szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Zmuszanie do siedzenia przy stole


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mayasun
2010-03-21
Email
No właśnie, jak wychowywać? Spotkałam się ostatnio u kilku dzieciatych znajomych z opinią wdrożoną w zycie, ze dziecko powinno siedzieć przy stole podczas posilków. nawet jesli nie ma ochoty jeść, nie jest glodne lub nie je nic z przygotowanych rzeczy. Albo jeśli zjadlo troszkę i więcej nie może, to każą mu siedzieć przy stole aż wszyscy zjedzą. I taka opinia nie jest odosobnoinym przypadkiem. Jak to jest u Was?
basienka25
2010-03-22
07:38:19
Email
U nas jest tak, że jak dzieci zjedzą, wstają od stołu. Bez sensu,żeby siedziały dłużej niż jedzą. Bo już samo jedzenie wymaga od nas sporo cierpliwości żeby usiedziały spokojnie jedząc.Zresztą nie mogę się nigdy doczekać, aż pójdą od stołu, żebym sama mogła spokojnie zjeść:))
Joanna26
2010-03-22
09:23:07
Email
Ja sadze, ze siedzenie przy stole dopoki wszyscy nie skoncza jesc to podstawowy wymog kultury ALE z moim malym dzikuskiem o to na razie nie walcze, nie wiem, o co chodzi, ale po prostu sie nie da naklonic jej do towarzyszenia nam przy jedzeniu. Dobrze, jak sie ja uda namowic do zjedzenia czegokolwiek... Jak zje to czym predzej ucieka... Rece opadaja, mam tylko nadzieje, ze ma jeszcze czas na taka nauke:)
Kamila
2010-05-06
16:57:04
Email
U nas najważniejsze jest to by dzieci ładnie w spokoju zjadły posiłek razem z nami, przy jednym stole. A że wstaną wcześniej niż inni, skoro wcześniej zjedzą? U nas to nie problem :)Wydaje mi się, że od starszych dzieci można tego wymagać, ale od maluchów? Wiecie, kwestia poglądów.. :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum