szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - czym ugasic pragnienie malucha?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kyja
2005-05-02
Email
dziewczyny!co podajecie maluchom do picia///zapowiada sie gorace lato i zastanawiam sie czy zwykły, surowy żywiec nadaje sie dla 9-miesieczniaka. Dotychczas podawałam mu herbatke dla niemowlat i nektarki-uwielbia je;-]ale, wiadomo:herbatka i nektar sa b. słodkie i chyba ciagle poic tym dziecko nie jest zbyt dobrze. Napiszczie, czym poicie swoje pociechy, pozdrawiam!!
Agata
2005-05-02
13:31:46
Email
Kyja ja myślę, że można dziecku podać zwykły, niegazowany żywiec...ale ja bym go jeszcze przegotowała. Ja narzaie daję Saruni herbatki z Hippa (rumiankową i koperkową) oraz soczek jabłkowy (chociaż dzisiaj mała kategorycznie odmówiła wypicia soczku jabłkowego).Wogóle dzisiaj mało mi pije , mleka też nie chce...tylko marudzi, płacze, ślini się i wkłada łapki do bużki. Oj...chyba ząbek idzie.
Mała
2005-05-02
17:50:04
Email
Ja jak na razie podaję jej tylko herbatkę jabłkową.Bo soków mi nei chce pić w ogóle.Zwykłego żywca już jej podawałam.Słysząłam ze nie trzeba przegotowywać go.
anaisia
2005-05-03
09:07:46
Email
No co Wy dziewczyny, żywiec dla 9miesięczniaka?:):):) Dla odmiany polecam okocim ale nie gotujcie:):):)
kyja
2005-05-03
09:14:34
Email
ja bym wolała pilznerka:-)no ale Misiut musi być na etapie Żywca;-)))to co-gotować mu wodę czy nie;-)??
mab
2005-05-03
11:38:45
Email
Ja slyszalam, ze trzeba gotowac, bo ta woda jest dobra dla dziecka, jezeli chodzi o sklad chemiczny (odpowiednie dawki mineralow czy jonow), ale moze przeciez zawierac bakterie, jak to woda ze zrodla. Ale ... ja nie gotowalam, ze zwyklego lenistwa (trzeba by wczesniej wstawic, ostudzic, a tu dziecku sie nagle zachcialo pic ;) ). Tylko cicho sza, bo pewnie Jagoda na mnie nakrzyczy, ze "publikuje" takie rady. Ale moje dzieci przezyly.
Jagoda
2005-05-03
15:23:42
Email
Oj, Agata, chyba na tym samym etapie jesteśmy... A moja Zuźka nauczyła się wkładać palec do buzi, ale... u nogi :))). Wygląda to przezabawnie.
Z wodą mineralną trzeba uważać, ta która zawiera bardzo dużo wapnia może uszkodzić nerki dziecka.
agnieszka74
2005-05-03
21:57:47
Email
A ja gotuje więcej wody mineralnej i przelewam do dzbanka..
Jak trzeba zrobić mleko czy herbatkę to tylko podgrzewam w garnuszku...
Jagoda powiedz mi czy to tez może zaszkodzic dziecku ???
Kyja spróbuj może herbatek ziołowych Bobo Vita .... Pozdrówka !!
kyja
2005-05-03
22:16:11
Email
Aga, daję mu herbatkę uspokajającą Hipp-a( jest ziołowa), czasem rumiankową, owocowych jeszcze mu nie podaję( alergia).Wszystkie te herbatki mają glukozę. Zastanawiam się jak z tą wodą robić-bo po gotowaniu będzie pozbawiona większości składników mineralnych.
agnieszka74
2005-05-03
22:56:28
Email
niby tak...ale zawsze zdrowsza niz kranówa...:-)
Jagoda
2005-05-03
23:09:45
Email
Jak będzie za długo stała, to może - kilka - kilkanaście godzin jest ok.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum