium kremem specjalnym, rzeczywscie - LEKKO pomagalo;) Lipikar ma duzo lepsza konsystencje, wchlania sie i pomaga naprawde, wiec szczerze polecam. (krochmalu nigdy nie stosowalam, ale wiem, ze jest taki sposob...). Generalnie jesli chodzi o kapiele, to wysuszaja, czasami woda powoduje reakcje uczuleniowe = im mniej nasiadowek w wannie, tym lepiej, zdecydowanie bardziej wskazane sa przy skorze z problemami krotkie prysznice zamiast kapieli; srodki do kapieli typu oilatum czy balneum raczej sluza profilaktyce, jak sie cos dzieje, to na pewno nie pomoga - wiem to z doswiadczenia, potwierdzonego wiedza znajomej farmaceutki (ktora zreszta tez ma dziecko z klopotami skornymi).
peru
2011-05-15
18:04:16
Email
Już sama nie wiem jak to z tym krochmalem, bo już kilka osób mi go polecało, ale jak młodego w nim wykąpałam, to dopiero susza się pojawiła na tym malutkim ciałku. A od emolium też dostaliśmy krostek. O co chodzi z tymi hypoalergicznymi kosmetykami? Niby nie powinny uczulać, a jednak czasem się zdarza. Na razie kąpię młodego bez żadnych dodatków i do tego zrezygnowałam z mydełka i zastąpiłam je kostką dermatologiczną. Naczytałam się ostatnio, że mydło wysusza skórę. Póki co młody już tak się nie łuszczy i nawet skóra mięciutka zaczęła się robić.
ciekawa
2011-05-15
20:29:07
Email
Krochmal stosuje sie na potówki i jakieś tam sączące się wysypki ale nigdy do nawilżania. Kosmetyki hipoalergiczne niestety też mogą uczulić choć są pozbawione barwników i większości konserwantów. Poczytaj składy kosmetyków dla dzieci. Jedne są na parafinie inne na moczniku-to zasadnicza różnica. Nam jak narazie pomaga emolium do kąpieli i smarowanie tłustym kremem.
peru
2011-05-21
10:36:13
Email
Mnie też tak się wydawało z tym krochmalem, ale i tak spróbowałam. Niestety porażka!!! Coraz bardziej przekonuję się jednak do tych dermokosmetyków. Niedawno kilka fajnych artykułów o pielęgnacji suchej skóry znalazłam na stronce http://czsdziecka.pl/ Dla dzieci z suchą i atopową skórą nie wolno używać kosmetyków np. z alkoholem, barwnikami, konserwantami itp. składnikami, które mogą tylko dodatkowo podrażniać skórę
ciekawa
2011-05-21
16:09:16
Email
Peru bardzo dobrym kosmetykiem jest linomag-można go kupić również w wersji jako krem nie maść. Pediatra może ci tez przepisać maść recepturowa-na lanolinie-bardzo fajne są tylko ciężkie i trochę się wchłaniają ale rewelacyjnie leczą strupy i liszaje. Nie wiem jak przy tak małym dziecku ale moja mała jakiś czas temu piła olej z wiesiołka-nawilża od środka.
peru
2011-05-25
19:32:45
Email
Wiesiołek rzeczywiście jest super na zmiany skórne. Moja córeczka niedawno dostała do picia olejek z wiesiołka, bo miała jakieś uczulenie. Pięknie skóra się po nim wygładziła. Dla takiego malucha jak mój synek to chyba jednak za wcześnie.
Strona 1 - 1, 2, następna

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum