szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Moje dziecko nie spi -pomocy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
lusia74
2011-02-07
Email
Dziewczyny może , któraś z Was już to przerabiała i ma sposób. Mój @ latek od małego byle jak sypiał płytko i krótko, jak mial 3 miesiace sypiał już tylko raz, przed rokiem około 10 miesiaca wcale nie spał w dzien a teraz jeszcze i w nocy potrafi wstac o 2 lub 3 i szaleć kilka godziń np do 7 i miec kiepski humor , jest zły i mnie bije. Wiem ,że jest zmęczony i to dlatego ale co zrobić,żeby chciał spać ? Rytm dnia jest ten sam ,spacery nie pomagają. Inne dzieci zawsze śpią w wózkach mój nigdy nie spał. Starszy syn spał i nie było problemu a ten nie ,już nie mam siły na niego i swoją bezsilność , bo nigdy nie miałam problemu z własnym dzieckiem lub cudzymi. A i gdy jest zmeczony to poprostu jest wsciekły wtedy nawet przytulić go nie można
ciekawa
2011-02-07
11:20:24
Email
Zmęcz go w dzień. Może warto pogadać z lekarzem. Może w pokoju ma duszno? Coś mu ewidentnie nie pasuje. Kolega polecał mi książkę uśnij wreszcie-nie czytałam bo nasze problemy rozwiązały się same ale bardzo ją poleca bo zadziałała na 2 jego dzieci.
lusia74
2011-02-07
12:19:22
Email
Ciekawa on jest zmęczony tak ,że kladzie się na podłodze a nie usnie w pokoju mamy chłodno bo nie lubimy ciepło i też nic, wszystkie znane sposoby zawiodły.lekarka poradzila mi psychologa ot co a ja poprostu już nie wyrabiam mimo ze jestem starą matką z dużym stażem to tu wymiękam, najbardziej mi go szkoda z tymi napadam złości gdy jest zmęczony
noemi
2011-02-07
12:40:36
Email
lusia, na moje oko to Twoje dziecko jest po prostu niespokojne, ma problem z wyciszeniem się. nakręca się i nie może zasnąć. jest przemęczone, a sama wiem po sobie - jak jestem przemęczona też mam problem z zasypianiem i rzucam się na łóżku godzinami. na Twoim miejscu poszłabym do psychologa jednak. może pomógłby Ci znaleźć przyczynę braku spokoju u dziecka? pozdrawiam
lusia74
2011-02-07
14:03:16
Email
Noemi kiedyś ze starszy byłam jaki mi zaleciła terapię to potem okazało się,że tylko zrobiłam krzywdę dziecku bo holding stosuje się tylko na dzieciach autystycznych a nie w celu uspokojenia chwilowej złości dlatego nie garnę się do specjalisty. A młody to potrafi wstac w nocy zły mimo ze poszedł spać dobrze i miał poczytane i słuchał swoich ulubionych piosenek na dobranoc. Może jeszcze któraś miala cos takiego i cos napisze
lusia74
2011-02-10
08:02:30
Email
znalazło się wyjaśnienie dlaczego mały był bez humoru i nie chciał spać po nocy powiklania po ospie, ciąg dalszy :(, w trakcie ospy sypial bardzo kiepsko bo go bolało co dziwne a nie swędziało, potem doszła infekcja kaszel,że płuca wypluwał i jakby bylo tego mało rozwinęła sie infekcja jamy ustnej i dopiero ,gdy buzia mu spuchla i poszliśmy do lekarza wyjaśniło się wszystko
Joanna26
2011-02-10
09:44:11
Email
Dziewczyny, skoro taki temat sie pojawil, to ja mam prosbe. Jakis czas temu rozsylalam pdfa z "Kazde dziecko moze nauczyc sie spac" - ostatnio niechcacy skasowalam ten plik, moze ktoras go ma i moglaby przeslac? Bylabym wdzieczna:)
noemi
2011-02-10
10:28:13
Email
Asiu, te książki są w necie. wystarczy wpisać w wyszukiwarkę tytuł i pdf i wyskoczą.
Joanna26
2011-02-10
19:14:06
Email
To poprosze o adres takiej strony, bo jakos nie umiem znalezc.
lusia74
2011-02-10
21:46:28
Email
to jeż poproszę :)
noemi
2011-03-04
16:48:42
Email
oj, dopiero zauważyłam, ze nie odpowiedzialam:) widzę, że teraz się płaci, chcąc pobrać ze strony. ja całkiem niedawno pobrałam za darmo, bo byla potrzebna kolezance. mam jeszcze na dysku, prześlę jak chcecie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum