szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - jak aktywizowac pieciomiesieczniaka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
niania
2010-02-18
Email
Dzien dobry. jestem nowa, ale widze, ze duzo cennych rad tu mozna znalesc ... pytanie do doswiadczonych mam. Co robic z pieciomiesiecznym nienowlakim, jak sie bawic? mnie juz brakuje pomyslow. moj synek nie siedzi jeszcze i sie bardzo do tego nie bierze, lezec nie lubi, lezaczka nie akceptuje, chusty i nosidelka tez. na brzuszku chwile polezy, ale ze nie umie sie przewrocic na plecki (czy to normalne w tym wieku?bo z plecow na brzuszek tak i na boki tez) bardzo sie denerwuje, na dodatek jeszcze mu sie duzo ulewa nawet i 2 godz. po jedzeniu, wiec minimalizujemy brzuszek. Najchetniej bylby noszony "w pionie" ale ze wazy juz 8 kilo nikt nie ma na tyle sily, by go non stop nosic. Moze cos doradzicie ... Pozdrawiamy
zuczekm59
2010-02-18
19:50:07
Email
A może MATA EDUKACYJNA, moją córeczke bardzo prowokowała do wysiłku :)
Joanna26
2010-02-18
21:42:59
Email
Albo lezaczek z wibracjami?
niania
2010-02-19
11:22:18
Email
Ostatnio myslalm o hamaczku, moze by to mu sie podobalo, ale juz tyle wynalazkow technicznych mamy w domu, ktorych maly nie lubi. A kazdy z nich niestety sporo kosztuje, nawet uzywany. A ten lezaczek z wibracjami to chyba do 10 kg?
Joanna26
2010-02-19
11:39:45
Email
Do 18. Szczerze mowiac, juz nie pamietam, jak to jest, miec niesiedzace dziecko;) Chyba staralabym sie go obkladac zabawkami, pokazywac ksiazeczki, no nie wiem. Ale za to wiem, ze zbyt duzo "urzadzen" rozdraznia malucha, rozprasza i sprawia, ze dziecko juz samo nie wie, czego chce. Im rodzice sie bardziej staraja dziecku dogodzic, tym marniej to sie dla wszystkich konczy, tak sadze. Z naszego doswiadczenia wiem, ze u dziecka wszystko (no, moze wiekszosc) to kwestia przyzwyczajenia, lagodnoscia i konsekwencja mozna wiele zdzialac.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum